آمریکایی‌ها هم نمی‌دانند در آنجا چه خبر است!

آمریکایی‌ها هم نمی‌دانند در آنجا چه خبر است!

باسمه تعالی

امروز خبر دستگیری Roger Stone، مشاور انتخاباتی سابق ترامپ، توسط FBI‌ منتشر شد. ۳۵ روز است که ترامپ با عدم توافق بر سر بودجه دولت و تقاضای تصویب بودجه ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک، دولت را تعطیل کرده است. دموکرات‌ها با ساخت دیوار موافق نیستند؛ چون علاوه بر اینکه درآمد مواد مخدر و تجارت برده را از دست میدهند؛ طرح آن‌ها برای تغییر ترکیب جمعیتی و نابودی آمریکا و تحلیل بردن آن در نظم نوین جهانی، نمیتواند به ثمر برسد. بنابراین آنها به هیچ‌وجه عقب‌نشینی نکردند. ولی وقتی امروز ترامپ دست از اصرار بر سر بودجه دیوار برداشت و کوتاه آمد، جمع‌بندی بسیاری از کارشناسان سیاسی این بود که ترامپ شکست‌خورده و در حال عقب‌نشینی است.

تعطیلی دولت قرار بود بهانه‌ای باشد برای دستگیری بیش از ۶۰ هزار نفر و اخراج دهها هزار نفر دیگر از عوامل Deep State از دولت و سازمان‌های اطلاعاتی. این روزها حرفهای زیادی از اخراج ۷۰٪ کارکنان سازمان‌های اطلاعاتی و حتی تعطیلی سازمان سیا، زده میشد. چون این سازمان‌ها اولاً بودجه سنگینی را تلف میکنند و دوماً اکثر تمرکز این‌ها روی بازی‌های سیاسی در صحنه داخلی آمریکا است؛ و وجود آن‌ها در امنیت این کشور تأثیری ندارد.

هرچند خبرهای زیادی درباره دستگیری‌ها شنیده شد، اما حجم آن اصلاً با آنچه وعده داده شده بود، قابل مقایسه نبود. خبر موثقی از اخراج کارکنان خرابکار دولت نیز هنوز نشنیده‌ام. ترامپ بارها درباره توان خود برای اعلام وضع اضطراری صحبت کرده بود؛ و تهدید میکرد که اگر مذاکرات شکست بخورد، او اعلام وضع اضطراری خواهد کرد. اما هربار که مذاکره به نتیجه نرسید، او عقب‌نشینی کرد و دنبال مذاکره بعدی رفت.

مجموع این شرایط بسیاری از کارشناسان را به این نتیجه رسانده که احتمالاً تیم ترامپ برآورد درستی از قدرت گلوبالیست‌ها و Deep State نداشته‌اند و در عمل قادر به حذف آن‌ها نیستند. بعضی‌ها هم خبر از کودتا علیه ترامپ میدهند. بعضی از فعالان سیاسی هم ترسیده‌اند و در حال جمع کردن بساط خود برای فرار از آمریکا هستند.

البته بیشتر این حرفها در حد حدس و گمان است و کسی خبر واقعی ندارد که در پشت صحنه چه اتفاقی در حال رخ دادن است. شاید همه این‌ها عملیات روانی باشد که جناح چپ احساس پیروزی کند و از حالت آماده‌باش خارج شود؛ تا فرصت زدن ضربه نهایی به دست آید.

آنچه که مشخص است این است که به هیچ‌کدام از اخبار و تحلیل‌های سیاسی اخیر درباره اوضاع آمریکا نمیشود اطمینان کرد. تنها حدسی که میشود زد این است که اگر ملی‌گرایان در اجرای طرح خود شکست خورده باشند، باید به زودی شاهد برکناری ترامپ باشیم. ولی اگر این عقب‌نشینی فقط تاکتیکی باشد، دستگیری عوامل Deep State و حتی تعداد زیادی از نمایندگان کنگره و قضات ارشد، باید در هفته‌های آینده انجام شود؛ چون عامل زمان به نفع ترامپ عمل نمیکند.

5 نظر درباره “آمریکایی‌ها هم نمی‌دانند در آنجا چه خبر است!”

 1. سلام
  مدتی هست که به این فکر فرو رفته ام که نکنه پروژه ترامپ هم از سوی گلوبالیست ها با زیرکی تمام طراحی شده باشه
  بویژه اینکه اقدام موثر و بزرگی از سوی ترامپ ندیدیم علیه گلوبالیست ها!
  شما غیر از این فکر میکنید؟

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   جریان ملی‌گرایی واقعی است و پتانسیل زیادی دارد. اما یکی از بحثهای رایج در بین آنها این است که ترامپ از طرف خود گروه‌های مخفی به صحنه آورده شده تا این جریان را هدایت کرده و انرژی آن را مستهلک کند. بعد در زمان مناسب بساط ترامپ و همه جریان ملی‌گرایی جمع شود.
   حتی لازم نیست که خود ترامپ نفوذی باشد و ممکن است واقعا عواملی در ارتش به او رجوع کرده باشند و درک خود او این باشد که واقعا دارد این جریان را پیش میبرد.
   همین اتفاق در جنگ دوم جهانی افتاد و هیتلر واقعا میخواست با سلطه صهیونیسم و بانکدارها مقابله کند؛ در حالیکه خود این بانکدارها به روی کار آمدن او کمک کردند و در نهایت زیر پایش را خالی کردند.
   اما به نظر خودم هنوز نمیشود با قیاس نتیجه گرفت که جریان ملی‌گرایی اخیر نیز همین سرنوشت را دارد. برای نتیجه‌گیری باید شاهد و بینه پیدا کرد.

 2. دقیقا منظور من هم همین بود
  یعنی پروژه سر کار آوردن ترامپ برای مستهلک کردن نیروی ملی گراها است و اینکه انرژی اونها رو برای مقابله با تجزیه آمریکا و… بگیره
  از طرفی یاد احمدی نژاد میفتم و حس میکنم که ترامپ هم یک احمدی نژاد در آمریکاست.کسی که بازار کار رو رونق میده و بعدش با سرافکندگی از میدون به در میشه تا جریان ملی گرا دیگه نتونه سر بالا بیاره
  البته انقدر مسائل مختلف وجود داره که خیلیاش این فرضیه رو نقض میکنه و خیلیای دیگه اش تایید.مثلا درگیری با چین یا انتقال سفارت به قدس

  بخصوص اینکه نیروهای امنیتی خیلی زبده پشتشن شک آدم رو زیاد میکنه
  چون در عمل دیدیم که نیروهای اطلاعاتی معمولا به سرویس آموزش دهندشون بسیار وفادارن

 3. با عرض سلام و تشکر از مقاله‌تان.
  آیا ممکن است تحلیل‌تان را درباره‌ی ماجرای اخیر کشور ونزوئلا بیان کنید؟
  با تشکر.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی،
   این را چند روز پیش در کانال تلگرام نوشته بودم:
   مسأله انتخابات ریاست‌جمهوری ونزوئلا بیش از ۹ ماه است که در این کشور تنش سیاسی ایجاد کرده است. تورم نزدیک یک میلیون درصدی و گرسنگی حدود ۳ میلیون نفر از جمعیت این کشور در سالهای گذشته، نیز بازتاب زیادی در رسانه‌ها نداشت. اکثر رسانه‌ها از مسأله استعمار چین و تسلط این کشور بر منابع نفتی ونزوئلا، چشم‌پوشی میکنند.
   کسی که به عنوان رهبر مخالفان ونزوئلا مطرح شده، رئیس National Assembly یا پارلمان است و رسیدگی به اعتبار انتخابات برعهده پارلمان است. بنابراین هنوز در روند دموکراتیک ونزوئلا وقفه خاصی پیش نیامده است.
   اما وقتی ترامپ از چنین کسی حمایت میکند، تمام رسانه‌های گلوبالیستی، همه تقصیر کاستی‌ها و مشکلات سالهای اخیر ونزوئلا را به گردن آمریکا و دخالت نظامی این کشور می‌اندازند.
   همین نشانه برای اثبات گلوبالیستی بودن یک رسانه کافی است که تا بحال هیچ حرفی از مشکلات داخلی ونزوئلا نزده، اما به محض انتشار بیانیه ترامپ، چنین وانمود میکند که این کشور در آستانه تهاجم نظامی و سرنگونی دولت قانونی آن است.
   سابقه استعمارگری آمریکا برای همه معلوم است. اما در حال حاضر بخش عمده کوبیدن بر طبل نفرت از آمریکا توسط گلوبالیستها هدایت میشود
   ترامپ در حال حاضر با مشکلات عدیده داخلی، از جمله تعطیلی دولت، روبرو است. خود او از ترس ترور و کودتا، سفر به داووس را لغو کرد.
   از نظر نظامی ونزوئلا کشور ضعیفی نیست؛ و برای آمریکا سرنگون کردن دولت این کشور با حمله نظامی، کار ساده‌ای نیست. به علاوه آمریکا با مشکل خیلی بزرگ‌تر مکزیک کمونیست در مرزهای خود روبرو است و بدون برطرف کردن این تهدید، بعید است که درگیری نظامی با ونزوئلا را دنبال کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>