صندوقچه جبرئیل

صندوقچه جبرئیل

Posted on

باسمه تعالی

درباره داستان صندوقچه جبرئیل، جستجوی مختصری در رسانه‌های فارسی‌زبان کردم و چیزی نیافتم. حدود ۴ سال پیش که درباره آن شنیدم، به این دلیل که قابل راستی‌آزمایی نبود، آن را گزارش نکردم. اما اخیراً درباره این موضوع و اتفاقاتی که در قطب جنوب می‌افتد، مطالب زیادی میشنوم. به همین دلیل مطلب را، بدون اینکه قصد تایید داشته باشم، منعکس میکنم. برای تحقیق بیشتر میتوانید درباره Ark of Gabriel یا «تابوت جبریل» جستجو کنید.

ماجرای داستان به حج سال ۱۳۹۴، و اتفاقاتی که در ایام حج آن سال در مسجدالحرام افتاده، برمی‌گردد.

ادعا می‌شود که در جریان عملیات بازسازی مسجدالحرام، و گودبرداری‌های انجام شده، یک دستگاه و یا سلاح کشف می‌شود. منتها درآوردن آن را به ایام حج و زمان شلوغی موکول میکنند، تا نقل و انتقال‌های انجام شده حساسیت کسی را برنیانگیزد. اما هنگام درآوردن آن صندوقچه از جای خود، در ۱۲ سپتامبر، تشعشع شدید پلاسما، باعث تخریب پایه جرثقیل و سقوط آن و مرگ بیش از صد نفر میشود.

در ۲۴ سپتامبر، که خود بن‌سلمان برای نظارت بر این عملیات می‌رود، تکان دادن این صندوقچه دوباره تشعشعی را به همراه داشت، که باعث اضطراب مردم در عرفات و فرار آن‌ها و مرگ چند هزار نفر میشود.

زمانی که صلیبی‌های کاتولیک به سرزمینهای اسلامی حمله میکردند، هم مسلمین را هدف قرار میدادند و هم ارتدکس‌های مسیحی را. به همین دلیل ارتدکس‌ها هنگام حمله کاتولیکها و عقب‌نشینی، علاوه بر کتاب‌های خود، کتابخانه‌های مسلمین را نیز می‌بردند تا آن‌ها را حفظ کنند. یکی از کتابها، کتابی درباره صندوقچه جبرئیل بود که در سال ۱۲۰۴ میلادی به دست ارتدکس‌ها افتاد. لذا سعودی‌ها با کلیسای ارتدکس روسیه تماس میگیرند و در رابطه با این وسیله طلب کمک میکنند.

نتیجه این تماس و همکاری این شد که کلیسای ارتدکس در استخراج این صندوقچه و انتقال آن به قطب جنوب، برای مطالعه و بکارگیری آن، کمک کرد. این صندوقچه در ۶ دسامبر به کشتی روسی Admiral Vladimisky، بار شده، تا به قطب جنوب منتقل شود. بهانه حضور این کشتی در بندر جده، تأمین سوخت و دیگر اقلام مورد نیاز، عنوان شد، که البته برای کشتی‌های روسی معمول نیست.

نکته‌ای که باعث سوءظن می‌شود این است که این کشتی توسط تعدادی دیگر از کشتی‌های نظامی، مانند Varyag و Bistry، تا مقصد اسکورت میشود. اسکورت یک کشتی تحقیقاتی توسط چندین ناوشکن نیز قابل توجیه نیست.

شایع است که موضوع دیدار دو ماه بعد پاپ فرانسیس با پاتریارک Kiril در کوبا، که بعد از هزار سال بین رهبران دوکلیسا رخ داد، درباره کتاب‌هایی بوده که در اختیار پاپ بود و به کشف نحوه کار با آن صندوقچه کمک میکرد.

ده روز پس از دیدار مذکور، kiril به قطب جنوب سفر میکند. در این سفر اتفاقاتی مانند شکستن شیشه جلوی هواپیما، رخ داده؛ اما او با تعویض هواپیما به راه خود ادامه میدهد. شایع است که بر اساس متونی که پاپ فرانسیس به او داده بود، مراسمی مذهبی را در حضور آن صندوقچه انجام میدهد؛ و پس از آن این صندوقچه به نیروهای ویژه روسی تحویل داده شده، تا به مکانی نامعلوم در قطب جنوب برده شود.

از اینکه اصل این قضیه چقدر درست باشد، و به فرض صحت آن، نحوه همکاری روسیه و سعودی در این قضیه به چه صورت باشد، خبر ندارم. اما اتفاقات دیگری را می‌شود مثال آورد که نشان از این دارد که در قطب جنوب خبرهایی زیادی رخ میدهد که مردم عادی از آن بی‌خبر هستند.

به عنوان نمونه، چند روز پس از شکست دموکراتها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶، جان کری به قطب جنوب سفر میکند؛ و سفر او در مسیر برگشت به نیوزیلند، با زلزله 7.8 ریشتری در این کشور مصادف میشود. قاعدتاً در چنین شرایطی جان کری وقتی برای سفر تفریحی و تحقیقاتی نداشت. به همین دلیل بازار شایعات در رابطه با این سفر نیز گرم است.[2]

[1] Russian Navy’s research vessel visits Saudi port on way to Antarctica
https://tass.com/defense/841861

[2] Wikileaks Photos, John Kerry Visit and UFOs in Antarctica
https://mysteriousuniverse.org/2016/11/wikileaks-photos-john-kerry-visit-and-ufos-in-antarctica/

6 thoughts on “صندوقچه جبرئیل

 1. درباره حادثه منا شنیده ام که دست شرکت صهیونیستی g4s در میان بوده. ظاهرا هدف حذف تعدادی از مخالفان بوده.
  ضمنا قبلا درباره تابوت جبرئیل چیزهایی شنیده بودم، اما بیشتر به نظر میرسد این نظریات و فرض وجود چیزهایی مثل تابوت جبرئیل در زمانه ما، کار کسانی باشد که میخواهند معجزات و آیات الهی را به امور مادی و علمی تقلیل دهند و از الهی بودن خارج کنند. هرچند اصل ادامه معجرات الهی در اشیا بازمانده از عهد پیامبران قابل قبول است، اما اینکه همانند شی ای علمی باشند که از قوانین ناشناخته علمی استفاده کنند و اینکه به راحتی بتوان از آن به مثابه سلاح برای مقابله با هرکسی استفاده کرد، چندان جای پذیرش ندارد.
  شاید درباره عصای موسی هم ادعاهای مشابهی شود و کسانی مدعی شوند که آنرا یافته اند و با قدرت خارق العاده آن طاعون و شپش و … پدید می آورند.
  حال آنکه عصا چوب ساده و معمولی ای بود. موسی بود که به آن قدرت میداد.

  1. حرف جنابعالی کاملا صحیح است.
   اما حس کردم نسخه‌های زیادی از این مطلب پخش شده و احتمالا بقیه نسخه‌ها خرافی‌تر باشند. لذا آن را گزارش کردم.
   البته این واقعیت که افراد رده بالای زیادی در عالم هستند که دنبال چنین اشیایی میروند، را باید گزارش کرد؛ تا مردم انگیزه‌ها و نحوه عمل این افراد را بشناسند. در فیلمهایی مثل ایندیانا جونز آدمهایی نشان داده میشوند که در دنیای واقعی مشابه آنها زیاد است.

 2. در مورد تحولات امریکا هم چه روایت شما و چه روایتی که مجید مکی کردند باور کنیم، به نظر من وقایع بعد از انتخابات 2020 رخ میدهد.

  1. سلام،
   چند روز پیش Q بعد از یک ماه غیبت چند پست جدید داشت و آماده‌باش اعلام کرد.
   برنامه آنها این است که:
   – همین ۴ جولای استقلال آمریکا از سلطه ملکه انگلیس رااعلام کنند.
   – قانون اساسی قدیمی قبل از تغییرات را رونمایی کنند
   – افشای مدارک نیز قرار بود تا قبل از ۴ جولای انجام شده باشد، تا دستگیری‌های گسترده بعد آن انجام شود.
   – شایع بود که قرار است Jfk Jr. نیز در این مراسم ظاهر شود.
   اینکه چرا برنامه آنها مرتبا تاخیر دارد، را خبر ندارم. بعضی از آنها بخاطر بحران‌های بین‌المللی است که گلوبالیستها ایجاد میکنند، و بعضی دیگر بخاطر خیانتهای داخلی

 3. در متون اسلامی به تابوت عهد اشاره شده . گمانم منظورتان آن باشد

  1. سلام، از خودم چیزی اختراع نکرده‌ام.
   با همین نام که ذکر کرده‌ام موضوع قابل جستجو است

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>