باسمه تعالی

این روزها خبرهای عجیب زیاد به گوش می رسد. از کنار بسیاری از آنها بی توجه رد میشوم. اما از بعضی از آنها، حتی اگر احتمال بدهیم که غیر موثق باشند، نمی توان چشم پوشی کرد.

خبر اول درباره مصاحبه یکی از مقامات سابق وزارت خارجه آمریکا است که ادعا کرده که حمله اسرائیل به ایران به زودی انجام میشود وبه احتمال زیاد روز یوم کیپور، 25 سپتامبر، خواهد بود.

در مقاله ای در سایت پرس تی وی نیز چنین عنوان شده که دلیل اصلی حضور ناوهای غربی در خلیج فارس این است که پس از حمله اسرائیل به ایران و هدف قرار دادن یک ناو آمریکایی توسط هواپیماهای اسرائیلی و نسبت دادن آن به ایران، بتوانند با تمام قوا حمله را ادامه دهند و هرچه در توان دارند را در دشمنی با اسلام به میدان بیاورند.

خبرگزاری راشاتودی نیز خبری پخش کرد مبنی بر اینکه بزرگترین رزمایش دریایی غربی ها در خلیج فارس به این معنی است که جنگ با ایران در برنامه آنهاست و بزودی رخ میدهد.

هفته گذشته نیز خبری پخش شد مبنی بر اینکه اسرائیل در صدد است که از سلاح ElectroMagnetic Pulse یا EMP استفاده کند. این سلاح با ایجاد تشعشع الکترومغناطیس قوی برای زمانی بسیار کوتاه باعث سوختن تمام دستگاه های الکترونیکی شده و شبکه های برق و مخابرات را از کار می اندازد. دلیل این کار هم از کار انداختن تمام سیستم های شهری و ایجاد بی نظمی است تا به واسطه آن توان مقابله به مثل و دفاع از ایران گرفته شود.

خبر دیگری هم از بحران بین چین و ژاپن پخش شد مبنی بر اینکه یکی از بالاترین مقامات نظامی چین اعلام کرد که نیروهای نظامی چین باید خود را برای جنگ با ژاپن آماده کنند.

در سالهای اخیر خبرهای بسیاری از افزایش سریع توان نظامی چین به پوش می رسد. به عنوان نمونه خبر ایجاد شبکه 5000 کیلومتری تونل ها در چین قابل ذکر است که برای حمل ونقل ونگهداری سلاح های هسته ای به دور از چشم ماهواره ها ایجاد شده است. خبرهای ضد ونقیضی از تعداد کلاهک های هسته ای چین پخش میشود، ولی ظاهرا تعداد آنها خیلی بیشتر از برآورد قبلی که حدود 300 عدد بود، می باشد. امیدوارم در آینده بتوانم مقاله مستقلی درباره توان نظامی چین بنویسم.