باسمه تعالی

قبلا در نوشته ای تحت عنوان صدای طبل های جنگ توضیح داده ام که دلیل اصلی تعلل آمریکا و متحدانش در شروع جنگ با ایران این است که ترجیح می دهند اسرائیل به تنهایی مسئولیت حمله به ایران را به عهده بگیرد، تا چنین جنگی زمینه نابودی یهودی ها را به دست مسلمانان فراهم کند و بهانه ای مناسب برای حمله همه جانبه غرب به تمام کشورهای اسلامی و ریشه کن کردن اسلام باشد.

در چنین جنگی هدف آمریکا تامین امنیت اسرائیل نخواهد بود، بلکه هدف پیش بردن شرایط  به نحوی است که به نابودی همزمان یهودیت و اسلام منجر شود. حمایت آنها از یهود فقط بهانه ای برای تشجیع آنها در راه اندازی جنگ با اسلام و مسلمانان و از بین بردن هر دوی آنان است.

در مقاله فوق الذکر سعی داشتم روشن کنم که معرفی یهودیت و بنی اسرائیل به عنوان دشمن اصلی اسلام و مسلمین صحیح نیست. معرفی یهود به عنوان دشمن اصلی باعث شده که تمام انرژی و توجه مسلمین به سوی آنها جلب شود، در حالی که دشمن اصلی در کنار گود منتظر خسته شدن و از پای افتادن آنها است تا با صرف کمترین انرژی و در شرایط مناسب به حیات آنها خاتمه دهد.

اخیرا شواهد بیشتری نشان میدهند که چنین طرحی در حال انجام است. به عنوان نمونه اخیرا طرحی از طرف سناتوری به نام گراهام به سنا ارائه شده که دولت آمریکا را موظف کند که در صورت هرگونه حمله اسرائیل به ایران، از اسرائیل پشتیبانی کرده و کمک های نظامی و اقتصادی کند. ارائه چنین طرحی برای تقویت روحیه اسرائیل است تا به حمله به ایران تشویق شود، در حالی که اگر هدف حفظ امنیت اسرائیل بود، باید خود آمریکا در حمله به اهداف نظامی در ایران پیش دستی می کرد، و نه اینکه اسرائیل را که فاقد توان نظامی لازم است، جلو بیاندازد.

شاهد دیگر اینکه هنری کیسینجروزیر اسبق خارجه آمریکا چندی پیش ابراز کرده بود که ده سال آینده دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت. این بیان یک پیش گویی صرف نیست، بلکه برنامه رهبران آمریکا این است که چنین چیزی را عملی کنند.

حمله نظامی اخیر اسرائیل به سوریه نیز شاهدی دیگر بر این مدعا است. اگر حمله انجام شده فقط در حد هدف قرار دادن یک محموله سلاح ارسالی برای مقاومت بود، میشد آن را دفاع پیش گیرانه تلقی کرد، اما حمله مذکور بسیار گسترده تر از این بود. این واقعیتی غیر قابل انکار است که برنامه های غرب برای نابودی نظام حاکم بر سوریه به نتیجه نرسید و دنبال بهانه ای برای حمایت نظامی از مخالفین سوری هستند. اما این که اسرائیل بخواهد به نمایندگی از غرب، در این درگیری ها به نفع مخالفان وارد گود شود، اساسا با منافع رژیم صهیونیستی در تضاد است. این حقیقتی مسلم است که سوریه توان ضربه زدن به اسرائیل را دارد و به چنین تجاوزی پاسخ خواهد داد. بنابراین به نفع اسرائیل بود که وارد این درگیری نمیشد. در مقاله ای در سایت پرس تی وی، چنین بیان شده که احتمالا در آینده نزدیک اسرائیل به مراکز اتمی ایران نیز حمله خواهد کرد و حتی منتظر اقدامات تحریک آمیز ایران نخواهد شد.

اینکه چطور نتانیاهو که شهروندی آمریکایی بوده و سالها در آمریکا به شغل فروشندگی مبلمان اشتغال داشته و درباره ارتباط او با سازمان سیا مطلب بسیار گفته شده ، توانسته به سمت نخست وزیری اسرائیل برسد، خود جای تعجب دارد. از طرفی روش ها و موضع گیری های سکولار دولت او نیز مورد اعتراض یهودی های معتقد نیز هست.