باسمه تعالی

در بین خبرهای دو روز پیش، خبر برکناری وزیر دفاع بریتانیا، Gavin Williamson، نیز منتشر شد. دلیل رسمی این برکناری انتشار محتوای جلسات محرمانه درباره میزان مشارکت شرکت Huawei چین در پروژه موبایل 5G انگلیس عنوان شد. این وزیر دو روز قبل از برکناری از یکی از ۴ زیردریایی‌ حامل موشکهای هسته‌ای ترایدنت بازدید کرده، چنین اظهار کرده بود که «فرض ما باید این باشد که هر لحظه ممکن است در معرض حمله باشیم.»[1]

۴ سال پیش در مقاله‌ای با عنوان «دانستید چرا جنگ جهانی سوم در چند روز گذشته رخ نداد؟» درباره تلاش انگلیس به حمله پیش‌دستانه به روسیه نوشته بودم.[2] از آن زمان روسیه انگلیس را یک تهدید درجه یک به حساب آورده، نسبت به اظهارات و تحرکات نظامی آن‌ها حساس است. اظهارات اخیر وزیر دفاع برکنار شده، هنگام بازدید از زیردریایی هسته‌ای، باعث آماده‌باش روسیه شده، خطر حمله پیش‌دستانه آن‌ها را زیاد کرده بود. ظاهراً دلیل اصلی برکناری این فرد، کاهش تنش با روسیه، و اعلام این مطلب است که انگلیس دنبال حمله پیش‌دستانه نیست.

درک تغییر شرایط دنیا برای مقامات سیاسی و نظامی انگلیس کار ساده‌ای نیست. بعضی از آن‌ها هنوز با خاطرات ابرقدرتی یک قرن پیش زندگی میکنند. در حالی که واقعیت خیلی تغییر کرده است. همین موضوع مشارکت چین در پروژه‌های مخابراتی انگلیس، که به عنوان بهانه اخراج وزیر دفاع مطرح شد، یکی از علایم همین تغییرات است.

واقعیت این ماجرا این است که مشارکت هواووی در این پروژه‌ها، به معنی این است که انگلیس کنترل بخشی از سازمان‌های اطلاعاتی خود را به چین واگذار میکند. وضعیت در حال سقوط انگلیس باعث شده که رقابت زیادی برای تسلط بر این کشور،‌بین آلمان و چین و آمریکا، انجام شود.

اخیراً QAnon درباره قریب‌الوقوع بودن محاکمه عوامل Deep State زیاد مطلب نوشته است. بعضی از مطالبی که او خبر داده، با فاصله چند هفته از منابع رسمی پخش شده‌اند. جریان پرونده Gang of 8 و استعفای Rosenstein نمونه‌هایی از این موضوع است. او در پست 3331، ماه می را، که تازه شروع شده، ماه ضربه نهایی به Deep State معرفی کرده است. جریان گزارش بازرس کل، خارج شدن مدارک FISA از رده‌بندی محرمانه، محاکمه علنی رئیس قبلی FBI به نام James Comey، در این ماه قرار است رخ بدهد. متعاقب آن گزارش Huber، احتمالاً در ماه بعد، باید هزاران نفر دیگر را به زندان بفرستد.

نکته مشترک این مدارک، و گزارش منتشر شده Mueller، این است که همه آنها کمک سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس به هیلاری کلینتون، در پرونده‌سازی دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را نشان میدهند. انگلیس برای حذف ترامپ و جلوگیری از محاکمه و دستگیری عوامل Deep State تلاش فراوانی کرد. اکثر این تلاش‌ها بقدری جسورانه و روباز و ناشیانه بود، که فقط می‌شود آن‌ها را حماقت محض نامید.

البته ملی‌گرایان نیز به انحاء مختلف خیانتهای انگلیس را تلافی کردند. قتل پسر رئیس سازمان MI6 انگلیس، ظاهراً هشداری به همه دست‌اندرکاران اطلاعاتی بود که بدانند خود آن‌ها هم مصون از تلافی نیستند.[3] ضربه دیگر به سازمانهای اطلاعاتی انگلیس این بود که نقش آن‌ها در آموزش القاعده در یمن، و حمایت از تروریسم، را افشا کرده، متعاقب آن همه پایگاه‌های تحت کنترل انگلیس در یمن را بمباران کردند.[4,5]

چند روز پیشQAnon در پست 3327 خبر داد که نام رئیس قبلی GCHQ انگلیس، Robert Hannigan،‌ را زیاد در اخبار خواهید شنید. این فرد که اوایل سال ۲۰۱۷ استعفا داد، نقش اصلی در پرونده‌سازی بر علیه ترامپ داشت. اینکه ملی‌گرایان به چه صورت میخواهند از او انتقام بگیرند و یا او را محاکمه کنند، هنوز مشخص نیست؛ اما ظاهراً قصد دارند کاری کنند که درس عبرتی برای بقیه باشد.

انگلیس از جهات مختلف یک نظام سیاسی ورشکسته محسوب می‌شود و به پایان عمر خود رسیده است. البته عوامل گلوبالیسم هنوز تلاش میکنند که با شروع جنگ جهانی و یا عملیات false flag آمریکا را گرفتار کرده، تا از سقوط نظام حاکم بر انگلیس جلوگیری کنند. ایجاد درگیری در خاورمیانه، مثلاً جنگ بین ایران و آمریکا،‌ یکی از این تمهیدات است. فراماسونهای وابسته به ملکه انگلیس چنین تبلیغ میکنند که حمله آمریکا حتمی است و تنها راه این است که ضربه محکمی به نیروهای آمریکایی وارد کنیم. هدف این تبلیغات این است که ایران را وادار به حمله پیش‌دستانه به نیروهای آمریکایی کنند؛ و یا حداقل بهانه روانی برای توجیه عملیات false flag‌ خود درست کنند. در حالی که به نفع هیچکدام از طرفین ایران و آمریکا نیست که در این شرایط درگیر شوند؛ و هیچ نفعی برای هیچکدام قابل تصور نیست.

اگر انگلیس موفق به راه‌اندازی جنگ نشود، باید انتظار جمع شدن قدم به قدم بساط پادشاهی در انگلیس را داشته باشیم. احتمالاً سناریو به این صورت پیش خواهد رفت که امسال ملکه به علت پیری بازنشسته شده؛ نوه او ویلیام پادشاه بشود. استقلال اسکاتلند و ایرلند، و اعلام استقلال کانادا و استرالیا از پادشاهی انگلیس، در سالهای آتی منجر به این خواهد شد که یا بساط این پادشاهی کلاً جمع شود و یا نقش خیلی ضعیفی در حد پادشاهی سوئد داشته باشد.

روایت و یا narrative که در رسانه‌های بین‌المللی تبلیغ می‌شود خیلی با واقعیت متفاوت است. مثلاً خبر بازدید رسمی ماه آینده ترامپ از انگلیس، چنان بیان می‌شود که انگار این دو کشور متحد هم هستند. در حالی که ترامپ در رقابت با چین و آلمان، قصد دارد دست آن‌ها را از آینده انگلیس کوتاه کرده، همه کیک را از آن خود کند.

[1] Gavin Williamson Toured Top-Secret Nuclear Sub 2 Days Before Sacking https://sputniknews.com/europe/201905031074670949-gavin-williamson-tour-of-hms-vigilant/

[2] دانستید چرا جنگ جهانی سوم در چند روز گذشته رخ نداد؟ https://shakeri.net/1549

[3] Son of MI6 chief Alex Younger killed in car crash on Scottish estate https://www.telegraph.co.uk/news/2019/04/01/son-mi6-chief-alex-younger-killed-car-crash-scottish-estate/

[4] UN Investigates British Involvement in Yemen War, Use of Child Soldiers https://news.antiwar.com/2019/03/31/un-investigates-british-involvement-in-yemen-war-use-of-child-soldiers/

[5] US Conducts a Flurry of Airstrikes Against Southern Yemen https://news.antiwar.com/2019/04/01/us-conducts-a-flurry-of-airstrikes-against-southern-yemen/