مطرح شدن روز افزون اخبار آخرالزمانی

مطرح شدن روز افزون اخبار آخرالزمانی

باسمه تعالی

روز به روز اخباری که میشنوم بیشتر رنگ و بوی آخرالزمان و قیام امام مهدی را به خود میگیرد. هر چند هنوز چند شرط هست که باید رخ بدهد تا از نزدیک بودن قیام بشود اطمینان حاصل کرد. اما نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که اگر قیام امام مهدی نزدیک نباشد، بعید است که در دوره دیگری چنین قیامی موضوعیتی داشته باشد، چون چیزی از اسلام باقی نخواهد ماند که قیام او بخواهد آنرا تجدید و احیا کند. سردمداران شیطانی نظم نوین جهانی به چیزی کمتر از محو آثار اسلامی و از بین بردن جمعیت انسانی مسلمین و پتانسیل خیزش مجدد آنها در آینده رضایت نخواهند داد و در این باره در نوشته های قبلی بیشتر توضیح داده ام.

سید حسن نصرالله تا کنون سعی داشت خود را به عنوان یک رهبر عربی که از منافع کل اعراب و همه مسلمین و همچنین ملت لبنان دفاع میکند، معرفی کند، بنابراین از معرفی خود به عنوان یک شیعه ابا داشت. علی الخصوص در حوادث چند سال اخیر که وهابی ها و تکفیری ها دشمنی و کینه خود را با شیعه اهل بیت آشکارتر کرده اند و قلع و قمع آنها را اولویت اول خود میدانند. اما خیزش تکفیری ها برای شکست متحدین ایران و در نهایت ایجاد زمینه برای حمله نهایی آنها و غرب به ایران باعث شده که شیعیانی مانند سید حسن نصر الله دیگر احتیاط را کنار بگذارند و تمام قد از شیعه دفاع کنند. درباره میزان دشمنی تکفیری ها با شیعه حرف بسیار است و موارد بمب گذاری های انتحاری آنها در مساجد و تکایا را هر روز شاهد هستیم و به عنوان نمونه قسمتی از یک گزارش را که چندی پیش خوانده ام، ذکر میکنم:

اما پس از اینکه سلاح‌ها و تجهیزات آنها را مصادره کردیم، به چند کتابچه و متون فرقه ای آنها دست یافتيم که دست نوشته هایی نیز در میان آنها وجود داشت. دست نوشته هایی که در تمام آنها یک موضوع مشترک وجود داشت؛ اينکه باید در شام، مجسمه بزرگی از یزید بن معاوية بن أبي سفيان درست شود که سر حسین بن علي [عليهما السلام] را در دست دارد و در آن زمان است که معاویه جديد به عنوان خليفه “امارت اسلامي شام” خروج خواهد کرد تا حکومت فراگير خود را در روی زمین برپا کند.

صرفنظر از اینکه این مطلب چقدر صحیح باشد، اینگونه مطالب باعث شده که شیعیان به این جمع بندی برسند که حرکت تکفیری ها همان جریانی است که در نهایت سفیانی رهبری آن را در دست خواهد گرفت. چند روز پیش یکی از سرودهای تبلیغاتی حزب الله لبنان را شنیدم که در آن چنین میگفت که حال که سفیانی برای انتقام آمده ما پیروان علی نیز با او خواهیم جنگید. این کلیپ را میتوانید در ذیل ملاحظه بفرمایید.

شخصا از اینکه شیعیان بطور علنی در برابر تکفیری ها به رجزخوانی بپردازند و به آنها اعلان جنگ بدهند، خوشحال نیستم. دلیل آن هم این است که اسلام دشمنانی دارد که در کنار گود نشسته اند و نقشه های متعددی برای تخلیه انرژی مسلمین و ضربه زدن به آنها دارند تا در زمان مناسب با تمام قوا وارد شده و کار اسلام و مسلمین را یکسره کنند. بنابراین به صلاح نیست که مسلمین به دست خود زمینه جنگ داخلی بین مذاهب مختلف اسلامی را فراهم کنند و تا حد امکان باید در این کار صبر و حوصله به خرج داد. حتی در مقابله با یهود باید این مطلب را در نظر داشت که دشمن اصلی همان صلیبی هایی هستند که بیش از هزار سال با مسلمین جنگیده اند و در پی آن هستند که شرایط را به نحوی پیش برند که نابودی یهودی ها و مسلمین را تضمین کند.

مورد جالب دیگر مطلبی بود که در برنامه تعبیر خواب عبدالرحمن عنزی که در یکی از شبکه های سعودی پخش میشود، اتفاق افتاد. در این برنامه مردم تماس گرفته و خواب خود را تعریف میکنند و ایشان آن را تعبیر میکند. در جلسه هفته گذشته خانمی به نام ام ساره تماس گرفت و خواب خود را چنین تعریف کرد که در خواب خود چنین دیده که خورشیدی برآمد و نور او همه جا را فرا گرفت و از پشت سر او دو ماه درآمدند که نام ماه اول عبدالقادر و نام ماه دوم عبدالباسط بود. معبر چنین تعبیر کرد که به زودی اتفاقی در جهان اسلام می افتد که اسلام و مسلمین را عزیز خواهد کرد. بیننده بعدی پرسید که آیا این خورشید همان مهدی منتظر است و معبر حجازی از پاسخ طفره رفت و گفت فقط میگویم که رهبری که خواهد آمد همه جهان اسلام را تحت تاثیر خواهد داشت و این اتفاق به زودی خواهد افتاد و دور نخواهد بود. کلیپ آن را نیز میتوانید در ذیل مشاهده بفرمایید.

14 نظر درباره “مطرح شدن روز افزون اخبار آخرالزمانی”

 1. سلام
  شخصی میگفت فقط با وقوع نشانه ها نمیتونیم نتیجه بگیریم ظهور نزدیکه و تنها زمانی این ظهور به وقوع میپیونده که قلبها آماده باشه و همینطور جامعه ایی مهدوی ساخته باشیم که تقدیم ایشون کنیم
  اما متاسفانه الان چنین چیزی دیده نمیشه
  اگر اینطوری باشه واقعا جای نگرانی هست

  1. با سلام و تشکر از عنایت شما به وبلاگ،
   در نوشته دیگری حرفی را از آقای جوادی آملی نقل کرده بودم که ایشان هم همین نظر را داشت:
   اين سي‌دي ظهور وقتي كه آمد اوّلين باري كه به من گفتند, گفتم اين يقيناً دروغ است و حضرت به اين آسانيها ظهور نمي‌كند براي اينكه حضرت طبق روايات معتبر وقتي ظهور مي‌كند كه عقل مردم بيايد بالا, با فريب و نيرنگ و دروغ و جعل يقيناً ظهور به اين نزديكيها نيست. در زمان ظهور ذات اقدس الهي دستش به بركت وليّ‌عصر(ارواحنا فداه) روي سرِ مردم مي‌آيد كه «فجمع بها عقولهم و كَمَلَتْ بها أحلامهم»[15] عقلِ مردم كه بالا آمد 313 شاگرد مثل امام خدمت حضرت بودند آن وقت جهان چند ميلياردي را مي‌شود به آساني اداره كرد وگرنه جهان را مگر با كُشتن مي‌شود اداره كرد جهانِ بي‌عقل را مگر مي‌شود به عدل دعوت كرد؟! با فريب و نيرنگ و سي‌دي بيّن‌الغي يقيناً ظهور نزديك نيست همين اوّلين باري كه به من نشان دادند همان وقت گفتم. وقتي حضرت ظهور مي‌كند كه عقل مردم كامل بشود آن وقت است كه مي‌شود عدل را پياده كرد مگر بي‌عقل مي‌شود عدل را پياده كرد؟!
   اما احتمال این وجود دارد که تحولات آینده نزدیک آن قدر شدید باشد که این رشد عقلی را تسریع کند. والله اعلم

 2. سلام.
  ما به حکم شیعه بودنمون وظیفه داریم ظهور رو نزدیک ببینیم. به همین خاطره که بین نشانه های ظهور مواردی ذکر شده که حتی پیش از غیبت کبری اتفاق افتاده اند. مثل برپایی حکومت عباسی. انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا
  من که بین اطرافیان این حالت رو نمیبینم. همه برای ده سال و بیست سال آینده برنامه دارن و حتی میدونن بعد بازنشستگی قراره چکار کنن اما ظهور امام و تلاش برای پیوستن به این کاروان جایی توی تفکرشون نداره و نعوذ بالله امام زمان شده مفهومی که فقط باید بهش اعتقاد داشت و لازم نیست حالا خیلی هم واقعیت داشته باشه. البته بازم پای صدا و سیما در میونه، امام زمان رو تبدیل کردن به یه سوژه ادبی و شعاری.
  من خودم با تولید کننده ی اون سی دی و یکی از پخش کننده های اصلیش در ارتباط بودم. شناختی که ازشون داشتم این نبود که منحرف باشن یا از جایی پولی گرفته باشن، اونجور که توی رسانه ها مطرح شد. بلکه تلاشی داشتن برای ایجاد این فرهنگ که ظهور رو ملموس تر و عینی کنن البته باید قبلش با مراجع و متخصصین مشورت میکردن که اینجور مسایل پیش نیاد.
  هزار سال دیگه هم ظهور اتفاق بیفته بازم شخصیتهای مورد بحث توی روایات، مخصوصا سفیانی، باید حضور داشته باشند. و همون موقع هم همین بحثا هست که این سفیانیه یا نیست…
  چیزی که هست اینه که الان شبیه ترین وضعیت به اوضاع قبل ظهور رو توی چند قرن اخیر شاهدیم.
  الان خیلی گفته میشه که نگیم ظهور نزدیکه تا دچار تعیین وقت نشیم که کذب الوقاتون، اما کسی نمیگه اینکه بگیم ظهور حالا حالا نیست اینم یه جور تعیین وقته اما از سمت دیگه.
  گذشته از همه ی اینها انسانیت داره هدر میره، آدما با قرض و بدهکاری و مالیات به دنیا میان و با حسرت و آرزوهای پوچ می میرن تا وقت سر خاروندن نداشته باشن و بخوان به چیزی فکر کنن. توی کشورهای منطقه هم که جون آدمیزاد شده نقل و نبات و ما متاسفانه عادت کردیم به شنیدن خبر انفجار و کشته شدن مظلومانه ی مردم مستضعف و تهش با حالت بی توجهی یه نچ نچ نچ خرجشون میکنیم و خیلی بی احساسی میخواد که کسی بگه ظهور نزدیک نیست.

  ممنون از مطالبتون

  اللهم عجل لولیک الفرج

  1. با سلام و تشکر از عنایت شما،
   تا جایی که یادم هست آقای رسول جعفریان در مقاله ای چند مقطع تاریخی را نشان داده بود که در آن مقاطع به نزدیک بودن ظهور معتقد بودند و ظاهرا چنین نتیجه گرفته بود که دوره اخیر هم میتواند مانند همان دوره ها هیچ خبری رخ ندهد.
   اما شواهد بسیاری در دست است که نشان میدهد این دوره معاصر با دوره های دیگر کاملا متفاوت است. من شواهد دیگری داشتم که متاسفانه به علت کمبود وقت نتوانستم آنها را در این نوشته عرضه کنم. حداقل حوادث سوریه و مصر که در جلوی چشم ما در حال رخ دادن است، حوادث بی مانندی هستند.بنابراین فکر نمیکنم همانند کردن این دوره معاصر با دوره های قبلی درست باشد.

 3. سلام
  نظرتون راجع به خبر جدید پیرامون حمله ی آمریکا به سوریه چیه؟با توجه به اینکه انگلیس هم عقب کشیده به نظرتون حمله صورت میگیره؟
  ممکنه این پا پس کشیدن انگلیس از حمله برنامه ایی برای اجرای نقشه ایی از پیش طراحی شده برای رسیدن به نتیجه ایی خاص باشه؟
  کسی میگفت که سلاح های شیمیایی توسط نیروهای روسی مورد استفاده قرار گرفته تا زمینه ی حمله رو به سوریه فراهم کنه چرا که روسیه از این جنگ منافع زیادی میبره.نظر شما چیه؟
  اصلا استفاده از سلاح شیمیایی اجازه ی حمله به کشور دیگه رو بر اساس قوانین بین المللی میده؟

  1. با سلام و عرض تشکر از عنایت جنابعالی،
   قصد داشتم مقاله مفصلی بنویسم، اما فکر کردم شاید کسی آن را نخواند، لذا کمی دلسرد شده بودم. مطالبی که در هفت مقاله قبلی نوشته ام را هنوز درست و قابل رجوع میدانم.
   در مورد ماجرای کاربرد سلاح شیمیایی باید گفت که اخباری که در رسانه های جمعی پخش میشود، مواردی است که در راستای منافع صاحبان بوق های تبلیغاتی است. صرفنظر از اینکه چه کسی عامل آن بوده، دستاویز قرار دادن آن قطعا در راستای اهداف غرب است. حدود یک سال پیش مشابه همین ماجرا در لیبی اتفاق افتاد و هیچ یک از دولت های جهان به آن اعتراض نکردند. ماجرا از این قرار بود که پس از تحولات لیبی، قبیله قذافی مورد تهاجم و کینه دیگران قرار داشتند و بنابراین به راحتی تسلیم دولت جدید نمیشدند. تا آنجا که یکسال بعد از سقوط قذافی، دولت مرکزی لیبی برای سرکوب قبیله، شهر بنی ولید را مورد حمله شیمیایی قرار داد و کشتار کرد. در همان زمان فیلم دکتری که از طریق اسکایپ گزارش زنده مجروحین شیمیایی در بیمارستان شهر را میداد، دیدم. چند روز بعد همان دکتر هم اعدام شد.
   آیا خبری از اینکه دولتی در جهان به دولت لیبی برای کشتار شهروندان خود اعتراض کند، شنیدید؟ اخبار مربوط به این حادثه را میتوانید با یک جستجوی ساده در اینترنت بیابید و راز مگویی نیست.
   یا کشتار صدها نفر در روز در مصر حساسیت کدام کشور غربی به اصطلاح طرفدار حقوق بشر را برانگیخت.
   سلاح های شیمیایی در دسترس همه هست و نه فقط دولتها، بلکه هر حزب و گروهی و یا حتی هر شرکت خصوصی میتواند از آنها برای منفعت طلبی خود استفاده کند. اما اینکه از این ماجرا غرب داردبرای توجیه طرح های خود استفاده میکند، انگشت اتهام را به سوی دولت ها و گروهها و یا حتی شرکت های غربی نشانه میبرد.

 4. ممنون
  چه قدر خوب میشد مقاله اتون رو در وبلاگ میگذاشتید.بنده حتما مقاله ها رو میخونم و به دوستانم هم توصیه میکنم اما شاید چون مطلبی به ذهنمون نمیرسه که کامنت کنیم شما فکر میکنید دیده نشده.در ضمن من هر روز به وبلاگتون سر میزنم تا اگه مطلب جدیدی باشه استفاده کنم

  بازم ممنون

  1. با سلام و عرض تشکر،
   کلمات جنابعالی قطعا تشویق کننده است و مرا به عرضه مطالب بیشتر و با کیفیت تر وا می دارد.
   ضمنا چند وقتی است که امکان دریافت مقالات از طریق ایمیل را به این وبلاگ اضافه کرده ام که تقاضا دارم در صورت تمایل در پایین لیست سمت چپ صفحه ایمیل خود را به لیست دریافت کنندگان ایمیل از این وبلاگ اضافه فرمایید.

 5. همین مقاله ی آخرتون در مورد آخر الزمان دقیقا دو روز بعدش سایتا وپیجهای مختلف در شبکه های اجتماعی شروع کردن به بیان روایاتی از آخر الزمان و ربط دادنش به شرایط حال دنیا.یعنی پیش بینی شما زود تر از اونا بود….مخصوصا حوادث اخیر مصر و سوریه که روایات زیادی در مورد اتفاقات نا گوار در آخر الزمان اومده که در این دو کشور به وقوع میپیونده و ما الان شاهدش هستیم

 6. مطلب خيلي قشنگي بود . براي من كه هر از چند گاهي سعي مي كنم به وبلاگ شما سربزنم خواندني بود . ممنون

  1. با سلام
   از لطف شما متشکرم.
   اگر در لیست دریافت مطلب جدید از طریق ایمیل، ایمیل خود را وارد فرمایید راحت تر میشود از اینکه آیا مطلب جدیدی اضافه شده باخبر شد.

 7. آخرالزمان ( سیر قهقرائی زمان – ضد زمان )

  ۹- ولی آن بخش از تاریخ کائنات که مربوط به عصر ما می شود اینست که در این دوره هفت هزار ساله اخیر که کل تاریخ تمدن موجود بر روی زمین است، شش هزار سال اول یعنی دوره نزول به پایان رسیده و ما در آخرالزمان دوران خویش قرار داریم یعنی در عرصه عروج هستیم که عرصه ضد زمان است و زمان در نفس بشری سیر قهقرائی دارد. همانطور که علی (ع) می فرماید که در آخرالزمان یکسال تبدیل به ماه می شود و ماه به هفته تنزل می یابد و هفته به روز و روز هم به ساعت. زیرا زمانیت و دهریت مربوط به عرصه نزول است که دور شدن از مبدأ می باشد که این دوری همان گستره زمان است و ما اینک روی به مبدأ داریم و لذا در مسیری خلاف تاریخ در حرکتیم. و اینست راز کلام خدا در قرآن: کودکانی که پیرند.

  استاد علی اکیر خانجانی

  کتاب خداشناسی امامیه جلد دوم ص ۳۷۹

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>