بررسی افکار مسئولین نظامی دولت ترامپ

بررسی افکار مسئولین نظامی دولت ترامپ

 باسمه تعالی
همانطور که مطلع هستید دونالد ترامپ تا دو هفته دیگر قرار است مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد. درباره اینکه جهتگیری های سیاسی او چه خواهد بود، حدس و گمان و تحلیل پیدا میشود. در حالی که مهمترین عامل تعیین کننده سیاستهای آینده این دولت، افرادی است که برای پذیرش مسئولیتها معرفی شده اند. طرز تفکر اینها هم در مصاحبه های قبلی، که با آزادی بیشتری اظهار نظر کرده اند، کاملا قابل رجوع و دقت است.
ژنرال ماتیس قرار است در دولت ترامپ پست وزارت دفاع را بگیرد و ژنرال فلین کاندیدای مسئولیت سرپرستی تمام نهادهای اطلاعاتی آمریکا از جمله سیا است. در ویدئو کلیپ زیر بخشهایی را از مصاحبه های این دو فرد آورده ام.
اگر عموم ایرانیها با افکار این افراد آشنا شوند، احتمالا بسیاری از بحثهای سیاسی داخلی خودبخود خاتمه یابد. چون آنها به وضوح خود را متعهد به تقسیم کل خاورمیانه به قبیله های کوچک و از بین بردن تمام مرزهای ملی میدانند و جنگ خود را مذهبی حساب میکنند. بنابراین از چنین گروهی نمیتوان انتظار داشت که به توافقات قبلی احترام بگذارند و یا برای توافق برد-برد مذاکره کنند.

لینک دانلود کلیپ

7 نظر درباره “بررسی افکار مسئولین نظامی دولت ترامپ”

 1. با سلام و خدا قوت
  لینکی برای دانلود فایل ویدیویی مقاله بذارین ممنون میشم!

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی
   لینک را در پایین متن اضافه کردم

 2. Mohsen
  با سلام دوست عزیز نظر شما درباره روی کار امدن ترامپ چیست؟ ایا واقعا اختلاف وجود داره یا اینکه برنامه جدید صهیونیست هاست و قراره ترامپ جنگ بزرگی شروع کنه و مثل بعد از جنگ جهانی دوم چینش جدیدی در جهان بوجود بیاد؟ من چند سال پیش مقاله ای خوندم ک سران یهود دو دسته و باهم اختلاف دارن یدسته تحت عنوان گروه تغییرات اب و هوایی که خواهان فروش پانصد راکتور هسته ای عمدتا به چین و گروه دیگه گروه مبارزه با تروریزم که بنظر گروه دوم صاحبان صنایع انرژی و اسلحه هستند نویسنده مقاله بنجامین فولفورد یهودی هستش. ی سوال دیگه داشتم اینکه رائفی پور نظرش اینه که میخوان از امریکا استفاده کنند و درنهایت یهود ثروتشو بچین انتقال داده و چین قراره جای امریکا رو بگیره برای یهود اینو من نمیتونم قبول کنم که یهودی غربی بره چین و چینیا حاضر به نوکری شن. نظرتون دراینباره چیه؟

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی
   اولا فولفورد آدم موثقی نیست و حرف بیحساب زیاد از او شنیده‌ام.
   دوما اینکه چین جای آمریکا را گرفته، دیگر یک نظریه یا پیش‌بینی نیست و همین الان شاهد آن هستیم. اقتصاد چین حتی زودتر از پیش‌بینی از آمریکا جلو زده است.
   سردمداران نظم نوین جهانی اصلا طرفدار سیستم دولت-ملت نیستند و برنامه آنها این است که در نهایت آمریکا هم به اجزاء کوچکی تقسیم شود.
   سوما اصلا این تصور را که یهودیها پشت پرده همه اتفاقات عالم هستند را قبول ندارم. در آمریکا همه علائم و نشانه های رسمی دولتی مربوط به دین فرعون است. علامت روی اسکناس یک دلاری و هرم و امثال آن مربوط به فرعون است. از نظر طرفداران دین فرعون هم یهودیها برده حساب میشوند. یعنی از آنها به عنوان برده استفاده میشود و همه تقصیرها را به گردن آنها می‌اندازند و در نهایت هم آنها را قربانی میکنند.
   چهارم:
   انتخاب شدن ترامپ در واقع حاصل اختلافات شدید و چند دستگی جامعه آمریکا و نتیجه نارضایی عمومی آنها است. ترامپ در سخنرانی معرفی خود به عنوان رئیس جمهور گفت که اولین اولویت او شکست اسلام رادیکال است. منظور او هم از اسلام رادیکال اول ایران است. گروهی که او برای پذیرش مسئولیتها معرفی کرده، همه از دشمنان ایران هستند. بنابراین احتمال اینکه دردسرهای ایران در سالهای آتی زیاد شود، وجود دارد.
   اما با توجه به این واقعیت که خود جامعه آمریکا مشکلات زیادی دارد که توان عملشان را کم میکند و ترامپ هم از نظر شخصیتی در حد یک کمدین است، احتمال زیادی میرود که در نهایت خودشان بازنده باشند. وضعیت کلی دنیا و دیگر قدرتهای رقیب نیز اصلا به نفع آمریکا و یا حتی سردمداران نظم نوین نیست.
   اینکه دولتمردان آمریکا و یا طرفداران نظم نوین برنامه ای را برای اجرا بخواهند دنبال کنند، به این معنی نیست که حتما در اجرای آن موفق شوند. به عنوان نمونه برنامه حمله به ایران و یکسره کردن کار آن، همین ۱۰ سال پیش نهایی شده بود ولی در عمل موفق به اجرا نشدند.

 3. با سلام و تشکر بابت نظرات مفیدتون. چند تا سوال دیگه هم دارم دوست دارم نطرتونو بدونم. اول با توجه به نکته چهارم که راجب انتخاب ترامپ گفتین پس میشه درنظر گرفت روسای جهان عملا ناچار بپذیرش ترامپ شدن و ادم اونها نیست. ظاهرا الکس جونز گفته میخوان ترامپ رو ترور کنند
  دوم درباره چین هست و اینکه جدیدا ناوگانی به خلیج فارس فرستاده ایا واقعا چین الان و در اینده ابزار سلطه جویی اربابان دنیا خواهد بود با توجه به جمعیت و مسائل فرهنگی که دارند؟ چون در تاریخ چین هیچوقت ملت اهل سلطه گری نبودن. یا اینکه نطرتون اینه ک اربابان دنیا قصد دارند دولت ملتها رو کلا چه غربی و چه شرفی تقسیم تا بتونن راحتتر کنترل کنند؟
  سوم حرفهایی که توسط یسری محقق تو غرب میزنن مثل texe mares ,henry makow که یسری اشخاصو بعنوان اربابان جهان معرفی میکنن مثل اخرین بازمانده خاندان هابسبورگ یا شاه اسپانیا پادشاه لیختن اشتاین و درکنارشون یهودیایی مثل روچیلد و راکفلر چقدر معتبره؟
  چهارم. فیلم x men appocalyp و inferno رو اگه دیده باشین تو اولی که راجب منجی ما قدرتهای عجیبش ساختن. نکات جالبی داره اینکه یکی از یاران منجی ما یهودی هستش و درعین حال در ی کشور اروپای شرقی زندگی میکنه که شاید اشاره ای ب روسها باشه که با منجی ما علیه جریان اصلی غرب متحد هستند که درنهایت طرف یهودی به کمک قهرمان غربی ک ی ادم افلیج هست میاد. الان داماد ترامپ یهودی ی خاخام یهودی در تحلیف ترامپ صحبت کرد. ازونور رابطه خوب نتانیاهو با پوتین. اینکه ترامپ با یهود خوبه واضحه اگر فرض و بر نگرانی یهود از قربانی شدنی که شما گفتین درنظر بگیریم. میشه گفت که ترامپ ادم صهیونیستای یهودی و مسیحیه ک برعلیه اربابان جهان بلند شدن؟ شرایط بسیار پیچیده شده
  باتشکر

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی
   از تاخیر در جواب عذر میخواهم. اما جواب فکر شده نیاز به وقت دارد.
   اولین قسمت مربوط به ترامپ را در مقاله ای مستقل آورده ام. بقیه مطالب را انشاءالله در اولین فرصت عرض خواهم کرد.

  2. سلام،
   از اینکه با تاخیر جواب میدهم عذر میخواهم. منتظر بودم که وقت مناسبی گیر بیاورم که با حوصله بتوانم بنویسم و چنین فرصتی حاصل نشد.
   اگر کلمه چین را در همین وبلاگ جستجو کنید، چندین مقاله خواهید یافت که در بعضی آنها درباره آمادگی چین برای جنگ جهانی و همچنین نفوذ در آفریقا و آمریکای لاتین نوشته‌ام.
   اما مسئله دیگر این است که چین مشکلات فراوان اقتصادی و اجتماعی دارد که توان عمل را از رهبران آن میگیرد. فساد در بین رهبران نظامی هم گسترده است. اگر به هر دلیل جریان نفت از خاورمیانه قطع شود، احتمال این وجود دارد که چین برای برقراری مجدد جریان نفت و یا حتی تسخیر میادین نفتی عمل کند. حضور کشتی‌های نظامی چین هم به منظور ارزیابی و برنامه‌ریزی برای این به اصطلاح Contingency plan است.
   چین ابرقدرت قدیم بوده و در کتابهای تاریخی ما از حملات شاهان چین زیاد قصه پیدا میشود. به عنوان نمونه داستان هفت‌پیکر نظامی درباره شاه بهرام از حمله شاه چین با ۳۰۰ هزار سرباز خبر میدهد.
   در همه جای دنیا، علی‌الخصوص غرب، افراد زیادی را میشود پیدا کرد که با اختراع یک قصه متفاوت معرکه‌گیری کرده و توجه مردم را به سمت خودشان جلب میکنند. تشخیص حرف حساب از بیحساب هم زیاد سخت نیست. حرف حساب مستدل و قابل راستی‌آزمایی است و اگر چنین نباشد، اصلا قابل اعتنا نیست.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>