گزارشی از آخرین وضعیت شبیه سازی کامپیوتری کاراکترهای مجازی

گزارشی از آخرین وضعیت شبیه سازی کامپیوتری کاراکترهای مجازی

باسمه تعالی

اگر با آنچه که در دنیای شبیه سازی دیجیتالی انسانها میگذرد، آشنایی قبلی ندارید، توصیه میکنم این مقاله و لینکهای معرفی شده در آن را ملاحظه بفرمائید.

سالهاست که سازندگان فیلم های هالیوودی از این تکنولوژی برای ایجاد کاراکترهای مجازی استفاده میکنند. در فیلم هایی که حدود 10 سال پیش ساخته میشد، شبیه سازی حرکات عضلات دور چشم و لب و دهان با دقت کافی انجام نمیشد. به همین دلیل تشخیص مجازی بودن این چهره ها آسان بود. به علاوه برای شبیه سازی هر فریم باید کامپیوترها زمان زیادی کار میکردند. البته به تدریج این تکنولوژی پیشرفت کرد تا به جایی رسید که در فیلم آواتار محصول سال 2009، تشخیص صحنه هایی که هنرپیشه مجازی به جای انسان بازی میکند، دیگر آسان نبود.

تحولی که در این سالها رخ داده این است که حالا میشود این شبیه سازی ها را علاوه بر ظرافت و جزئیات بیشتر، بر روی یک کنسول بازی معمولی با 30 فریم در ثانیه بدون وقفه ایجاد کرد.

بنابراین باید منتظر بکارگیری بیشتر این تکنولوژی خارج از حوزه فیلم سازی هم باشیم. مثلا شبکه های خبری مجریانی دیجیتالی خواهند داشت که هم در نهایت زیبایی باشند و هم هیچوقت در خواندن خبر اشتباه نکنند و خسته نشوند و مرخصی هم احتیاج نداشته باشند. یا فیلم هایی از سیاستمداران تولید خواهد شد که رفتاری خارج از عرف و دون شان خود انجام دهند و یا حرفهایی بزنند که نباید بزنند. شاید هم شاهد روزی باشیم که هولوگرام موجودات فضایی را ببینیم که از سفینه های خود پیاده میشوند و با آدمها حرف میزنند و در بین آنها راه میروند.

 

2 نظر درباره “گزارشی از آخرین وضعیت شبیه سازی کامپیوتری کاراکترهای مجازی”

 1. با سلام
  اگه لطف بفرمایید شیوه‌ای را اتخاذ نمایید که تمامی مطالبتان همینطور خلاصه و ایجاز طور نوشته شود هم برای خودتان و هم برای خواننده بسیار راحت‌تر می‌باشد.در عصر بمب‌ اطلاعاتی و انبوه رسانه های دیجیتال،نحوه مطالعه نسبت به قبل تغییر یافته و از کتاب،روزنامه،مجله،…. به وبسایتها نقل مکان پیدا کرده است،با توجه خیره شدن بیش از اندازه به مانیتور و مضرات پیرامون،نشستن بیش از اندازه روی صندلی و…
  هرچقدر ما بتوانیم در زمان کمتر به این مهم دست پیدا کنیم، به اهداف عالیه خود نزدیکتر شده‌ایم.
  و من الله التوفیق

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت شما،
   سعی زیادی برای مختصر نوشتند مطالب میکنم. اما در مواردی مانند مسائل سیاسی و علی الخصوص افتصادی به این دلیل که هر کس پیش فرض های خودش را دارد و با یک عینک خاص به مسائل نگاه میکند، اگر مقدمات رسیدن به نتیجه ذکر نشود، مطلب ابتر خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>