تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سوم نزدیک است

تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سوم نزدیک است

باسمه تعالی

سه‌شنبه ۱۰ مرداد مصادف با روز Tisha B’Av است. این کلمه  به معنی نهم ماه Av است. این روز سال‌روز تخریب معبد اول یا معبد سلیمان در سال ۵۸۶ قبل از میلاد توسط بخت‌النصر، و همچنین تخریب معبد دوم در سال ۷۰ بعد از میلاد مسیح توسط رومیها، و چندین اتفاق ناگوار دیگر است. رسم براین بوده که یهودیها این روز را روزه بگیرند و بلایای گذشته را یادآوری کنند. اما در سالهای اخیر این روز را با عبارت Happy 9th یاد میکنند. زیرا خود را برای تخریب مسجدالاقصی و قبه‌الصخره و ساختن دوباره معبد سوم، و فراموش کردن مصیب‌های گذشته آماده می‌کنند.

تبلیغ یهودیها این است که این مساجد درست درمحل معبد قدیم بنا شده‌اند. اما احتمال دارد این ادعا فقط برای این باشد که با تخریب این مساجد، عملا ارتباط مذهبی مسلمین را با اورشلیم قطع کنند. سالها است که طرح ساخت معبد سوم را آماده کرده‌اند و افرادی را برای انجام مراسم مذهبی در آن معبد آموزش میدهند. حتی چند نمونه در سایز کوچکتر را در سالهای اخیر ساخته‌اند تا بتوانند مراسم مذهبی را در آن تمرین کنند.

اگر در تاریخ یهود مطالعه کنید با مفهومی با عنوان دوره های ۷۰ ساله برخورد خواهید کرد. مثلا دوره اسارت یهودی‌ها در بابل ۷۰ سال طول کشید و تخریب معبد دوم ۷۰ سال پس از تولد مسیح رخ داد. درباره اینکه چرا عدد ۷ و ۷۰ در تاریخ زیاد مشاهده میشود، زیاد میشود مطلب پیدا کرد. بطورمختصر درباره مبنای ریاضی آن میشود گفت که هفته ۷ روز است و روز آخر آن را یهودیها تعطیل کرده و عبادت میکردند. زمین های  کشاورزی را نیز ۶ سال میکاشتند و سال هفتم برای بازسازی خاک، رها میکردند. در قدیم برای ساده کردن گاه‌شماری سالها را ۵۲ هفته و یا ۳۶۴ روز حساب میکردند و هر هفت سال یکبار یک هفته به آن اضافه میکردند. در سال ۴۹ و همچنین سال ۷۰ هم هرکدام یک هفته اضافه حساب میکردند. به این ترتیب با دقت بسیار خوبی میتوانستند حساب گردش سالها را نگه دارند.

در سال ۱۹۱۷ بریتانیا در بیانیه بالفور تعهد خود به تاسیس دولتی یهودی و اختصاص یک سرزمین به یهودی‌ها اعلام کرد و چند سال بعد هم سازمان ملل آن دوران عمل به این بیانیه را تایید کرد. در تاریخ ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ سازمان ملل به تقسیم فلسطین بین عربها و یهودی‌ها رای داد و در تاریخ ۱۴ می ۱۹۴۸ بن‌گوریون تشکیل دولت اسرائیل را اعلام کرد.

تبلیغات یهودیها چنین است که حالا که سالگرد هفتادمین سال تاسیس اسرائیل نزدیک است، زمان ساخت معبد فرا رسیده است. البته این برنامه چیزی نیست که اخیرا اعلام کرده باشند و دهها سال است که درباره آن بحث شده است. حتی در فیلم ترمیناتور، که حدود ۳۵ سال پیش ساخته شد، سال شروع جنگهای بزرگ را ۲۰۱۸ معرفی کرد که در واقع هفتادمین سال تاسیس اسرائیل است. از طرف دیگر بعضی از مسیحیان نیز چنین ادعا میکنند که هرگاه در تاریخ ملت یهود طغیان کرده‌اند، دوره طغیان آنها بیش از ۷۰ سال طول نکشیده و مجازات شده‌اند.

بنا برآنچه گفته شد انتظار میرود تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سوم امسال شروع شود و قبل از ۱۴ می ۲۰۱۸ پایان یابد. شاید برای ماجراجویی‌های دیگر اسرائیلی‌ها به روش هزینه/منافع مطلب را بررسی کنند. اما این موضوع چیزی است که اساسا اسرائیل برای آن بنیان شده و ۷۰ سال برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. درگیری‌های اخیر در مسجدالاقصی و تحصن بعضی مردم نیز به این دلیل است که میدانند زمان تخریب این مساجد نزدیک است و قصد دارند هرچه در توان دارند برای دفاع از آنها تلاش کنند.

خبرهای زیادی در سالهای اخیر به گوش میرسید که تمام مصالح ساخت معبد، قبلا آماده شده و تمام سنگهایی که در ساخت معبد بکار خواهد رفت قبلا تراشیده و آماده است. بنابراین ساخت معبد سوم در زمانی بسیار کوتاه انجام خواهد شد.

8 نظر درباره “تخریب مسجدالاقصی و ساخت معبد سوم نزدیک است”

 1. سال 2018، جام جهانی فوتبال نیز برگزار می شود و بهترین فرصت برای تخریب مسجدالاقصی است!

  1. این را هم اضافه کنم که محمد بن سلمان قصد دارد سهام شرکت آرامکو را در سال 2018 به فروش بگذارد (برآورد فروش آن در بازار بورس، 5.2 تریلیون دلار است) و هیچ چیز بهتر از یک بحران و جنگ نمی تواند به عربستان کمک کند.

   1. با سلام،
    شنیدم که این بهایی بود که محمد بن سلمان به عنوان حق‌السکوت به آمریکا داد. آرامکو عملا از کنترل و مالکیت عربستان خارج خواهد شد.

 2. مشابه سال 2006 برای سال 2018 هم قطعاً برنامه وجود دارد!
  جنگ 33 روزه حزب الله لبنان در سال 2006
  هجدهمین دوره جام جهانی فوتبال 2006 آلمان
  و اینکه
  11=2+0+1+8 است که عدد 11 در نمادشناسی فراماسونری، صهیونیست‌ها و یهودیان ارتدوکس، نماد دو ستون دروازه معبد سلیمان است و در همه کلوب‌ها و لژهای فراماسونری وجود دارد.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل به عنوان قدمی مهم برای ساخت معبد سوم بود و ظاهرا برنامه خود را دنبال میکنند.
   استیون بن‌نون را هم میشناسم. او یک یهودی است که اخبار دنیا را از دید آخرالزمانی صحف و روایات خودشان بررسی میکند. امثال او هم چندان بوی خوشی از این اوضاع حس نمیکنند.

   1. سلام، حق باشماست
    در پلن و نقشه مسیحیان صهیونیست (اوانجلیکال ها) مراحل زیر قبل از ظهور مسیح (علیه السلام) باید اتفاق بیفتد (آنها معتقدند باید این مراحل را ساخت):
    1- پیروان (منتظران) دجال 7 سال در زمین، علی الخصوص خاورمیانه جنایت خواهد کرد (ساخت داعش).
    2- در سال هفتم دجال ظهور خواهد کرد (آنها بلا تشبیه معتقدند دجال امام دوازدهم شیعیان است).
    3- در سال هفتم، مسیح ظهور کرده و با دجال و منتظرانش خواهدجنگید.
    4- مسیح وارد معبد سلیمان در قدس (اورشلیم) خواهد شد و مسیحیان و یهودیان با او بیعت خواهند کرد.

    بنا بر بند چهارم صهیونیست ها پیش از ظهور مسیح (علیه السلام) باید معبد سلیمان را بنا کرده باشند. داستان انتقال پایتخت به قدس را آن هم در شرایط کنونی در همین پازل باید دید.
    باید دید با چه بهانه ای میخواهند بیت المقدس را تخریب کنند؟ زلزله ناشی از انفجار؟ پسمانده های داعشی با تجربه در تخریب مساجد و یا …. هرچه باشد فعلا باید آن منطقه را به هم ریخت کاری که شاید با اعلام پایتختی قدس توسط امریکا کلید آن بخورد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>