ماجرای اعترافات مایکل کوهن در برابر کنگره

ماجرای اعترافات مایکل کوهن در برابر کنگره

باسمه تعالی

دیروز ماجرای اعترافات مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ، در برابر کنگره، در صدر اخبار رسانه‌ها بود. اصل خبر اهمیت چندانی ندارد؛ و درباره علت این امر قبلاً توضیح داده‌ام.[1] اما دلایل انتخاب این زمان برای چنین نمایشی، قابل بررسی است.

اصل قضیه اعترافات چیست؟

چندی پیش عکس‌هایی از کوهن منتشر شد که او را شکنجه کرده بودند تا حاضر به اقرار بعضی مطالب برعلیه ترامپ بشود. نحوه شکنجه این روزها خیلی هوشمندانه است. مثلاً وقتی این فرد به دکتر برای معالجه کتف خود مراجعه کرده بود، عملیات جراحی بدون بیهوشی و به نحوی انجام شده بود که مقاومت او شکسته شود. بعد از اتمام کار هم بقیه کار جراحی انجام شده و هیچ مدرکی دال بر صدمه جسمی بجای نمیماند. اما ظاهراً آن شکنجه باعث این اقرارها نشده؛ و کوهن در برابر آن مقاومت کرده بود.

یکی از کسانی که با ترامپ و کوهن ارتباط نزدیکی دارد، به نام Lynn Patton، ادعا میکند که Mueller کوهن را تهدید کرده که همسر او را به جرم کلاه‌برداری به ۳۰ سال زندان محکوم میکند. چون کوهن و همسرش با هم در زیاد نشان دادن دارائی‌های خود برای گرفتن وام از بانک شریک بودند. همین مطلب باعث شده که کوهن با مولر معامله کند و حاضر به این شهادت شود.

البته شهادت او در برابر کنگره در نهایت فقط به ضرر خود او خواهد بود و Perjury یا دروغ محسوب میشود. با هیچکدام از این اعترافات نمیشود کسی را در دادگاه محکوم کرد؛ و فقط نقش ترور شخصیت دارد. Giovanni Gambino وارث مافیای فامیلی این خانواده، ادعا میکند که به محض ورود کوهن به زندان، او کشته خواهد شد؛ چون زندانی‌ها خائنین را دوست ندارند.

چرا این زمان برای شهادت در برابر کنگره انتخاب شده؟

سر و صدایی که رسانه‌های گلوبالیست در رابطه با شهادت دروغ کوهن در کنگره به پا کردند، دو دلیل مهم داشت:

دلیل اول:

چند روز پیش نمایندگان دموکرات سنا، جلوی تصویب با ۶۰٪ آراء لایحه الزام پزشکان به کمک پزشکی به «نوزادان زنده به دنیا آمده» پس از سقط چنین را گرفتند.[3] فلسفه این لایحه این بود که وقتی نوزادی زنده به دنیا می‌آید، حتی اگر مادرش او را بخواهد سقط کند، یک انسان است؛ و قتل او قتل نفس محسوب میشود. اما دموکرات‌ها چنین چیزی را نمیتوانند قبول کنند. هرچند باور چنین چیزی برای عوام سخت است، دلیل اصلی قانونی کردن سقط جنین حتی در روز آخر بارداری، (مثلا در نیویورک) تأمین نوزاد برای قربانی در مراسم شیطانی و برطرف کردن نیاز شیطان‌پرستهایی است که به خوردن نوزادان عادت کرده‌اند. تصویب قانون حمایت از نوزادان زنده به این برنامه لطمه میزند و دموکرات‌ها نمیتوانند از چنین چیزی حمایت کنند. نکته عجیب این واقعه این بود که تعدادی از جمهوری‌خواهان نیز، که به این جمع‌بندی رسیده‌اند که ترامپ شکست خواهد خورد، به این لایحه رأی منفی دادند.

کار دیگری که دموکرات‌ها سالها است که آرزوی آن را داشتند و تابحال موفق نشده بودند، اعمال محدودیت روی مالکیت اسلحه بود.[2] دموکرات‌ها از قیام مردمی هراس دارند و مدتها است که دنبال جمع‌آوری سلاح از دست مردم هستند. آنها هر از چند گاهی یک برنامه قربانی انسان راه می‌اندازند و در رسانه‌ها چنین تبلیغ میکنند که علت آن وجود اسلحه در دست مردم است. چندی پیش نماینده کنگره از کالیفرنیا، به نام Eric Swalwell، بیان داشت که سلاح‌های گرم باید از دست مردم جمع شود و تهدید کرد که شهرهایی که با این مطلب مخالفت کنند، در آینده هدف حمله اتمی دولت خواهند بود.[4]

انتخاب این زمان برای اعترافات کوهن و تمرکز رسانه‌ها بر این ماجرا، برای سرپوش گذاشتن بر این دو خبر بود. با این تمهید فرصت تبلیغات ملی‌گرایان و افشای برنامه‌های شیطانی گلوبالیست‌ها را از آن‌ها گرفتند.

دلیل دوم:

زمان اعترافات کوهن به نحوی تنظیم شد که با مذاکره ترامپ و کیم‌جون‌اون هم‌زمان باشد. اگر چنین نمیشد رسانه‌های چپ مجبور بودند اخبار مذاکرات را گزارش کنند و همین مطلب یک فرصت تبلیغات برای ترامپ به حساب می‌آمد.

اما اتفاق مهم‌تر این بود که کیم‌جون‌اون به این جمع‌بندی رسیده که وضعیت داخلی آمریکا هنوز روشن نیست؛ و مشخص نیست ترامپ برنده این دعوا باشد. امضای قرارداد، تعهداتی یک‌طرفه را برای آن‌ها ایجاد میکند؛ و با برکناری ترامپ دیگر مزایایی که توافق به همراه باید بیاورد، را نمیشود انتظار داشت. بنابراین همین مطلب باعث شد که مذاکرات شکست بخورد.

ادعای گلوبالیست‌ها این است که بزودی ترامپ را impeach یا استیضاح و برکنار میکنند. تبلیغات آن‌ها سنگین است و حتی تعدادی از رهبران جمهوری‌خواه کنگره نیز در دفاع از ترامپ به تردید افتاده‌اند. آن‌ها ادعا میکنند که مدارک و فیلم‌هایی از ترامپ در دست دارند که به محض پخش کردن آن، او را به زندان میفرستد و همین مطلب باعث شده که ملی‌گرایان نتوانند عکس‌العملی در برابر حملات جناح چپ نشان دهند. رهبران کشورهای دیگر هم حداقل در اینکه ترامپ بتواند برنده انتخابات 2020 باشد، شک دارند. بنابراین ملی‌گرایان برای جلوگیری از شکست‌‌های خارجی و داخلی بیشتر، راهی جز اینکه سریعاً وارد عمل شوند و بیش از این تأمل نکنند، ندارند.

دلیلی که ملی‌گرایان برای صبر خود می‌آورند این است که ادعا میکنند کار آن‌ها به مثابه دادن طناب به کسی است که میخواهد خود را دار بزند، است. همه کسانی که کوهن را با شکنجه مجبور به دروغ کرده‌اند، از جمله بعضی از نمایندگان کنگره‌، در‌واقع متهم به پرونده‌سازی برای خیانت به رئیس‌جمهور، یا Sedition، هستند. دادن فرصت به آن‌ها باعث می‌شود که مدارک جرم بیشتری از آن‌ها بدست آید. این ادعا هرچند درست است، اما تنها زمانی میشود روی آن حساب کرد که ملی‌گرایان از سلطه خود بر دپارتمان قضایی مطمئن باشند. در حال حاضر این دپارتمان تحت کنترل ویلیام بار است و این فرد معلوم نیست که خیانت نکند. بنابراین در حال حاضر نمیشود برنده این دعوا را پیش‌بینی کرد.

جمع‌بندی

یکی از تصورات رایج این است که دعوای جاری در آمریکا یک دعوای زرگری است و هر دو جناح توسط یک گروه واحد اداره میشوند. هر روز به خبری یا تحلیلی از مصالحه دو جناح برخورد میکنم. مثلاً دیروز خبری را دیدم که ادعا میکرد انتخاب ویلیام بار به ریاست دپارتمان قضایی نشان از معامله ملی‌گرایان با خانواده بوش دارد؛ و قرار نیست هیچ‌کس از بزرگان سیاسی گلوبالیست‌ها به زندان گوانتانامو فرستاده شود. حتی بعضی‌ها خبر میدهند که ترامپ با جناح چپ توافق کرده که او را به زندان نفرستند و در ازای آن در انتخابات بعدی حضور پیدا نکند.

چنین ادعاهایی روی خیلی از اهل سیاست در آمریکا اثر گذاشته و باعث شده که تعدادی از نمایندگان و سناتورها به جبهه مقابل ملحق شوند. اما هیچ سندی برای این درستی این ادعاها وجود ندارد.

سران دموکرات، تمام کارهای مربوط به اداره مملکت را کنار گذاشته‌اند و مثل گرگهای هار فقط در حال آماده شدن برای جنگ هستند. آن‌ها میدانند که برای ماندن به رأی مهاجرین غیرقانونی نیاز دارند؛ بنابراین با چنگ و دندان برای جلوگیری از ساخت دیوار حائل فعالیت میکنند. جناح چپ میداند که صبر مردم تمام خواهد شد و آن‌ها قیام مسلحانه کرده، و بساط شیطان‌پرستها را جمع خواهند کرد؛ بنابراین برای محدود کردن سلاح اقدام کرده‌اند. وقتی تمام تمرکز دموکراتها روی آمادگی برای جنگ داخلی و برکناری ترامپ است، و روی هیچ لایحه دیگری وقت نمیگذارند، نشان از این دارد که مبارزه نمایشی نیست و باید یک درگیری سنگین و خونین را در آینده نزدیک انتظار داشت.

[1] ماجرای اعترافات مدیران کمپین انتخاباتی ترامپ
https://shakeri.net/3622

[2] House passes most sweeping gun control legislation in decades
https://www.politico.com/story/2019/02/27/house-passes-bill-to-require-universal-background-checks-on-gun-sales-1193043

[3] Dems Block Senate GOP Bill on Infants Surviving Abortions
https://www.usnews.com/news/health-news/articles/2019-02-25/gop-sensing-campaign-issue-pushes-abortion-vote-in-senate

[4] California Democrat Threatens “Nukes” If Americans Don’t Hand Over Their Guns
https://www.zerohedge.com/news/2018-11-16/california-democrat-threatens-nukes-if-americans-dont-hand-over-their-guns

7 نظر درباره “ماجرای اعترافات مایکل کوهن در برابر کنگره”

 1. ُسلام
  به نظرتون وقتشه که دیگه دست به دعا بشیم؟
  من با اینکه امثال ترامپ رو نمیتونم به عنوان مومن قبول داشته باشم،اما واقعا دوست دارم موفق بشه در قلع و قمع شیطونپرستا.
  به نظرم ترامپ داره روی تیغ حرکت میکنه و واقعا دل و جرات زیادی میخواد چنین حرکاتی.
  یاد علی ابن یقطین افتادم در زمان هارون الرشید که چقدر از خودگذشتگی نشون داد.به نظرتون ممکنه دستی از غیب اینها رو کمک و راهنمایی کنه؟

  مساله ای که در متن شما منو به فکر فروبرد،قضیه شکستن مقاومت فرد هست.
  اینکه یک فرد رو شکنجه کنن و بترسوننش و به قول شما مقاومتشو بشکنن،آیا باعث میشه که خداوند در عذابش تخفیف قائل بشه؟ یعنی کسی که از لحاظ روانی تخلیه شد،کنترل بر رفتار و عملش میتونه داشته باشه؟ و صولا در مورد رفتارش مسئول هست؟
  یا اینکه شخص مومن هرگز حق نداره تسلیم بشه؟
  البته ببخشید که این سوالا رو پرسیدم.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   ۱- دعا برای اینکه حق پیروز شود همیشه جایز است. حالا هرکس که در جبهه حق ، بهر مقداری که باشد، دعا شاملش میشود.
   ۲- این مطلب در تاریخ زیاد دیده شده که وقتی عذاب قومی نزدیک میشود، خدا یک فرصت نهایی به آنها میدهد و یک نفر از خودشان برمی‌انگیزد که آخرین تلاش برای اصلاح را انجام دهد. بعضی وقتها این اصلاح هم نتیجه میدهد.
   ترامپ آدم مسئله‌داری بود، اما میتواند واقعا دست به اصلاح بزند و عقب‌نشینی نکند و از خود گذشتگی نشان دهد.
   ۳- اصل اینکه کسی به اینجا میرسد، مال این است که اهل گناه بوده و خدا او را رها کرده و افسارش را دست شیطان داده.
   کسی نمی‌آید یک آدم حسابی که اهل گناه نبوده را مجبور کند که به یک کار خلاف اعتراف کند.
   اما اگر سرباز زیر شکنجه اعتراف کند، احتمال اینکه گناه برایش ننویسند زیاد است؛ چون حکم کلی این است که «لَا نُكَلِّفُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا»

 2. عرض سلام مجدد
  مگر کمپانی های تولید سلاح،از گلوبالیست ها حمایت نمیکنن؟ در انتخابات و…
  چون به نظرک حمل سلاح کمک میکنه به عملیات قربانی شیطان
  هرچند که به یاد دارم اوباما علیه حمل سلاح حرف میزد و به نظرم میومد این حرف ها عوامفریبی است!
  یادم هست که ظاهر جرج بوش علی رغم اینکه ارتباطش با گلوبالیست ها مشهود هست،موافق قانون حمل سلاح بود(اگر اشتباه نکنم)
  یکم هضم این مساله دشوار هست.به این دلیل که علی القاعده کمپانی های اسلحه سازی باید موافق راه انداختن جنگ و… باشن.پس باید طرف دموکراتها باشن.
  اگر در این مورد توضیح بدید ممنون میشم
  با تشکر

  1. ضمن عرض سلام وتشکر مجدد،
   ماشین نظامی آمریکا، یا به اصطلاح Military Industrial Complex، یک سیستمی است که بالاخره برای بقای خودش تلاش میکند.
   اما این به این معنی نیست که همه افراد این مجموعه آدم‌های خلافی باشند. آقای Robert Steele یکی از اعضای سازمان سیا بود و در کتابهایش درباره این مطلب به خوبی توضیح داده که مجموعه‌ای که ما به عنوان سیا می‌شناسیم، از چندین بخش کاملا مجزا تشکیل شده و عضو این مجموعه‌ها بودن به منزله این نیست که خود این افراد فکر مستقل و آزاد نداشته باشند. در بین مردم شایع است که «Once a CIA agent, always a CIA agent«. اما این درست نیست.
   همین مطلب درباره ماشین نظامی هم صادق است. باور بسیاری از اینها این است که تصمیم‌گیری‌های سیاسی باعث شده که بعضی تکنولوژی‌ها مخفی بماند و اجازه ندهند که در دسترس مردم باشند. حتی برای تفوق نظامی لازم نیست که حتما در گوشه و کنار دنیا جنگ راه بیاندازند و فساد ایجاد کنند.
   در بین اعضای این ماشین نظامی، شامل نظامی‌ها و شرکتهای نظامی، افراد معتقد و سالم زیاد پیدا میشود، که دنبال سرکوب بقیه ملتها نیستند.
   سیاست راه‌اندازی جنگ برای تولید بیشتر اسلحه در سالهای اخیر نشان داد که در طولانی مدت کار نمیکند. چون به خستگی نیروهای نظامی و مخالفت مردم منجر میشود و توان دفاع را ضعیف میکند.
   در مورد سلاح‌هایی که دست مردم است:
   لزوما داشتن سلاح برای مردم به منزله کشتار و قربانی شیطانی نیست. مثلا در ایران چاقو دست همه هست. اما تا بحال نشنیده‌ام که کسی وارد مترو شود و چند ده نفر را چاقو بزند. کشتار جمعی یک کار شیطانی است و کسانی که این کارها را صحنه‌سازی میکنند برای ان خیلی برنامه‌ریزی میکنند.
   مخالفت دموکراتها با سلاح داشتن مردم برای این است که خیالشان از قیام مردمی راحت شود. وقتی مردم سلاح داشته باشند، نمیشود آنها را براحتی سرکوب کرد.
   دلیل اینکه جمهوری‌خواهان با سلاح داشتن مردم کمتر مخالفت میکنند، این است که بدنه مردمی جمهوری‌خواهان طرفدار داشتن سلاح است و هرکس با ان مخالفت کند، حمایت انها را از دست میدهد

 3. مناقشه و درگیری اخیر بین هند و پاکستان ربطی با حوادث اخیر و درگیری داخلی آمریکا بین ملی گراها و گلوبالها دارد؟ آیا حقه و نیرنگ گلوبالها جهت انحراف افکار جهانی و شروع جنگ جهانی دیگر برای گریز و فرار از مخمصه و نجات خود هست؟

  1. ضمن عرض سلام،
   نقش اسرائیل در تشدید درگیری را میشود نشان داد و مدارک مستند در این رابطه زیاد است. گلوبالیست‌ها نیز از طریق کنترلی که از طریق امارات و ISI بر گروه‌های تروریستی دارند، با انجام حملات تروریستی مقدمه درگیری رافراهم کردند.
   هدف گلوبالیست‌ها این است که فرصت اصلاحات داخلی را از ملی‌گرایان در آمریکا بگیرند. اگر آنها موفق به شروع جنگ جهانی نشوند، احتمالا بزودی دولتهای گلوبالیست فرانسه و انگلیس سقوط خواهند کرد و ایرلند و اسکاتلند نیز از بریتانیا جدا میشوند.
   دعوای جاری یک دعوای جهانی است

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>