صيحه آسماني روز جمعه 23 رمضان

صيحه آسماني روز جمعه 23 رمضان

باسمه تعالی

بگذارید اول خلاصه مطلب را عرض کنم تا بعد به سراغ جزئیات بروم:

یکی از علائم ظهور حضرت بقیه الله این است که در اواخر شب جمعه و یا هنگام طلوع صبح جمعه 23 رمضان، جبرئیل از آسمان با بانگی که همه مردم عالم به زبان خودشان بشنوند، ندا میدهد که مهلت ستمگران تمام شده و دوران طغیان رو به پایان است؛ و مردم را دعوت میکند که برای قیام امام زمان آماده شوند. عصر همان روز جمعه، شیطان برای گمراه کردن مردم ندایی میدهد و آنها را به پیروی از باطل فرا میخواند واین ندا نشانه خروج سفياني شيطان صفت است.

اینکه چه زمانی قرار است این اتفاق بیافتد را کسی نمیداند. اما مومن منتظر ظهور، خوب است که خود را برای شنیدن این ندا و لبیک گفتن به آن و آمادگی برای پرهیز از وسوسه شیطان، آماده کند و در شب جمعه 23 رمضان آماده شنیدن این ندا باشد. امسال یکی از سالهایی است که 23 رمضان در روز جمعه خواهد بود و آخرین باری که 23 رمضان با روز جمعه منطبق شد 8 سال پیش بود. آمادگی ذهنی برای این حادثه از آن جهت که به آدم کمک میکند که شوک زده نشود، مفید است.

ندای جبرئیل، ندایی معجزه آمیز است و همه آنرا خواهند شنید. نقل شده است که این ندا را هر کس که در مغرب و مشرق است، خواهد شنید و هیچ خفته ای نمیماند مگر اینکه بیدار میگردد. اما فقط اهل ایمان و آنها که قلبهای مریض ندارند، میتوانند پیام این ندا را دریابند. صاحبان قلبهای مریض که اساسا راهی برای بیرون آمدن از شک ندارند، بهانه لازم برای ماندن در شک را با ندای شیطان بدست خواهند آورد. هر چند شخصا احتمال میدهم فردای روز این حادثه، بسیاری از مردم غافل هر دو بانگ را به فراموشی بسپارند و همچنان مشغول امور دنیایی خود شوند.

در اینجا قصد ندارم که اصل روایات را بازگو کنم و خوانندگان محترم با مراجعه به هر یک از کتب روایی مانند غیبت نعمانی، کتاب عصر ظهور کورانی، و یا کتاب الغیبه شیخ طوسی، خواهند توانست درباره اصل احادیث و منابع آن تحقیق کنند.

اگر شاهد این بانگ آسمانی بودیم چه کنیم؟

اولا آدم نباید به خودش مغرور باشد و خود را از اهل ایمان فرض کند. چنین روایت شده که قائم را بسیاری از اهل دین و شیعیان انکار میکنند و در مقابل کسانی که عقایدشان بیشتر به ماه و خورشیدپرستان شبیه است، به او ایمان میآورند. بنابراین آدم باید به رب جلیل پناه ببرد و از پروردگار بخواهد که او را از اهل حق قرار دهد.

شنونده بانگ دعوت جبرئیل، باید اول لبیک بگوید و خود را آماده سربازی برای بقیه الله کند. سپس سجده شکر کند و هفت بار این دعا را بخواند:

سُبوحٌ قُدوس رَبُّ المَلائِگَةِ وَالرُّوحْ

خواندن نماز برای توبه و حاجت نیز توصیه شده است. اما پس از آن باید خود را برای به دام شیطان نیافتادن آماده کند و به دیگران هم در این باره هشدار دهد تا با شنیدن بانگ شیطان به دام وسوسه و شک نیافتند.

تبعات این بانگ آسمانی چیست؟

این بانگ آسمانی سرآغاز تحولات بزرگ خواهد بود که اولین آن خروج سفیانی است. در احادیث آمده که هنگام این خروج، زلزله ای در دمشق رخ میدهد که سمت غربی مسجد جامع دمشق در آن فرو میریزد. علاوه بر اینکه با خروج سفیانی، خاورمیانه صحنه جنگهای بزرگی خواهد شد؛ اوضاع کل دنیا نیز به هم خواهد ریخت.

13 نظر درباره “صيحه آسماني روز جمعه 23 رمضان”

 1. سلام
  اللهم عجل لولیک الفرج
  امیدوارم که این شاهد این اتفاق و از یاوران حقیقی ایشان باشیم

 2. سلام
  انهم یرونه بعید و نریه قریبا
  خدا کنه که ما هم دولت امام زمان رو درک کنیم و ایشون رو با معرفت کامل ملاقات کنیم.
  کاش میگفتید که بعد از صیحه چه میشود و امام چه زمانی بر کعبه پشت میزنند و خود را معرفی میکنند. یعنی چه مدت طول خواهد کشید. با تشکر

  1. با سلام،
   ده روز صبر کنید، اگر صیحه آسمانی رخ داد، آنوقت بقیه مطالب را به تفصیل بیشتر میگویم.
   این ماجرا مثل یک فیلم سینمایی است که آدم باید دو ساعت وقت بگذارد و همه آنرا نگاه کند. مسئله فقط نتیجه فیلم و سرنوشت قهرمان داستان نیست، بلکه جزئیات آن مهم است. البته فرقش با فیلم سینمایی این است که آدم باید خودش هم نقش خودش را در این صحنه تعیین کند و بازی کند.
   شخصا احتمال میدهم فردای آن روز اکثر مردم این ماجرا را فراموش میکنند، انگار که اصلا اتفاق نیافتاده. بعد هم مشغول همان کارهایی میشوند که تا قبل از آن مشغول بودند.

  2. من چند جا خوندم که در محرم روز عاشورا همان سال امام زمان بر کعبه تکیه میدهند و خود را معرفی میکند

 3. انشاءالله که ما هم از یاران آن حضرت باشیم و در دوران حیات شاهد ظهور ایشان باشیم. از اطلاع رسانی شما بسیار سپاسگزاریم

 4. با سلام…

  وب بسیار خوبی دارین!ممنون از مقالات واقعا مفیدتون!اجرتون با خدا و امام زمانش…

  ان شاالله بزودی شاهد ظهور خواهیم بود…

  1. سلام علیک و رحمه الله
   از لطف جنابعالی و عنایت تان به این وبلاگ متشکرم

 5. خیلی عالیه که به صورت واقعی و نه یه چیز ماورایی و استعاره ای در مورد این اتفاقات صحبت بشه. جایی خواندم که صحبت در مورد عصر ظهور و بعد ظهور انسان رو در ردیف منتظران قرار میده ان شاء الله.
  خیلی ممنون.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از لطف جنابعالی،
   انشاء الله از منتظرانی باشیم که از انتظار خود اجری هم میبرند.

 6. والله این داستانارو واسه هالیوود هم تعریف کنین، دست و دلشون میلرزه فیلمشو بسازن. اینقدر فضاییه. ده روز که هیچ، 4سال هم گذشته از بنگ و بونگ تعریفیتون. حالا جدا از این افسانه های گلادیاتور و جومونگ که گفتین، دنبال امام زمان میگردین همتون واقعا؟ گم شده مگه؟ اگه کسی پیداش نمیکنه، متوجه نشدین که خودتون گم شدین؟ نه اون. بعد واقعا یعنی یه عده از شماها منتظرین دیوار مسجد بریزه زمین و یکی تکیه بزنه به چهارتا سنگ و سیمان و یه صداهایی بیاد و یه نوری بزنه و یه عده بیان با شتر و اسب و این داستانا؟ بابا برین خجالت بکشین به خدا. وایسادین همه این افسانه هارو ببینین بعد برین بگین خب پس این امام زمانه. چون گفتن اینجوریه دیگه. فردا پسر عموی منم اگر همین داستانارو بسازن توی زندگیش میگین امام زمانه لابد. چلوکباب با دوغ محلی میزنین بیارم خدمتتون؟ قلیون چهار سیب با چای نبات بیارم؟ اگر اینجوری بود که کل دنیا باید حضرت محمد رو میشناخت توی دوران خودشون. خاتم الانبیاء بودن دیگه. پس چرا توی چین و ژاپن خبردار نشدن؟ مگر اینکه این صداها و نورها فقط مال مسلمونا باشه. دیگه هرکی هرجا دیگه بود میمیره. مگه انسانیت و انسان ها فقط مسلمونان؟ نه تازه مسلمونای حقیقی توی کل دنیا، فقط این موجودات عجیب غریبی که ما هستیم و میگیم مسلمونیم. به جای ساختن و تعریف داستانای هری پاتر و علیبابا، برین به خودشناسی برسین بعد به معرفت شناسی، بعد به حق شناسی، بعدم خدا شناسی. توی این چهار مرحله امام زمانتون رو هم پیدا میکنین. تضمینش با من. نه اینکه حال هیچی ندارین حتی حال و حوصله انسانیت هم ندارین، میاین خاطره و خواب و داستان تعریف میکنین. نوربخشا، هممون رو هدایت کنه. یا حق

  1. ۱- هرچه گشتم تنباکویی به نام چهارسیب پیدا نکردم. فقط برند دوسیب وجود داشت. هرکسی که این مدل اسم را برای محصول انتخاب کرده، خریدار را ساده‌لوح و احمق فرض کرده. این تصور خیلی کودکانه است که کسی فکر کند اگر دو سیب را ۴ سیب کند، تنباکو قویتر میشود. مگر تعداد سیب مزه تنباکو را تعیین میکند؟
   ۲- این تنباکوها هیچکدام طبیعی نیستند و همان موادی که در e-cigarette ها استفاده میشود را به آن اضافه کرده‌اند. این مواد سرطانزا و اعتیادآور هستند .قبلا دراین‌باره توضیح داده‌ام:
   https://shakeri.net/2144
   ۳- وقتی تنباکوی تقلبی و غیر ارگانیک استفاده میکنید، احتمالا گوشت چلوکباب شما هم با کرم mealworm درست شده و به درد خودتان میخورد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>