باسمه تعالی

در سخنرانی روز اولین فروردین در حرم امام رضا (ع)، آقای خامنه ای درباره نفت و نقش آن اشاره ای داشتند بدین مضمون:

آنها می دانند که منابع نفتی اشان حداکثر تا ده سال دیگر تمام می شود و رگ حیاتشان به منابع نفتی مناطق دیگر جهان بویژه خلیج فارس کاملاً وابسته خواهد شد به همین علت تسلط بر کشورهای دارنده منابع نفت بویژه جمهوری اسلامی برای آنها، اهمیت بی نظیر، استراتژیک و حیاتی دارد.

این همه ماجرا نیست. اگر کسانی در مصدر تصمیم گیری هستند و قصد برنامه ریزی استراتژیک بلندمدت دارند و یا در آینده ممکن است در چنین موقعیتی قرار گیرند، مطالب دیگری نیز هست که باید در نظر داشته باشند:

همه تصورات تمام شدن نفت از تئوری Peak Oil سرچشمه میگیرد. در این تئوری منشاء پیدایش نفت، بقایای جنگل ها و حیوانات ماقبل تاریخ دانسته میشود که بخاطر انباشته شدن و تحت فشار زمین قرار گرفتن، تبدیل به نفت میشود. طبیعی است که اگر منشا پیدایش نفت چنین باشد، منابع نفتی بسیار محدود خواهد بود و برای بازسازی منابع نفت به میلیون ها سال وقت احتیاج است. درباره بی اساس بودن این تئوری مقالات و کتاب های بسیاری نوشته شده است. [1],[2],[3],[4],[5]

در واقع این تئوری به سفارش صاحبان شرکت های نفتی و قدرتمداران طرح شده است و با اینکه هیچ شاهدی برای اثبات آن وجود ندارد، به عنوان نظریه اصلی وجود نفت شناخته میشود. در مورد دلایل آن در ذیل بیشتر توضیح خواهم داد.

در تحقيقي كه در دانشگاه كارنگي انجام شد، با كمك گرفتن از ليزرهاي قوي سعي كردند شرايطي مشابه اعماق زمين ايجاد كنند و در آزمايشات انجام شده توانستند نفت درست كنند. البته در گزارشي كه داده اند جرات رد نظريه بوجود آمدن نفت از بقاياي موجودات قديمي را نكرده اند و دليل آن كاملا مشخص است و آن اين است که هرکس تئوری Peak Oil را زیر سئوال ببرد، از طرف شرکت های نفتی و قدرتمداران مورد هجمه قرار خواهد گرفت. تنها با وجود فرضيه محدود بودن منابع نفتي ميتوان آنرا به قيمت بالا فروخت و سودي چنين بالا بدست آورد و همچنین کنترل منابع انرژی را در دست گرفت. اگر همه بفهمند كه نفت در اعماق زمين ساخته ميشود و ميزان منابع آن كمتر از آب اقيانوسها نيست، دیگر هیچ ملتی انگیزه ای برای لشگرکشی به دیگران و کنترل منابع انرژی دیگران را نخواهد داشت. هدف اصلی قدرتمداران جهانی کنترل منابع انرژی است تا از ظهور رقیب جدید در صحنه جهانی جلوگیری کنند و تئوری مذکور ابزاری در دست آنهاست تا بواسطه آن ایده نیاز به حمله به خاورمیانه و کنترل منابع نفتی آن را به ملتی مثل ملت آمریکا تحمیل کنند. بنابراين شركت هاي نفتي بين المللي و دولتهای غربی از هر طريق ممكن جلوي بي اعتبار نشان دادن اين نظريه را مي گيرند و كمتر دانشمندي پيدا ميشود كه جرات كند خلاف آنچه ميخواهند نظريه پردازي كند.

در مورد منابع نفتی شناخته شده آمریکا در یوتا و آلاسکا و مخفی نگاه داشته شدن آن حرف زیاد زده شده است. [1],[2] . در یوتیوب نیز سخنرانی یک کشیش به نام Lindsey Willams را که مامور در مناطق نفتی آلاسکا بود میتوانید مشاهده کنید. ایشان ادعا میکرد که طبق گفته کارکنان سایت های نفتی، منابع نفت موجود در منابع آلاسکا بسیار عظیم است ولی صاحبان آن از عرضه آن به بازار آمریکا خودداری میکنند و هر کس از کارکنان که در این مورد حرف بزند، مجازات میشود. البته ایشان بدلیل عدم وابستگی به آن سیستم و همچنین سن بالا ترسی از بیان آن نداشت. دلیل این عدم عرضه نفت همان است که در سطور بالا عرض کردم. یعنی در صورت عرضه نفت ارزان در داخل آمریکا، دیگر جامعه آمریکا تحمل کشته شدن سربازان خود که برای تسخیر کشورهای نفت خیز میروند، را نخواهد داشت.

نکته ای که در اینجا لازم است ذکر شود این است که طراح چنین سیاستی لزوما دولت آمریکا نیست. بلکه گروه های شیطانی که داعیه در دست گرفتن تمام ثروت و قدرت را در جهان دارند و مالکیت تمام شرکت های چند ملیتی را دارند، مسئول چنین شیطنتی هستند. در این باره در مقاله ای تحت عنوان درباره جنگ احتمالی ایران و آمریکا بیشتر توضیح داده ام. دولت و ملت آمریکا نیز تا زمانی که بتوانند در راستای منافع قدرتمداران و گروههای شیطانی نقشی داشته باشند، از آنها استفاده خواهد شد، و در نهایت برنامه چنین است که آمریکا مثل بقیه کشورهای دیگر به اجزا کوچکتر و قابل کنترل تری تقسیم شود، البته پس از آن که با استفاده از آن در خرد کردن کشورهای دیگر، حداکثر استفاده بشود.

بنا بر آنچه گفته شد، موارد ذیل را میتوان بیان کرد:

  • هرچند این مطلب درست است که کشورهای غربی از نظر منابع انرژی تحت فشار هستند و این فشار در سالهای آتی بیشتر خواهد شد، و بنابراین انتظار ماجراجویی از طرف آنها برای کنترل منابع نفتی خاورمیانه را باید داشت، باید این نکته را نیز در نظر داشت که چنین ضیق منابعی مصنوعی است و منابع بسیار انرژی وجود دارد که به عمد در دسترس مردم قرار داده نشده است. این به این معنی است که اگر ملتی بتواند بر تمام منابع خاورمیانه دست پیدا کند و آنرا از غرب دریغ کند و غرب توان حذف رقیب را نداشته باشد، به این منجر نخواهد شد که ماشین نظامی غرب از نظر انرژی تحت فشار قرار بگیرد. بلکه تنها باعث میشود که اولا بخشی از منابعی که الان مخفی شده، در دسترس آنها قرار بگیرد، و دوما انگیزه جوامع غربی برای ایجاد جنگی بزرگتر تقویت شود.
  • مساله اصلی برای گروه های شیطانی که تلاش دارند تمام قدرت و ثروت دنیا را در اختیار بگیرند، این است که بتوانند تسلط خود را حفظ کنند و به هیچ وجه منافع جوامع انسانی برای آنها مهم نیست. لذا بسیاری از تکنولوژی هایی که در دهه های اخیر بدست آمده، فقط از آن جهت در دسترس عموم قرار داده نشده که شاید تسلط آنها را کمرنگ کند. به فرض ایجاد قطب قدرت جدیدی درخاورمیانه، احتمال روشدن بعضی از این تکنولوژی ها و استفاده نظامی از آن بسیار بالاست. بنابراین لازم است در این زمینه تحقیق جدی صورت گیرد و برای تحول اساسی شیوه های نبرد، فکری بشود.
  • اینکه دلیل اصلی اختلاف ایران با غرب، کنترل منابع نفتی معرفی شود، شاید در کوتاه مدت کارآیی داشته باشد، ولی در نهایت اثر منفی خواهد داشت. چون با بالا گرفتن اختلافات و شعله جنگ، ممکن است در جبهه داخلی بعضی ها سوء استفاده کرده و بخواهند با دادن امتیازات نفتی و جلب رضایت آمریکا مساله را حل کنند. در حالی که اگر به دلایل اصلی ایجاد این اختلاف توجه شود، در می یابیم چیزی به جز نابودی کامل تمام کشورهای اسلامی و از بین رفتن جمعیت آنها و محو صد در صدی اسلام و حذف کلمه توحید، گروه های شیطانی را راضی نخواهد کرد.
  • آنچه در حال حاضر در جهان در حال رخ دادن است، همان بلایی است که بر سر قوم مایا آمد. به این صورت که شیطان بر ارکان جامعه مسلط شد و به انحا مختلف آنها را به قربانی کردن انسان واداشت. این قربانی ها تا حدی ادامه پیدا کرد که اثری از مایاها بر جای نماند. در حال حاضر نیز گروههای شیطانی با ایجاد کمبودهای مصنوعی انرژی و تشویق ملتها به غارت منابع یکدیگر، پخش و کاشت غلات با ژن های دستکاری شده که در نهایت به قحطی بیانجامد، شیوع بیماریهای لاعلاج، برنامه کاهش و کنترل جمعیت و روش هایی از این قبیل، سعی در قربانی کردن انسان ها، منتهی با شیوه ای زیرکانه تر دارند و این کار را تا حدی ادامه خواهند داد تا اثری از آدم روی زمین باقی نماند. اگر این مطلب برای مردم ایران و همچنین غرب، تبیین شود و شگردهای دشمن اصلی که شیطان و گروه اوست، معرفی شود، ریشه های اختلاف و زمینه های درگیری تقلیل پیدا خواهد کرد.