با نرم افزارهای لینوکس هم میشود استودیوی مجازی ساخت

با نرم افزارهای لینوکس هم میشود استودیوی مجازی ساخت

باسمه تعالی

چندی پیش درباره اینکه بهتر است نرم افزارها و سیستم عامل های میکروسافت را کنار بگذاریم و از نرم افزارهای نسخه باز و یا Open Sourceاستفاده کنیم، نوشته بودم. یکی از دلایلی که برای بسیاری از افراد رها کردن ویندوز سخت است، وجود نرم افزارهایی است که اختصاصا برای ویندوز طراحی شده است و نسخه ای که روی لینوکس کار کند، هنوز منتشر نشده است. یکی از این نرم افزارها، نرم افزارهای شرکت Adobe مانند فتوشاپ و Premier Proاست که برای تدوین حرفه ای فیلم بکار میرود. با کمک این نرم افزار میشود براحتی یک استودیو مجازی ساخت. توانایی های این نرم افزارها قابل انکار نیست، اما در آمریکای شمالی اشتراک ماهانه محصولات Adobe حدود ۵۰ دلار است و اگر از نسخه قفل شکسته آن استفاده شود، احتمال دارد که به خاطر نقض کپی رایت، محدودیتهایی برای آدم ایجاد شود. مثلا ممکن است به این بهانه فیلمهای کانال یوتیوب شما را ممنوع کنند. به علاوه ممکن است نرم افزارهای قفل شکسته، خود عامل آلوده شدن کامپیوتر شما به ویروس و یا نرم افزارهای جاسوسی شود. درصد بالایی از توانایی های نرم افزاری که برای ساخت یک استودیو مجازی لازم است، توسط نرم افزارهای مجانی و نسخه باز روی لینوکس هم قابل انجام است و در کلیپ زیر سعی کرده ام که یک مثال ابتدایی را برای آن ارائه کنم.

در کل توصیه ام این است که اگر نرم افزاری قفل شکسته را احتیاج دارید که فقط روی ویندوز کار میکند، بهتر است آنرا روی کامپیوتری که معمولا در کارهای روزمره از آن استفاده نمیکنید، و آنرا به اینترنت وصل نمیکنید، نصب کنید. و یا روی کامپیوتر خود هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز  را نصب کنید و فقط در مواقع لزوم به سراغ ویندوز بروید.

4 نظر درباره “با نرم افزارهای لینوکس هم میشود استودیوی مجازی ساخت”

 1. سلام
  با تشکر از مطلبتون
  جسارتا استفاده از virtual machine هم ممکن است راه دیگری باشد. البته منابع سیستم شاید جوابگو نباشد.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   صحیح میفرمایید. اما اگر قرار باشد که آدم یک نرم افزاری مانند 3DS Maxرا برای کارهای سنگین استفاده کند، تفاوت کارآیی محسوسی را حس کند.
   استفاده از virtual machine فکر میکنم برای تست نرم افزار و یا کارهای موقتی خوب است.

 2. با سلام و خسته نباشید
  همچنان منتظر تحلیلتان در مورد حوادث اخیر دنیای اسلام هستیم.
  با سپاس

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی،
   سعی کردم در حد توان خود تحلیلی را در یک مقاله جدید ارائه کنم.
   قطعا از نظریات جنابعالی در تکمیل بحث و یا رفع نواقص استقبال میکنم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>