در سکوت خبری چه اتفاقاتی در آمریکا رخ میدهد؟

در سکوت خبری چه اتفاقاتی در آمریکا رخ میدهد؟

باسمه تعالی

حدود ۳۰ سال پیش که درشوروی کودتا شد، تمام دنیا دچار شوک شد و در کل مدتی که کودتا ادامه داشت؛ وحتی روزها پس از شکست آن، رسانه‌های سراسر دنیا فقط یک موضوع برای بحث کردن داشتند. اما تغییر دوران، کار را به جایی رسانده که سیلی از اخبار زد و خورد و حضور نظامیان آمریکایی در شهرها، صداهای انفجار ممتد، و هدف قرار گرفتن هواپیماها روی آسمان، با اینکه برای همه قابل دسترسی است، حساسیت کسی را برنمی‌انگیزد.

فیلم زیر مربوط به حضور هلی‌کوپترهای BlackHawk در مرکز لس‌آنجلس است. بهانه‌ای که برای این حضور آورده شده، مانور نظامی است. اما تابحال نشنیده‌ام که ارتش آمریکا تا کنون در داخل خاک آمریکا چنین مانوری انجام داده باشد.

در دو روز گذشته در گوشه و کنار آمریکا صدای انفجارهای بزرگ زیاد شنیده شده است. چنین انفجارهایی در لس‌آنجلس، فیلادلفیا، و ایالات آریزونا و نیواورلئان و کارولینای شمالی گزارش شده‌اند.[1,2,3,4,5]

هنوز از ماهیت این انفجارها خبری ندارم. اما بعضی‌ها معتقدند که بخشی از این انفجارها از زیرزمین شنیده میشود. در سالهای گذشته خبرهای زیادی درباره ساخت صدها پایگاه زیرزمینی توسط گلوبالیست‌ها در گوشه و کنار آمریکا و بقیه جهان شنیده‌ام. ظاهراً برنامه آن‌ها این بود که یا با راه‌اندازی جنگ و یا روشهای دیگر، کاری کنند که زمین غیرقابل سکونت شود، اما خودشان برای دهها سال بتوانند در این پایگاه‌ها بمانند و وقتی شرایط به حالت عادی برگشت، از پایگاه‌ها درآیند. اینکه آیا برای تسخیر و تخریب این پایگاه‌ها جنگی در حال وقوع است، خبری هنوز پخش نشده است. اما بقول معروف «اینقدر هست که بانگ جرسی می‌آید»

متأسفانه وقت کافی برای گزارش همه خبرها ندارم. اما آنقدر خبر عجیب زیاد است که یک تیم خبری بتواند ۲۴ ساعته درباره آن‌ها گزارش تهیه کند. به عنوان نمونه ۳ روز پیش در حومه لس‌آنجلس، به نام Yorba Linda، یک هواپیما سقوط کرد و به خانه‌ای برخورد کرد.[8] بعداً گزارش رسید که این هواپیما را خلبانی به نام Jordan Isaacson، هدایت میکرد، که با نام مستعار Antonio Pastini کار میکرد. او یکی از مامورین سازمان سیا بود که در قاچاق اسلحه در گوشه و کنار دنیا فعالیت میکرد. نقل شده که بخشی از اسلحه‌هایی که مدتی پیش از اسرائیل دزدیده شده بود، را او به فردی داده بود که قتل عام لاس‌وگاس را به راه انداخت.[6,7] ظاهراً ملی‌گرایان ارتش آنقدر برای سقوط هواپیما عجله داشتند که هواپیمای مذکور را روی مناطق مسکونی هدف قرار داده‌اند. عملیاتی که در لس‌آنجلس به نام مانور انجام شد، بعد از این حادثه شروع شد.

۴ روز پیش به خبری درباره دستگیری جرج سوروس در Saint Margrethenberg سوئیس، توسط اعضای اتحادیه، برخورد کردم. منتهی خبر آنقدر اغراق‌آمیز بود که به نظرم آمد که ارزش گزارش ندارد. آن خبر حاکی از این بود که اعترافات اوباما در زندان گوانتانامو، مدارک کافی برای دستگیری سوروس را فراهم کرده است. ادعا شده بود که با دستگیری سوروس، نقشه چندین پایگاه زیرزمینی، در ایرلند و کرواسی و جاهای دیگر، بدست آمده است. ادامه خبر این بود که در مخفیگاه سوروس یک ماشین teleporter، برای طی‌الارض نیز پیدا شده بود. همین بخش خبر باعث شد که خبر را معتبر فرض نکرده، گزارش ندهم.

روز ۱۷ ژانویه عکسی در حساب توئیتر اوباما پست شده بود که اوباما و همسرش را در حالی که یک روزنامه کنیایی به دست داشت، نشان میداد. عکس واضحا فوتوشاپ شده بود. همین عکس نشان از این داشت که اوباما دستگیر شده و عوامل اطلاعاتی که به توئیتر او دسترسی دارند، میخواهند نشان دهند که او یک شهروند کنیا است و آمریکایی نیست.

اخبار دستگیری افراد دیگر نیز درگوشه و کنار شنیده می‌شود؛ اما در حال حاضر هیچکدام قابل راستی‌آزمایی نیست. ملی‌گرایان به شدت مراقب هستند که چیزی آرامش جامعه را بر هم نزند. به همین دلیل سعی دارند اخبار دستگیری‌ها را به نحوی پخش کنند که هر گروهی از مردم، خبر را متناسب با درک خود بگیرند. مثلاً در مورد اوباما، مردم عادی با دیدن عکس او، چنین فرض میکنند که اوباما دستگیر نشده و اخبار دستگیری او شایعه است. اما خواص که در عکس دقت کنند، میفهمند که روزنامه کنیایی در دست اوباما، حاکی از این است که خود او این عکس را پست نکرده است.

[1] Loud Booms in Downtown LA? That Was an Army Training Exercise
https://www.military.com/daily-news/2019/02/06/loud-booms-downtown-la-was-army-training-exercise.html

[2] Reports of mysterious booms in Tucson area
http://www.tucsonnewsnow.com/2019/02/06/reports-mysterious-booms-tucson-area/

[3] Blast, booms continue to plague residents near line between Wake, Franklin counties
https://www.cbs17.com/news/local-news/wake-county-news/blast-booms-continue-to-plague-residents-near-line-between-wake-franklin-counties/1761179580

[4] What’s Causing the Booms Heard Around Philly?
https://www.nbcphiladelphia.com/news/local/Mystery-Boom-Rattles-Philadelphia-Again-505352741.html

[5] Need to Know: Mysterious ‘booms’ heard in Jefferson Parish – and more top stories
https://www.wwltv.com/article/news/local/morning-show/need-to-know-mysterious-booms-heard-in-jefferson-parish-and-more-top-stories/289-7d6adb20-4851-4511-b256-1dfa59ccd678

[6] Explosives, Other Weapons Stolen From IDF Base in Northern Israel
https://sputniknews.com/middleeast/201710041057923325-idf-israel-stolen-explosive-weapons/

[7] Russia Identifies Las Vegas Shooter As CIA Arms Pilot; Israel Probes Stolen Weapons Flight To Nevada
http://impiousdigest.com/russia-identifies-las-vegas-shooter-as-cia-arms-pilot-as-israel-probes-stolen-weapons-flight-to-nevada/

[8] 4 people killed when plane crashed into Yorba Linda home identified
https://www.cnn.com/2019/02/07/us/yorba-linda-victims-identified/index.html

5 نظر درباره “در سکوت خبری چه اتفاقاتی در آمریکا رخ میدهد؟”

 1. سلام بر شما
  مدتیه مطالب شما رو به دقت دنبال میکنم ،قبل از این ذهنیت متفاوتی از آمریکا داشتم ، تقریبا اکثر مردم ایران همین وضع رو دارند ،مطالب شما ذهنیت جدیدی ایجاد کرده و بهت زده شدم ،یه تصویر کلی و پراکنده نسبت به اوضاع آمریکا در ذهنم شکل گرفته در اینترنت هم مطالب پراکنده و محدودی وجود داره ،برای اینکه یه تصویر واضح و منسجم ایجاد بشه سوالاتی رو به ترتیب مطرح میکنم لطف کنید با حوصله و دقت پاسخ بدید .
  از زحمات شما بسیار سپاسگزارم.
  ۱. جریان ملی گرایی آمریکا را تعریف کنید ؟ رویکردها و عملکردها و اهداف آنها و در مورد پیشینه تاریخی این جریان در آمریکا توضیح بفرمایید.
  ۲.جریان گلوبالیست را تعریف کنید ؟در مورد اهداف و برنامه های آنها توضیح دهید و سابقه تاریخی این جریان رو تشریح کنید.
  ۳.سیر تاریخی تقابل این دو جریان در آمریکا را توضیح دهید ؟و بفرمایید دقیقا از چه زمانی و چرا به این مرحله تقابل آشکار و جدی وارد شده اند؟
  سوالات دیگری هم هست که به تدریج میپرسم تا به یک جمع بندی منسجم برسیم ،به اصطلاح هدفم اینه که از ابتدای قصه وارد بشیم تا به امروز برسیم
  که این کار به درک و فهم بهتر اوضاع واحوال آمریکا و جهان کمک میکنه
  باز هم از زحمات با ارزش شما بسیار تشکر میکنم.

 2. با سلام و تشکر.
  چرا افکار خود را در فیلم‌های تخیلی نمایش می‌دهند؟ برای مثال در فیلم‌ها و سریال‌هایشان عده‌ای ویروسی را پخش می‌کنند که مردم زمین نابود می‌شوند ولی خودشان در پایگاه‌های زیرزمینی پناه گرفته‌اند.
  اگر اشتباه نکنم در مقالات قبلی شما اشاره شده بود که این فیلم‌ها، فضا را برای افکار و ذهن‌ها آماده‌سازی می‌کنند. خب چنین فضاسازی واضحی (هرچند تخیلی)، بیشتر باعث برانگیخته و روشن شدن مردم نسبت به نقشه‌های کثیف‌شان می‌شود.
  با تشکر.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   وقتی یک واقعیت لو میرود و مردم مطلع میشوند، یکی از تکنیکهای disinformation این است که دهها نسخه مختلف، که هر کدام تا حدی درست باشند ولی یک مقدار اطلاعات غلط قاطی آن شده باشد، را پخش میکنند. هر کسی یکی از این نسخه‌ها رامطابق سلیقه خودش ترجیح میدهد و بعد به تدریج میفهمند که چندان درست نیست. نتیجه‌گیری عموم این میشود که بقیه نسخه‌ها هم همه غلط هستندو ایراد دارند. به این ترتیب لو رفتن اطلاعات اصلی را لوث میشود کرد.
   فرض کنید یک عکس ناجور از یک سیاستمدار لو برود. آن عکس را دیگر نمیشود از دست مردم جمع کرد. اما میشود چند هنرمند استخدام کرد که هر کدام دهها عکس فتوشاپ شده از همان فرد را پخش کنند. مردمی که قبلا عکس اصلی را دیده‌اند، مشتاق هستند که عکس‌های بعدی را هم پخش کنند. بعد به تدریج معلوم میشود که عکسها تقلبی هستند. بعد به تدریج همه به این نتیجه میرسند که عکس اولی هم فتوشاپ باید باشد و یک نفر با آن سیاستمدار دشمنی دارد.

 3. سلام مجدد و ضمن تشکر.
  یا ابوالفضل!
  با این توپ‌خانه رسانه‌ای که گلوبالیست‌ها دارند و رهیافت‌های موذیانه‌ای که به کار می‌برند، کار روشنگری خیلی سخت می‌شود.
  این که آیا مهم است عوام آگاه شوند یا خیر، برایم جای سوال دارد! عوامی که مانند دو قطبی‌های مغناطیسی با هر تغییر میدانی جهت می‌گیرند.
  به هر حال بنده هم از عوام هستم ولی امیدوارم که خواص و کسانی که نقش موثر را دارند، گول این گلوبالیست‌ها را نخورند و آگاه شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>