اضافه کردن بخش خبر در این وبلاگ

اضافه کردن بخش خبر در این وبلاگ

باسمه تعالی

چند روزی است که بخش خبر را به این وبلاگ اضافه کرده ام و در بلوک سمت چپ صفحه میتوانید آنها را بیابید.

بعضی وقتها پیش می آید که به مقاله ای برخورد میکنم که احتمال میدهم برای دوستان نیز جالب توجه باشد. اما ذکر آدرس یک لینک تنها بعضا ارزش این را ندارد که در قالب یک مقاله مجزا آورده بشود و از طرفی دیگر ارائه تحلیل مفصل و ابراز عقیده درباره هر موضوعی نه عملی است و نه لازم. خوبی معرفی لینکها و مقالات دیگران تحت عنوان خبر این است که مسئولیت مطالب گفته شده در آن با صاحبان آن مطلب است و ذکر آن به معنی تایید صحت خبر و یا مطالب مندرج در مقاله نیست.

سه بلوک از بلوک های سمت چپ به خبر اختصاص دارد. بلوک اول تحت عنوان News آخرین اخبار را به ترتیب انتشار لیست میکند. بلوک دوم آرشیو خبر است که اخبار را به تفکیک ماه دسته بندی میکند. بلوک سوم تفکیک موضوعی خبر است که به تعداد محدودی موضوع اصلی تقسیم شده اند.

در این بخش خبری قصد ندارم اخباری را که بشود در وبسایتهای خبری معروف پیدا کرد، تکرار کنم. بلکه اخبار مندرج معمولا از بین خبرهایی انتخاب میشود که از دید دیگر خبرگزاری ها پنهان میماند و یا به دلایلی ترجیح میدهند آنرا ذکر نکنند.

در خاتمه ضمن دعوت به بازدید این خبرها، درخواست دارم نظرات خود در تکمیل این بخش را منعکس بفرمایید.

2 نظر درباره “اضافه کردن بخش خبر در این وبلاگ”

 1. سلام
  به نظرم خیلی ایده ی خوبی بود مخصوصا که این مسئله ی سانسور خبر واقعا اتفاق میافته و اگه برای تحلیل مسائل فقط به سایتای خبری بسنده کنیم قطعا دچار اشتباه و حتی سر درگمی میشیم اما لینک هایی که شما گذاشتید متاسفانه برای من که به زبان انگلیسی مسلط نیستم غیر قابل استفاده است و فقط میتونم توضیح اولیه ی خودتون رو بخونم

  1. با سلام و عرض تشکر از لطف شما،
   ترجمه همه این مطالب قطعا مقدور نیست واگر قرار باشد این کار را انجام دهم، تعداد مطالب بسیار محدود خواهد شد.
   شاید اصل مطلب مهم در خبر همان یک یا دو پاراگراف توضیحات داده شده بیشتر نباشد، اما ذکر بعضی لینکها به عنوان منبع خبر لازم است تا بشود صحت خبر را بررسی کرد.
   ترجمه گوگل معمولا گمراه کننده است، ولی استفاده از آن این خاصیت را دارد که به پیدا کردن معنی کلمات اصلی جمله کمک میکند و با کمک آن میشود تا حدودی معنی جملات را یافت.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>