درباره عنصر ۱۱۵

درباره عنصر ۱۱۵

باسمه تعالی

پیشرفت‌های تکنولوژیک را معمولاً نمیشود برای چند نسل مخفی نگه داشت. چون افراد دست‌اندرکار پروژه وقتی بازنشسته میشوند، برای دوستان و خانواده خود درباره کارهایی که کرده‌اند، حرف میزنند؛ و با مردن آن‌ها نیز بخشی از این حرفها افشا میشود. وقتی کار به اینجا برسد، دولت‌ها و سیستم‌های نظامی، با پخش اطلاعات غلط و یا به اصطلاح disinformation، سعی میکنند که واقعیت را مخفی کنند. روش چنین است که بخشی از اطلاعات واقعی را با درصدی اطلاعات غلط قاطی میکنند؛ و دهها نسخه مختلف از این ترکیبها درست کرده، پخش میکنند. اهل تحقیق وقتی به هر نسخه از چنین اطلاعاتی دست پیدا کنند، درصد اطلاعات غلط باعث می‌شود که کل مطلب را بی‌ارزش قلمداد کنند؛ و از ادامه کار منصرف شوند. مسأله تکنولوژی ضدجاذبه و استفاده از عنصر ۱۱۵، احتمال دارد که یکی از این موارد باشد.

یکی از حیاتی‌ترین مباحثی که اهل پژوهش باید درآن مطالعه عمیق داشته باشند، تکنیک‌های disinformation، است. چون با مطالعه الگوهای اطلاعات غلط پخش شده، میشود یافت که آیا یک برنامه تنظیم شده برای مخفی کردن اطلاعات واقعی وجود دارد؛ یا پخش اطلاعات غلط منحصرا کار افراد شهرت‌طلب و فرصت‌طلب است. وقتی به این نتیجه برسیم که هدف پخش اطلاعات غلط، مخفی کردن اطلاعات واقعی است، با تمرکز و دقت بیشتری دنبال آن خواهیم رفت.

انواع و اقسام مطالب مختلف و غلط درباره توسعه تکنولوژی‌های ضدجاذبه در دهه‌های اخیر پخش شده است. بعضی از این مطالب دستمایه سوداگری مدعیان علم، مثل توکلی کشی، نیز شده است. بخشی از آن، حتی آن‌هایی که به نیکلا تسلا نسبت داده میشوند، بیشتر به طی‌الارض و پرواز روح شبیه هستند تا تکنولوژی.

یکی از این موارد، مطالبی بود که ‌Bob Lazar، از تجربه کار خود در Area 51، در ۳۰ سال پیش، تعریف کرده بود.[1] درباره ادعاهای او اخیراً یک فیلم مستند ساخته شده، که از طریق تورنت میتوان آن را گرفت. این فرد چنین نقل میکند که جزء تیم مهندسی معکوس یک سفینه بوده، که از نظر تکنولوژی صدها سال از تکنولوژی‌های موجود بشر پیشرفته‌تر بود. در آن سفینه موتورهای ضدجاذبه‌ای وجود داشت که در آن از عنصر ۱۱۵ جدول مندلیف استفاده شده بود. این عنصر که به Ununpentium و یا Element 115 مشهور است، بسیار ناپایدار است و پس از تشکیل اتم آن، پس از چند میلی‌ثانیه، شکافته میشود. اما ادعا شده که فرم پایدار آن نیز وجود دارد و آمریکا حدود ۵۰۰ پوند از آن را در اختیار دارد. ادعا این است که این عنصر در این منظومه شمسی نمیتواند ساخته شود و از سفینه‌هایی که از نقاط دیگر کهکشان به اینجا آمده‌اند و سقوط کرده‌اند، استخراج شده است.

لازار میگوید که وقتی چند هرم سه گوش از این عنصر را، در یک دایره قرار دهند، می‌شود از آن موتور ضدجاذبه‌ای درست کرد که مثلاً حدود ۹۰٪ وزن سفینه را خنثی کند. طراحی درست شکل هرم و نحوه چینش آن، میتواند این نسبت را بهبود دهد. آمریکا تا بحال با مهندسی معکوس، چند نسخه از این سفینه‌ها را ساخته است؛ که یکی از اولین طرحها TR-3B است. این هواپیما به شکل مثلث است، که یک موتور ضدجاذبه در هر راس خود دارد.

سالها پس از ادعای لازار، تیمی از محققین در سوئد، توانستند نشان دهند که چنین عنصری امکان وجود دارد.[4] اما مشکل این است که آیا می‌شود مدل پایدار آن را ساخت. اخیراً روسیه کارخانه‌ای را برای ساخت این عنصر از طریق Fusion براه انداخته است.[2,3]‌ همین مطلب نشان از این دارد که باید شایعات درباره استفاده از این عنصر در موتورهای ضدجاذبه را جدی گرفت و درباره آن تحقیق کرد.

شخصاً بر این باورم که باید مسأله وجود موجودات فضایی و بحث روی اینکه آیا اساساً می‌شود از منظومه‌های شمسی خیلی دور به زمین سفر کرد، را از بحث تکنولوژی ضدجاذبه جدا کرد. احتمال این وجود دارد که گروهی از محققین، در یک آزمایشگاه مخفی یک تکنولوژی خاصی را توسعه دهند و پس از پایان کار، مقامات نظامی و امنیتی، برای جلوگیری از فاش شدن آن تکنولوژی، همه تیم تحقیقاتی را بکشند. چنین روحیه‌ای در غرب، و حتی شرق، وجود دارد و در فیلم‌های سینمایی نیز میتوان چنین رفتاری را یافت.

احتمال اینکه سفینه‌ای که از دید لازار خیلی پیشرفته به نظر آمده، محصول کار دانشمندان زمینی نسل‌های گذشته باشد، وجود دارد. قبلاً در مقاله‌ای با عنوان «منشاء واحدهای اندازه گیری فوت و مایل چیست؟» نشان داده بودم که بسیاری از مواردی که به عنوان دستاوردهای تمدن کنونی بشر شناخته میشود، در‌واقع برگرفته از تمدن‌های باستانی است. در تاریخ باستان درباره توسعه سفینه‌های ضدجاذبه زیاد مطلب پیدا میشود. مثلاً در اسناد سانسکریت هند ۶۰۰۰ سال پیش، مطالبی درباره سفینه‌هایی مانند Vimana، می‌شود یافت. اگر در اینترنت دراین باره جستجو کنید، مطالب جالب توجه و بعضا مخلوط با اطلاعات غلط، زیاد است.

بعضی از محققین درباره باستانی بودن بعضی از این تمدن‌ها نیز تشکیک میکنند. مثلاً شواهدی ارائه میکنند که بعضی از سازه‌های موجود در آمریکای جنوبی، که فرض می‌شود بین ۱۲ تا ۱۷ هزار سال پیش ساخته شده باشند، چند صد سال پیش ساخته شده‌اند. احتمال این وجود دارد که بعضی از تکنولوژی‌های به اصطلاح مدرن، از تمدن‌هایی که از نظر تکنولوژیک پیشرفت‌هایی داشتند و تا چند صدسال پیش هنوز پابرجا بودند، گرفته شده باشد.

[1] Bob Lazar: The Man Behind Element 115
https://www.lasvegasnow.com/news/bob-lazar-the-man-behind-element-115/80762696

[2] Russian Scientists Prepare Launch of ‘Superheavy Elements Factory’
https://sputniknews.com/science/201802161061714316-russia-nuclear-research-fusion-factory/

[3] Russian scientists to synthesize 114th, 115th elements of Mendeleev’s Periodic Table
http://tass.com/science/1042238

[4] Swedish researchers have conducted an experiment that confirms the existence of a new artificial element with an atomic number of 115 – temporarily named ununpentium.
https://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=9948

[5] منشاء واحدهای اندازه گیری فوت و مایل چیست؟
https://shakeri.net/1717

6 نظر درباره “درباره عنصر ۱۱۵”

 1. با عرض سلام و تشکر.
  چند ویدیو از آقای مهران توکلی در اینترنت دیدم و خیلی درهم و برهم، مطالب علمی را پشت سر هم از هر موضوعی می‌گفت که هدف نهایی ایشان برایم مشخص نشد! به خاطر این دلیل ایشان را از سوداگران می‌دانید؟
  منابع انگلیسی مانند مرجع شماره یک شما، صحبت از موتور ضد گرانش زده‌اند اما در مرجع روسی پایان دیدگاه بنده، از زبان آقای باب لازار نوشته شده است که از عنصر شماره ۱۱۵ به عنوان سوخت در راکتور پادذره‌ای استفاده می‌شود، به طوری‌که با بمباران این عنصر توسط پروتون، عنصر شماره ۱۱۶ ساخته می‌شود که طول‌عمر کوتاهی دارد و پس از فروپاشی آن، پادذره ایجاد می‌شود. سپس پادذره به طور کنترل‌شده‌ای جدا شده و پس از برخورد با ذره و انجام فرآیند نابودی، انرژی تولید می‌کند. این انرژی توسط مولد گرما-الکتریکی به نیروی الکتریکی تبدیل می‌شود! بازده را هم ۱۰۰ درصد ذکر کرده است!!
  بنابراین باز هم از دیدگاه بنده تخیلی است! ولی طبق گفته شما، ممکن است از تکنیک‌های گمراه‌سازی (disinformation) استفاده شده باشد. اگر ممکن است، درباره‌ی این تکنیک‌ها توضیحاتی ارائه می‌دهید؟ در اینترنت بیشتر موارد تاریخی آن را یافتم.
  با تشکر.
  مرجع:
  http://prometheus.al.ru/ufo/ufo-energy.htm

  1. ضمن عرض سلام،
   ۱- بعضی از مطالبی که این آقا سرهم میکند، هیچ ربط علمی به هم ندارند و به نظر می‌آید که فقط برای ایجاد توهم در ذهن مخاطب ناآشنا با علم، سرهم شده‌اند. ایشان یکبار که در آمریکا سخنرانی داشت، در مسیر یک توقف در فرودگاهی در کانادا داشت. به محض رسیدن ماموران کانادایی تمام متعلقات او را ضبط کرده و همه چیز را بررسی کردند و بعد آزادش کردند. اگر واقعا تکنولوژی‌های ادعایی ایشان معتبر بود، سازمان‌های اطلاعاتی دنیا سریعا او را میدزدیدند و دیگر غیب میشد.
   ۲- از لینکی که فرستادید متشکرم. آنرا با ترجمه کروم خواندم. بازدهی تبدیل گرما به الکتریسیته، قاعدتا با بازدهی موتور ضدجاذبه نباید یکی باشد. احتمالا بازدهی کلی سیستم به شکل هندسی سفینه و پارامترهای زیاد دیگری ربط دارد.
   ۳- یکی از دلایلی که من را به این جمع‌بندی رسانده که باید روی این زمینه دقت بیشتری کرد، حجم disinformation مربوط به آن است. این حجم نشان از این دارد که مطلب بااهمیتی را تلاش میکنند که مخفی کنند.
   ۴- اطلاعات پراکنده خیلی زیاد است، اما پالایش آنها وقت‌گیر است و من وقت کافی برای این کار ندارم.

 2. “لازار میگوید که وقتی چند هرم سه گوش از این عنصر را، در یک دایره قرار دهند ….”
  اینکه شبیه منبع انرژی (Arc Reactor) لباس فیلم مرد آهنی (Iron Man) می شود!
  https://bit.ly/2GgKGwJ

  1. سلام،
   اطلاعات غلط و disinformation زیاد است و این نیاز همه ما است که هنر تشخیص سره از ناسره را یاد بگیریم

 3. با تشکر از مطالب بسیار آموزنده شما
  نکته ای رو هم که اخیرا بهش برخورد کردم در زمینه پلاسما و سلاح های پلاسمایی هستش که بنابه ادعای آمریکا ، ایران از سفینه با قابلیت خنثی کردن جاذبه جهت گرفتن rq-170 استفاده کرده است.
  در این خصوص اطلاعاتی دارین؟ق.ل

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   خیر چنین چیزی را نشنیده‌ام و اگر منبع آن را بفرمایید ممنون خواهم بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>