اخبار ماه ژانویه ۲۰۱۹

اخبار ماه ژانویه ۲۰۱۹

باسمه تعالی

در مقاله‌ای که حدود ۳ هفته پیش، با عنوان «تاریخ شروع عملیات ملی‌گرایان مشخص شد»، نوشته بودم، مواردی را که ملی‌گرایان قصد دارند پس از شروع تعطیلی دولت انجام دهند، لیست کرده بودم.[1] هرچند برنامه‌ آن‌ها با تعطیلی دولت شروع شد، همه موارد لیست در همان ۱۰ روز اول زمستان انجام نشد. خبرها حاکی از این است که در آن مدت دستگیری‌های زیادی انجام شد و کشتی‌های مخصوص حمل زندانی، بارها بین آمریکا و گوانتانامو رفت‌وآمد کردند. دادگاه‌های نظامی از ۲ ژانویه شروع شده‌اند و با توجه به دستورات اجرایی اخیر ترامپ، مجازات اعدام نیز برای مجرمین صادر خواهد شد.

البته به بعضی از چهره‌های پیر گلوبالیست اجازه داده شده که با احترام و به نام مرگ طبیعی بمیرند؛ همانطور که مرگ مک‌کین را به نام سرطان جلو انداختند و مرگ جرج بوش پدر را تسریع کردند. نفر دیگری که به این روش بزودی خواهد مرد Harry reid است.[2] او که رئیس دموکرات سنا بود، بزودی به عنوان سرطان خواهد مرد. ظاهراً قرار است بقیه مجرمین و کسانی که در مراسم شیطانی قربانی کودکان شرکت داشته‌اند، با تزریق سم اعدام شوند. اما اخبار این اعدام‌ها، بعد از اینکه برای همه روشن شد که کار از کار گذشته و ماندن در جبهه گلوبالیست‌ها دیگر فایده‌ای ندارد و به اصطلاح سر افعی قطع شده، پخش خواهد شد. اگر این اخبار الان پخش شود، ممکن است رسانه‌های چپ مردم را تشویق به شورش خیابانی کنند، تا جلوی این برنامه را بگیرند. اما زمانی که افراد سرشناس، مثل هیلاری کلینتون و اوباما و دیک چنی، دستگیر و اعدام شوند، دیگر رسانه‌های چپ، بازی را تمام شده خواهند یافت و انگیزه‌ای برای شورش نخواهند داشت.

چیزی که خیلی واضح است، این است که دعوای دو جناح بر سر 5.7 میلیارد دلار بودجه دیوار حائل با مکزیک نیست. این بودجه قبلاً در بودجه ارتش لحاظ شده؛ و ارتش کل بودجه سال ۲۰۱۹ را دریافت کرده، تا هیچ وقفه‌ای در کار عملیات آن‌ها پیش نیاید.

ملی‌گرایان به تعطیلی دولت از آن جهت نیاز دارند که دست آن‌ها را در تغییر ساختار و حذف افراد وابسته به گلوبالیست‌ها بازتر میکند. عدم دریافت حقوق کارکنان زندانها و پرسنل دفاع از مرزها، این بهانه را به دولت خواهد داد که برای جلوگیری از بحران، اعلام وضع اضطراری کند؛ و متعاقب آن برای چند روز حکومت نظامی برقرار شود.[3,4] برقراری حکومت نظامی امکان دستگیری گسترده وابستگان به Deep State را فراهم خواهد کرد.

یکی از اخباری که هیچ بازتابی در دنیا نداشت، خبری بود مربوط به دستگیری تیم ۵۰ نفره عوامل بانک فدرال رزرو، در روزهای پایانی سال گذشته میلادی. این افراد، تحت مدیریت این بانک، قصد داشتند عملیات خروج ۵ هزار میلیارد دلار پول از آمریکا را در این روزهای پایانی سال سازمان‌دهی کنند و با این کار فروپاشی اقتصادی را تسریع کنند. نوسان‌های شدید بازار بورس در این روزهای آخر سال به دلیل همین فعالیت آن‌ها بود. با دستگیری افراد این تیم و ارسال آن‌ها به زندان گوانتانامو، جلوی این خروج ثروت گرفته شد و بازار به حالت طبیعی برگشت. اما یکی از تبعات مهم این قضیه این بود که تراست‌های بزرگ متعلق به زرسالاران، مثل the UNITED STATES, INC اعلام ورشکستگی کردند. درباره این شرکت در مقالات قبلی توضیح داده‌ام. بطور خلاصه این شرکت خصوصی مالک هرچیزی بود که مردم آن را اموال دولت آمریکا فرض میکردند. مراحل قانونی ورشکستگی و انتقال اموال این شرکتها و تراستها ۹۰ روز طول میکشد. بنابراین احتمال زیاد دارد که دولت آمریکا تا پایان این دوره انتقالی تعطیل بماند.[5]

متعاقب این عملیات بانک فدرال رزرو، در روز ۳ ژانویه پیش‌نویس قانون حسابرسی این بانک، با نام H.R.24 به کنگره ارائه شد، تا زمینه ملی کردن این بانک فراهم شود.[6] از آن جهت که مالیات بر درآمد اساساً توجیه قانونی ندارد و عمده این مالیات به جیب زرسالاران میرود، پیش‌نویس قانون دیگری برای حذف این مالیات و جایگزینی آن با مالیات بر خرید، با نام H.R.25، در همین روز مطرح شد.[7] بنابراین این دو مورد از لیستی که در مقاله ۳ هفته پیش گفته بودم، تحقق یافت، منتها در بازه زمانی طولانی‌تری عملی میشود.

اجلاس داووس

اجلاس World Economic Forum از ۲۲ ژانویه تا ۲۵ در Davos تشکیل خواهدشد؛ و قرار است تصمیمات مهمی برای تغییرات بزرگ مالی دنیا در این اجلاس اتخاذ شود. ظاهراً یکی از این تصمیمات درباره حذف روچیلدها از تمام شبکه‌های بانکی است. بانکهای بزرگ خصوصی اروپایی که به روچیلدها و دیگر زرسالاران تعلق دارند، باید ملی شوند و ادعا شده که پادشاهان اروپایی با اصل قضیه موافق هستند. آمریکا برای اینکه حرفی برای گفتن در این کنفرانس داشته باشد، قاعدتاً باید بانک فدرال رزرو را تا این تاریخ ملی اعلام کرده باشد. بنابراین انتظار چنین خبری را در روزهای آتی باید داشت.

بحثهای خیلی زیادی درباره آینده ارز جهانی و نحوه معاملات بانکی و سیستم جایگزین SWIFT شنیده‌ام. اما پس از این کنفرانس مشخص خواهد شد که گزینه نهایی برای آینده مالی جهان چه خواهد بود. تا به حال در رسانه‌های ایرانی به خبری درباره نکات فنی پیشنهادهای جایگزین سیستم‌های مالی موجود برخورد نکرده‌ام؛ در حالی که از حدود یک سال پیش بحث درباره این موضوع در رسانه‌های عمومی، مثل یوتیوب، را مشاهده کرده‌ام.

اخبار درگیری‌های نظامی

در این روزها اخبار درگیری نظامی در دنیا زیاد شنیده میشود. مثلاً در آفریقا، گلوبالیست‌های اروپایی و آمریکا، در گابن و کنگو درگیری داشتند. این درگیری با حضور سربازان آمریکایی و سرکوب کودتای گلوبالیستی در گابن خاتمه یافت.[8] در چند نقطه دیگر در آفریقا نیز آمریکا با چین درگیر است. چین خیلی سریع در حال استعمار خاموش آفریقا است و اگر جلوی آن گرفته نشود، تا ۵ سال آینده هم بر همه منابع این قاره تسلط پیدا میکند و هم ترکیب جمعیتی آن راعوض میکند.

اخیراً رئیس‌جمهور مادام‌العمر، یا امپراتور چین، دستور آماده باش نظامی برای جنگ را صادر کرد؛ و تایوان را تهدید کرد که اگر به سرزمین اصلی ملحق نشود، مورد حمله قرار میگیرد.[9]

احتمال اینکه قدرتهای بزرگ دنیا، بخاطر اشتباه محاسبه و یا یک حادثه غیرمترقبه، درگیر جنگی بزرگ بشوند، همیشه وجود دارد. اما واقعیت حوادث اخیر این است که همه این قدرتها در حال جمع کردن برگهای برنده بیشتری برای سر میز مذاکره در کنفرانس داووس هستند. چون تصمیمات اتخاذ شده در این کنفرانس آینده مالی چند دهه آینده همه آن‌ها را رقم خواهد زد.

عملیات روانی ملی‌گرایان

در این روزها ملی‌گرایان، و علی‌الخصوص QAnon، عملیات روانی سنگینی، بر علیه وابستگان گلوبالیست‌ها در رسانه‌ها و هالیوود و اهل سیاست راه انداخته‌اند. چون پس از دستگیری و محاکمه عوامل اطلاعاتی و نظامی، و رهبران اصلی گلوبالیست، قدم بعدی این است که با کنترل رسانه‌ها جلوی تلاش آنها برای اغتشاش در جامعه را بگیرند. به عنوان نمونه QAnon با نام بردن از یکی از چهره‌های معروف رسانه‌ای و افشای مدارک نقش داشتن او در تهیه پروپاگاندا، به او توصیه میکند که تا فرصت باقی است، از قطار گلوبالیست‌ها پیاده شود. او تلویحا اشاره به این داشته که ۱۹ ژانویه این فرصت تمام میشود.

مراسم Golden Globes مورد توجه بسیاری از مردم دنیا بود. نکته خاص مراسم امسال، وجود دخترانی بود که سینی بطری‌های آب فیجی حمل میکردند، و هنگام عکس گرفتن، پشت سر بعضی از هنرپیشه‌ها قرار میگرفتند تا در کادر عکس باشند. بسیاری از مردم این کار را تلاش برای جلب توجه این دختران و یا شوخی فرض کردند. در حالی که هدف این کار رساندن پیام مهمی به این افراد و یک جنگ روانی بود.

چند ماه پیش یک باند تجارت برده جنسی در هالیوود را دستگیر کردند که تحت عنوان NXIVM فعالیت میکردند. آنچه در این مافیا رخ داده، نمونه کاملی از کارهای شیطانی دوران معاصر در بین شیطان‌پرستها است. یکی از کارهای بارز این شرکت این بود که برده‌های خود را، مثل دامها، داغ میزد و با برند خاص خود عرضه میکرد. عمده عملیات این شرکت در جزیره خصوصی مالکین آن در فیجی مدیریت میشد.

عرضه آب فیجی در مراسم مذکور، این پیام را داشت که هنرپیشه‌های مذکور آلوده به همان اعمال شیطانی هستند و بزودی محاکمه خواهند شد. ملی‌گرایان با این کار قصد داشتند که ترس در دل بقیه بیاندازند تا آنها با لو دادن اطلاعات درباره چنین شبکه‌هایی، برای خلاص شدن خود تلاش کنند. ترامپ نیز قبلا از این شگرد نوشیدن آب فیجی، در جمع این افراد، استفاده کرده بود. در توئیتر چند پست درباره این مطلب آورده‌ام.

[1] تاریخ شروع عملیات ملی‌گرایان مشخص شد
https://shakeri.net/4072

[2] Harry Reid Has a Few Words for Washington
https://www.nytimes.com/2019/01/02/magazine/harry-reid-senate-cancer-trump.html

[3] Airport security screeners calling in sick amid the government shutdown
https://www.pennlive.com/news/2019/01/airport-security-screeners-calling-in-sick-amid-the-government-shutdown.html

[4] Funding for food stamps program running out as shutdown lingers on
https://www.wtrf.com/news/funding-for-food-stamps-program-running-out-as-shutdown-lingers-on/1688602045

[5] The Kingdom of the Dead
http://www.paulstramer.net/2019/01/the-kingdom-of-dead.html

[6] https://www.congress.gov/bill/116th-congress/house-bill/24?q=%7B%22search%22%3A%5B%22H.R.24%22%5D%7D&s=1&r=1

[7] https://www.congress.gov/bill/116th-congress/house-bill/25?q=%7B%22search%22%3A%5B%22H.R.25%22%5D%7D

[8] Army commanders arrested after military coup to OVERTHROW African government
https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/751914/gabon-military-coup-army-seize-control-national-broadcaster-africa-ali-bongo

[9] China’s Xi calls on army to be battle-ready
https://www.channelnewsasia.com/news/asia/xi-jinping-china-army-battle-ready-taiwan-11088808

[10] EXCLUSIVE: Sun, sea, sand and sex cults: Inside the $47 million Fijian island
https://www.dailymail.co.uk/news/article-5992439/Inside-NXIVM-financier-Clare-Bronfmans-47-million-Fijian-island.html

10 نظر درباره “اخبار ماه ژانویه ۲۰۱۹”

 1. یه جور عجیبی درباره ملی کردن فدرال رزرو حرف میزنید که مثلا یه شرکت خصوصی کل هیت ریسه این بانک 12 نفره که 7 نفره اون توسط رییس جمهور انتخاب میشه اون 5 نفره بعدم توسط تعدادی از بانکها انتخاب میشن فدرال رزرو که یک شرکت سرمایه ای یا سهامی نیست که بخوان مصادره ش کنن یک نهاد نظارتیه نیمه دولتیه….
  ولی قضیه ی جالب ربط دادن آب فیجی به یک شرکت خدمات پورن بود که منهدمش کردن که خیلی آشکار از داستان پردازی شما اثبات میکنه…
  کار شما اینا چند مطلب واقعیو دروغکی بهم ربط میدی…
  داداش یه فرد نسبتا آگاه هم به مسایل آمریکای هم میتونه همچین قصه هایی ببافه که آمریکا عنقریبه سقوط کنه که ملت باور کنن واقعا سقوط میکنه….
  سالها خواهد گذشت کلینتون و اوبامارو دستگیر نخواهند شد….
  اونوقت چی میخوایی بنویسی…
  به عزیزای همکارت بگو سایتو فیلتر کنن تا بردش زیادتر بشه…
  به هر حال شما یک سایت انحراف هستید
  دلارا نوش جونتون

  1. همین جمله «دلارا نوش جونتون» نشان دهنده عوام کالانعام بودن شما است.
   شما تلویزیون نگاه کن. مطالعه به درد شما نمیخورد

 2. با عرض سلام

  موافقم با جوابی که به اون شخص دادید
  و متشکرم بابت این مطلب

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   بعضیها انتظار دارند که همان چیزی را که از شبکه‌های تلویزیونی مثل CNN میبینند، در سایت پیدا کنند.
   اگر مطلب این شبکه‌های تلویزیونی درست باشد، دلیلی ندارد که وقت بگذاریم و درباره آن بنویسیم.
   “The More You Research The Crazier You Sound To Ignorant People” – Don Freeman

 3. آقایون کاری نداره گفته های ایشونو راست آزمایی کنین…
  به قول ایشون ببینین چند نفرو دستگیر میکنند بنیاد کلینتونو کی میبیندن کی اوباما و کیلینتونو بوش هارو دستگیر میکنند اصلا اعلامه جرم کردن دربارشون….
  فدرال رزرو مگه آبدوغی که 50 نفر کارمنداشو بگیرن هیچکیم چیزی دربارش نگه…
  وقتی میگم قضیه انحرافیه واسه همین چیزاشه….

  1. دو بحث است که باید تفکیک شوند:
   ۱- آیا مطلب ساختگی است؟ قطعا جواب منفی است. میتوانید منابع را راستی‌آزمایی کنید.
   ۲- آیا همه اخبار صددرصد درست هستند؟ این را باید صبر کنیم و ببینیم. ما داریم چیزی را گزارش میکنیم که از رسانه‌های مطرح نخواهید شنید و به درد کسانی میخورد که تحلیل های استراتژیک و سیاسی میخواهند انجام دهند.
   این حرفها به درد عوام نمیخورد.

 4. سلام علیکم
  امروز خبر ساعت ۱۴ اخبار تعطیلی دولت آمریکا رو داشت توضیح میداد که بخشهایی از صحبت های ترامپ رو گذاشت ، در مورد قاچاق انسان ابراز نگرانی کرد و اینترنت رو عامل مهم افزایش قاچاق انسان اعلام کرد ، بعد گفت قاچاق انسان نه تنها در آمریکا بلکه در کل دنیا وجود داره و باید با اون مبارزه بشه .
  از این حرف که فی البداهه زد در حالی که موضوع تعطیلی دولت و دیوار مکزیک بود تعجب کردم .
  به نظر تحلیل های شما به واقعیت نزدیکه .

  1. ضمن عرض سلام،
   از آن جهت که بسیاری از اخبار را نمیشود در رسانه‌ها پیدا کرد، سعی دارم بعضی از آنها را منعکس کنم، حتی اگر بعضی از آنها کاملا دقیق نباشند و بعدا بشود درباره آن قضاوت کرد.

 5. شما هم در توهم توطیه بعد غوطه ور شدی. کمی از سایتهای 4chan و reddit بیا بیرون و بعد شروع کن داستان بافی. من آمریکام و دارم می بینم که خبری نیست. اما میزان داستان بافی شما واقعا قابل تحسین است. بعدم داداش اینقدر دلت واسه اطلاع رسانی و مملکت می سوزه به چرا نمی روی ایران ساکن شوی و نشستی کانادا؟ همین چهار امثال شما هستند که یا از این ور می افتند که همه چی را گل و بلبل می بینند و یا از اون ور که فردا قرار است جنگ جهانی شود و اینترنت نیست و آب نیست و بعدم اگر کسی به این اراجیف معترض شود اعوام و کم سواد است. اون طرف هم کم بصیرت است. این سیستم تخریب طرف مقابل در برابر صحبت منطقی و مستدل که شما کم سوادید و عوامید و من ظاهر می فهمم هم حربه جالبی برای مبرا کردن امثال شما (هم اینور هم انور طیف) شده است

  1. اخبار و تحلیل های واقعی با چیزی که به عنوان خوراک برای مصرف عوام تهیه میشود، خیلی فرق دارد.
   بعضی از اخبار جنگ کاملا واقعی است. مثلا هدف قرار گرفتن چند ماه پیش کشتی فرانسوی در مدیترانه، ماجرای هدف قرار گرفتن هواپیمای آواکس روسی برای شروع جنگ جهانی، تلاش انگلیس برای تخریب پل کرچ در کریمه، و امثالهم همه واقعی هستند.
   اگر این حوادث واقعا به جنگ جهانی و کشتار میلیاردها آدم منجر نشد، به این معنی نیست که اصل حوادث دروغ بود و یا از اول هیچ تلاشی نشد. اگر شرایط بدتر نشد، باید خدا را شکر کرد. به معنی غلط بودن خبر نیست.
   این مطالبی که میگوییم درباره این است که ملی‌گرایان چطور رهبران کنگره و کل حزب دموکرات را سرکار گذاشته‌اند. طبعا عوامی که اوج مطالعات سیاسی آنها نگاه کردن CNN و شوهای تلویزیونی است، ظرافتهای آن را درک نخواهند کرد.
   شما همان تلویزیون را نگاه کنید

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>