گزارش Mueller

گزارش Mueller

باسمه تعالی

امروز گزارش 448 صفحه‌ای مولر بصورت Redacted منتشر شد.[1] فایل آن حدود 72MB است و بخاطر اصطلاحات حقوقی زیاد، باید با صبر و دقت آن را خواند. منظور از کلمه Redacted‌ این است که روی بعضی عبارات پوشانده شده است. از نظر قانونی شهادت شهود فقط در دادگاه قابل ارائه است؛ و قاضی شاید اجازه انتشار آن را بدهد.

محتوای این گزارش همان چیزی بود که انتظار میرفت و ۸ ماه پیش درباره آن توضیح داده بودم.[2] اگر در وبلاگ دنبال نام Mueller جستجو کنید، ۷ مقاله دراین‌باره خواهید یافت.

وابستگی مولر به جناح چپ و Deep State برای این گروه مسلم بود. او دو دوره رئیس FBI بود، و به همین دلیل این جناح حساب زیادی روی نتیجه تحقیقات او باز کرد. اما از مدتها پیش QAnon خطاب به بدنه ملی‌گرایان گزارش داده بود که نگران نتیجه این گزارش نباشند. او تلویحا چنین گفت که مولر بخاطر پرونده سیاه خود، و مدارک فسادی که از او در دست ملی‌گرایان است، توان تحرک چندانی ندارد. به علاوه اساساً اثبات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ به نفع ترامپ چندان عملی نبوده، و دولت روسیه هم با چنین برنامه‌ای همراه نبود. درست نقطه مقابل آن، روسیه به ملی‌گرایان برای جمع‌آوری مدارک گرفتن رشوه هیلاری کلینتون و بقیه جناح چپ از مقامات و ثروتمندان روسی کمک کرد.

بطور خلاصه گزارش مولر به این نتیجه رسید که اثبات کمک روسیه به ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ عملی نیست. اما مطالبی در این گزارش آمده که زمینه برای محکومیت بسیاری از افراد جناح چپ را فراهم میکند.

به عنوان نمونه در ۹ ژوئن ۲۰۱۶ فردی به نام Natalya Veselnitskaya با پسر ترامپ ملاقات میکند و ادعا میکند که میتواند مدارک فساد تیم کلینتون را به او بدهد. این جریان از طرف Deep State هدایت میشد تا برای تیم ترامپ پاپوش درست کنند. مولر، در صفحات ۱۸۶ تا ۱۹۱ گزارش، ملاقات پسر ترامپ با این فرد را غیر قابل پیگیری قضایی عنوان کرده است. اما از طرف دیگر پرداخت پول توسط تیم کلینتون برای پرونده‌سازی برای ستاد ترامپ را قابل پیگیری دانسته است. دلیل او این است که تیم کلینتون برای این پرونده‌سازی از امکانات و اطلاعات افراد خارجی استفاده کرده است. قانون آمریکا مشارکت قابل پیگیری خارجی‌ها در انتخابات را محدود به پول نکرده؛ و هر چیز قیمتی، Thing of Value، که توسط خارجی‌ها کمک شود قابل پیگیری است. اطلاعات نیز یک چیز قیمتی به حساب می‌آید؛ و تیم کلینتون از اطلاعات خارجی‌ها، مثل پرونده‌سازی Christopher Steele انگلیسی و خیلی افراد دیگر، کمک گرفته است.

نتیجه گزارش مولر و انتشار آن، بحث بر سر لزوم محاکمه سران جناح چپ را کلید زده است. ضربه اصلی به جناح چپ و Deep State را گزارش Huber خواهد زد. دادستان کل قبلی آمریکا Sessions، درست همزمان با مامور کردن Mueller به تهیه گزارش، فرد دیگری به نام Huber را مامور کرد تا در موارد مشابه تحقیق کند. هیوبر نیز با یک تیم 470 نفره، تمام اطلاعات وابستگان جناح چپ و Deep State را جمع‌آوری کرده؛ و یکی از نتایج آن صدور حدود ۸۰ هزار حکم جلب محرمانه، یا Sealed Indictments، است.

امروز QAnon در پست 3314 چنین نوشت که ملی‌گرایان نگران تحقیقات دیگر، و پرونده‌سازی‌هایی، که توسط جناح چپ در کنگره، در حال شروع است نباشند. چون دیگر هیچ چیزی نمیتواند جلوی افشای مدارک فساد و محاکمه سران فاسد جناح چپ را بگیرد. همه آن چیزهایی که آن‌ها به عنوان بیمه، یا Insurance Policy، در مقابل ترامپ و خانواده او داشتند، اثر خود را از دست داده است و برگ برنده دیگری در دست ندارند.

محاکمه هیلاری کلینتون

بسیاری از اخبار رسانه‌ها در‌ واقع برای مصرف عوام است و فقط یک نمایش‌نامه برای جلب توجه آن‌ها، و داشتن دست برتر در Narrative یا روایتی که به خورد آن‌ها داده میشود، است. نتیجه گزارش مولر از حداقل یک سال پیش کاملاً واضح بود؛ اما اجرای این نمایشنامه، بصورتی که قابل هضم برای عوام باشد،‌ این همه زمان برد. نمایشنامه محاکمه و اعدام هیلاری کلینتون برای فسادهایی که مرتکب شده نیز به همین صورت انجام خواهد شد.

اخیر به کرّات شنیده‌ام که محاکمه هیلاری قبلاً انجام شده، و او در روز ۲۸ فوریه اعدام شده است. منتها جناح چپ احساس میکند که رسانه‌ای کردن این خبر باعث ریزش نیروهای آن‌ها میشود. به همین دلیل هنرپیشه‌ای که نقش بَدَل او را خوب بازی میکند استخدام کرده، و در رسانه‌هایی مثل CNN‌ با او مصاحبه میکنند. عوام هم وقتی هیلاری را در CNN مشاهده کنند، به هیچ چیزی شک نخواهند کرد.

از طرف دیگر ملی‌گرایان نیز ترجیح میدهند کارهای خود را در سکوت پیش ببرند و در جامعه تنش ایجاد نکنند. افشای خبرهای اینچنین به درگیری خیابانی منجر شده، و هزینه‌ساز خواهد بود.

[1] https://www.courthousenews.com/wp-content/uploads/2019/04/mueller-report.pdf

[2] ماجرای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهور ۲۰۱۶
https://shakeri.net/3627

10 نظر درباره “گزارش Mueller”

 1. در مورد افراد بدل،اینکه قیافه دو نفر شبیه هم باشه و صداهاشون هم شبیه هم توضیحی بفرمائین که چطور همچین چیزی امکان پذیر است.

  1. با سلام،
   ۱- اگر خلق فرد بدلی در استودیو باشد، این کار با تکنولوژی‌های موجود خیلی ساده است. قبلا توضیحاتی در این لینک داده‌ام:
   https://shakeri.net/1828
   از ۳ سال پیش تا بحال نیز خیلی این زمینه پیشرفت کرده است.
   ۲- اگر فرد بدلی در یک مجمع عمومی حضور پیدا کند، تشخیص آن برای کارشناسان ممکن است. اما مردم عادی معمولا به جزئیات دقت نمیکنند و جوگیر میشوند.
   در مورد Ruth Bader Ginsburg، قاضی دادگاه عالی،ظاهرا مجبور شده‌اند تمام عکس‌های قدیمی را در اینترنت با عکس فرد بدلی جایگزین کنند. این خانم مدتی است که مرده است و جناح چپ به هیچ‌وجه اجازه نمیدهد یک کرسی دیگر در دادگاه عالی به ترامپ واگذار شود. به همین دلیل یک فرد بدلی را بجای او جایگزین کرده، و زحمت جایگزینی تمام عکس‌های قدیمی با چهره فرد جدید را تقبل کرده‌اند.
   تقلبی بودن این فرد بر همه روشن است. اما به دلایل مختلف آن را افشا نمیکنند. فقط هر وقت که جناح راست احتیاج دارد رایی را در دادگاه عالی به نفع خود تغییر دهد، کاری میکند که این هنرپیشه برخلاف رویه قضایی فرد اصلی به نفع آنها رای دهد.
   اینکه این نمایش چقدر دیگر ادامه پیدا کند و چه زمانی افراد دخیل در این کار دستگیر شوند، خبر ندارم.

 2. من چند وقته فقط با ف/ی/ت/*^/ر شکن میتونم سایتو باز کنم. کس دیگه ای هم این مشکل رو داره؟؟

  1. سلام،
   به نظرم بعد از یک مقاله درباره فراماسونری در ایران، ip سایت را در ایران فیلتر کردند.
   احتمالا تا ip را عوض نکنم مشکل باقی میماند.
   کسی مرجعی که ip را فیلتر میکند، نمیشناسد و راهی برای اعتراض به آن هم وجود ندارد. حتی وقتی ip را عوض کنم،‌دیگر ip جدید را چک نمیکنند.

 3. سلام
  سایت شما از سمت ایران فیلتر نیست، فقط به کندی لود میشه
  شاید از سمت سرور برای آی پی های ایران محدودیت ایجاد شده
  چون من با سایت midphase.com که میزبان سایت شما است، همین مشکل رو دارم و بدون فیلترشکن باز نمیشه

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   الان ip سایت را عوض کردم. اگر لطف بفرمایید و چک کنید که آیا سرعت تغییر کرده، کمال تشکر را خواهم داشت.
   اگر باز هم کند بود، قاعدتا مشکل باید مال خود midphase باشد

 4. سلام
  بد تر هم شد، دیگه کلاَ باز نمیشه، گوگل کروم ERR_time_out میده
  به هر حال اگر از سمت ایران فیلتر شده بودید، به صورت خودکار، به سایت peyvandha.ir ریدایرکت میشد

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>