ادامه اخبار تحولات داخلی آمریکا

ادامه اخبار تحولات داخلی آمریکا

باسمه تعالی

سقوط بازار سهام آمریکا در روز جمعه و متعاقب آن در روز دوشنبه، در همه خبرگزاری‌ها منعکس شد. اما کمتر کسی به علت اصلی آن، که تشدید اختلافات داخلی است، پرداخت. روز جمعه شاخص صنعتی داو جونز کاهش 677.84 واحدی را تجربه کرد و عصر دوشنبه با کاهش تاریخی 1175.21 واحدی به 24,345.75 واحد رسید. بقیه شاخص‌ها نیز با کاهش شدید روبرو شدند. بعضی تحلیل‌گران این اتفاق را خیلی عادی تلقی کرده و فقط یک تصحیح در ارزیابی ارزش سهام میدانند. بعضی هم آن را ناشی از تغییر رئیس بانک فدرال رزرو دانستند، که افزایش بهره وام‌های بانکی را در برنامه خود دارد. اما همان‌طور که در مقاله قبلی بیان کردم، اختلافات جناح‌های سیاسی در آمریکا در حال شدت گرفتن است و سرمایه‌گذاران نگران آینده هستند و از سقوط آمریکا به ورطه جنگ داخلی می‌ترسند. به همین دلیل فروش یکباره سهام، و متعاقب آن کاهش ارزش آنها، را شاهد بودیم. احتمال دیگر این است که عوامل جناح چپ، به منظور ایجاد اغتشاش و به آشوب کشیدن جامعه، در این کار دست داشته باشند.

بانک فدرال رزرو، برخلاف تصور عموم که فکر میکنند رئیس آن را رئیس‌جمهور آمریکا تعیین میکند، یک بانک کاملا خصوصی با سهامداران غیرآمریکایی است. دلار متعلق به این بانک است و دولت فقط آن را از این بانک قرض میگیرد. با ایجاد هر دلار جدید دارایی این بانک بیشتر شده، به قرض‌های مردم آمریکا اضافه میشود. سیاست‌های این بانک و رئیس آن توسط بانکداران سوئیسی تعیین میشود. افزایش بهره‌های بانکی در حال حاضر به سقوط دلار منجر میشود و چیزی نیست که دولت آمریکا خواهان آن باشد. اما ظاهرا باید منتظر این اتفاق در سال جاری باشیم.

روز یکشنبه یک قطار مسافربری با یک قطار باری در کارولینای جنوبی تصادف کرد. شواهدی وجود دارد که حاکی از این است که این حادثه یک خرابکاری بوده و این احتمال وجود دارد که عوامل جناح چپ بخواهند به ترامپ بفهمانند که حذف آنها هزینه بالایی برای او خواهد داشت. حدود ۳ هفته پیش در مقاله دیگری گفته بودم که شاخه‌ای از سیا، وابسته به جناح چپ، تعدادی موشک ضدهوایی استینگر را به معارضین سوری داده و از آن محموله حدود ۳۰ عدد را به خاک آمریکا برگردانده است. هدف قرار دادن هواپیمای روسی سوخوی ۲۵ در هفته گذشته، صحت این خبر را ثابت کرد. حالا احتمال زیادی وجود دارد که عوامل جناح چپ، یا بقول معروف Deep State، بخواهند برای به آشوب کشیدن اوضاع داخلی آمریکا چند هواپیمای مسافری را در داخل آمریکا هدف قرار دهند و با این کار ترامپ را در تامین امنیت مردم ناتوان جلوه دهند.

داستان مدارک افشاشده اخیر بر علیه دپارتمان قضایی و FBI، که روز جمعه توسط کمیته امنیت کنگره آمریکا در معرض دید مردم قرار داده شد، دست داشتن این ادارات دولتی در جاسوسی از جمهوری‌خواهان و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات به نفع کلینتون، در زمان اوباما، را ثابت میکرد. این افشاگری ‌ها که با نام FISA (فایزا) و یا The Memo معروف شده، حداقل ۹ قسمت دارد و آنچه روز جمعه افشا شده، فقط قسمت اول آن است. بقیه قسمتها به تدریج و حساب شده پخش خواهند شد. بخش بعدی درباره نقش وزارت خارجه دوران اوباما در این جریان است. قسمت پنجم مربوط به نقش خود اوباما و گزارش‌های روزانه کاخ سفید به کلینتون درباره شنودهای اطلاعاتی از ستاد ترامپ است. اگر این قسمت هم در معرض مردم قرار گیرد، محاکمه و دستگیری اوباما و مقامات کاخ سفید دوران او، حتمی خواهد بود.
شواهدی وجود دارد که نشان میدهد که برنامه ترامپ برای به سرانجام رساندن این پروژه جدی است. هفته گذشته در خبرها آمده بود که ترامپ دستور بازنگاه داشتن زندان گوانتانامو را داد. اما کسی توضیح نداد که تعداد متهمین به فعالیت‌های تروریستی دیگر رقمی نیست که نیاز به این زندان باشد. واقعیت این است که باز نگاه داشتن این زندان و تجهیز آن و ارسال نیروهای حفاظت بیشتر، برای آماده کردن زندان به منظور نگهداری افراد سیاسی و سرشناس آمریکایی است که قرار است دستگیر شوند. نگهداری هزاران مقام نظامی و امنیتی و سیاسی، از جمله خود اوباما و هیلاری کلینتون، در زندان های عادی سخت است. بنابراین این زندان را، که در خارج از سرزمین اصلی و در کوبا قرار دارد، آماده میکنند تا پذیرای این افراد باشد. نشانه دیگر استعفای Trey Gowdy از کنگره و بازگشت او به دپارتمان قضایی است. او که بازجویی معتبر و توانا است، قرار است بازجویی از سیاسیون تراز اول و مقامات نظامی و امنیتی را به عهده گیرد.

نکته دیگری که در روزهای اخیر شنیده شد و جالب توجه بود، افشای نقش بیل کلینتون در شکست هیلاری در انتخابات بود. بیل کلینتون که دریافته بود هیلاری پس از برنده شدن انتخابات، دیگر به او نیاز ندارد و او را سربه‌نیست میکند، در خفا ترامپ را تشویق به کاندیداتوری کرده، او را در این راه کمک میکند. آنها با شناخت کافی از تمام رازو رمزهای Deep State، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک، را مامور میکنند تا شبکه مخفی معادل را تشکیل دهد و برنامه حذف فیزیکی عوامل جناح چپ را پیش ببرد. به علاوه بیل کلینتون نگران این بود که در صورت برنده شدن هیلاری، جمهوری‌خواهان پروند‌ه‌های دوران او و فسادهای بنیاد کلینتون را، برای ضربه زدن به هیلاری، رو کنند. این کار عملا به محاکمه بیل کلینتون منجر میشد. نتیجه توافق او با ترامپ این بود که ترامپ درست پس از برنده شدن در انتخابات اعلام کرد که قصد پیگیری پرونده‌های مربوط به کلینتون را ندارد.

6 نظر درباره “ادامه اخبار تحولات داخلی آمریکا”

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی،
   اکثر مطالب چیزهایی بود که قاعدتا باید رسانه های ایرانی بازتاب میدادند. اما شخصا هیچ کدام را در آنها ندیدم.
   همین مطلب من را مشکوک کرده که احتمالا سلطه غربیها و عوامل آنها در رسانه های ایرانی در حال زیاد شدن است.

 1. با سلام
  جالبه خانواده ها قدرتمند جمهوری خواه هم مثل بوش ها دنبال نابودی ترامپ هستند. آمریکا قدیم هم مال دمکرات‌ها بوده جمهوری خواهان بعدها اضافه شدن.بوش چند ماه پیش گفته بود ترامپ جمهوری خواهان رو نابود خواهد کرد. بنظرتون اگه جناح کلینتون غلبه کنه چه اتفاقاتی ممکنه برا نتانیاهو و بن سلمان و کلا برا خاورمیانه بیفته؟

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   من هنوز نشانه‌ای که ثابت کند خانواده بوش به دنبال نابودی ترامپ باشد، ندیدم. اگر سراغ دارید بفرمایید.
   شخصا فکر میکنم برای ما این دو جناح فرق نداشته باشند. رفتار هر دومانند گله گرگ است. اگر ضعف نشان دهیم، طمع میکنند و اگر قوت ببینند احتیاط میکنند و منتظر فرصت می‌مانند.
   اما عجالتا ترامپ جنگ را به نفع خود نمی‌بیند. چون فرصت تسویه‌حساب‌های داخلی را از او میگیرد.
   نشانه آن هم این است که وقتی آزمایشات ضد موشکی شکست میخورد، این شکست را رسانه‌ای میکنند تا به همه بفهمانند که در صورت جنگ باید انتظار حمله متقابل را داشته باشند. این تنها راهی است که میشود آمریکایی‌ها را ساکت کرد. اما زمان اوباما همه آزمایشات ضدموشکی صد در صد موفق بودند؛ که واضحا پروپاکاندا و دروع بود.

 2. سلام
  امروز که داستان تیراندازی فلوریدا اتفاق افتاد در اولین مرورذهنی یاد این دو مطلب شما افتادم.
  یعنی با این مشکل داخلی که مشخصا ترامپ و تیمش در حال توجیه هستند و قطعا نمیتونن مستقیمن دور و بریای کلینتون و اوباما رو به عنوان مقصر عنوان کنه، آيا به نظرتون برنامه نشر اسناد ادامه پیدا میکنه؟

  1. ضمن عرض سلام وتشکر از عنایت جنابعالی
   اتفاقات خرابکاری متعددی که رخ داد، از جمله سقوط سهام، باعث تاخیر برنامه شد. اما واقعیت دیگر این است که اصرار ترامپ برای حذف deep state برای این است که این وضعیت دیگر قابل ادامه نیست. آمریکا بیش از هزار پایگاه نظامی در خارج از خاک خود دارد و تمام زیربناهای اقتصادی آن فرسوده شده است. ادامه این وضعیت به یک فروپاشی مشابه فروپاشی شوروی، البته شدیدتر، منجر خواهد شد.
   بنابراین تصورم این است که ترامپ این راه را ادامه خواهد داد و هر دو طرف آماده این هستند که هزینه‌های لازم را بپردازند. یعنی باید منتظر وضعیتی مانند جنگ داخلی باشیم.
   البته اینکه خبرها چقدر در بین عوام انعکاس داشته باشد، بحث دیگری است. در همین روزها خبرهای زیادی رخ داده که هیچ انعکاسی در رسانه ها و مردم نداشته است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>