اخبار اسف بار کشته شدن حاجیان در مکه

اخبار اسف بار کشته شدن حاجیان در مکه

باسمه تعالی

این روزها به جای اینکه تبریک ایام پر برکت عید قربان را به دوستان بگویم، باید اخبار تاسف باری مثل کشته شدن حاجیان در مکه و منا را گزارش کنم. متاسفانه در این ایام از این قبیل حوادث زیاد رخ میدهد. خبری که امروز پخش شد این بود که حداقل 717 حاجی در منا در زیر دست و پا کشته و بیش از 800 نفر مجروح شدند. همانطور که در فیلم زیر میتوانید ملاحظه بفرمائید، کشته شدگان اکثرا مردان جوان و قوی بودند و مرگ آنها جای تعجب است. همه این حوادث حاکی از بی کفایتی آل سعود در اداره حرمین شریفین دارد. کشته شدن 107 حاجی در حرم امن الهی در حادثه سقوط جرثقیل قاعدتا باید سعودیها را هشیار میکرد تا این مراسم را بهتر اداره کنند. اما چنین نشد.

بعضی از اخبار بی کفایتی سعودیها و در کل وهابیها در امر اداره حرمین شریفین به قدری تاسف بار است که ترسم این بود که ذکر کردن آن باعث وهن به همه مسلمین شود. اما چه وهنی از کشته شدن 717 حاجی زیر دست و پا آنهم در حرم امنی که جانوران وحشی هم باید امنیت داشته باشند، بیشتر است؟

چند روز پیش امام جماعت مسجد النبی کمتر از 30 ثانیه بعد از شروع ظاهرا نماز مغرب، باد پر صدایی از معده خود خارج میکند. چنانکه افتد و دانی این اتفاق برای همه ممکن است بیافتد. اما کسی که میخواهد امامت چنین نماز مهمی را در مسجدالنبی به عهده بگیرد، قاعدتا اگر حال خوشی ندارد، باید این کار را به دیگری محول کند. آنچه که برای من حیرت آور بود این بود که امام جماعت در بلندگو اعلام میکند که یک دقیقه منتظر باشید تا ایشان به دستشوئی برود و تجدید وضو کند و برگردد و نماز را ادامه بدهد. من که تا به حال چنین چیزی را نشنیده بودم. قاعدتا اگر امام جماعت نتواند نماز را ادامه بدهد، باید نفر دیگری امامت را به عهده بگیرد و نماز متوقف نشود. متاسفانه وهابی ها هیچ حرمتی نه برای نماز و نه برای حج باقی نگذاشته اند.

اا

4 نظر درباره “اخبار اسف بار کشته شدن حاجیان در مکه”

 1. با سلام به نظر من که این حادثه عمدا توسط سعودی ها رخ داده ایرانیها بالاترین امار تلفات رو دارن . نقشه سعودیها بوده

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   بله احتمالش کم نیست. چون ظاهرا حادثه با ورود محمد بن سلمان و محافظانش شروع شده و مسئول حج وزیر کشور و ولیعهد کنونی محمد بن نایف است که به این ترتیب تقصیر همه چیز گردن او می افتد و موجبات برکناری اش فراهم میشود.
   این حادثه حتی اگر عمدی هم نباشد عدم صلاحیت سعودیها برای اداره حج را ثابت میکند. چون چند حادثه ناگوار پشت سرهم امسال رخ داد که بیسابقه بود.

 2. سلام
  حادثه حقیقتا تاسف باری پیش اومده
  هربار با دیدن تصویر حجاج انگار چنگی بر قلب انسان کشیده میشه
  لعنت خدا بر وهابیت و ال سعود
  بحث بر سر اینکه دلیل موضوع چی بوده زیاده اما تعجبم از نوع عکس العمل توام با بی تفاوتی دولتی هاست که انگار نه انگار حجاج ایرانی کشته شدن!!!
  همچنان سفرشون رو به نیویورک ادامه میدن و هیچ خط و نشونی هم برای سعودی ها نمیکشن
  فقط حضرت آقا و مراجع تقلید واکنش محکمی نشون دادن
  نکته دوم هم در مورد بحث علائم ظهور هست بلافاصله بعد از وقوع حادثه منا متن هایی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و این حادثه رو جز علائم ظهور دونست البته بعد گفته شد که به دلایلی این اتفاق جز این علائم نمیتونه باشه
  نظر شما چیه؟

  1. با سلام،
   همانطور که فرمودید این حادثه ربطی به آن احادیث ظهور ندارد. اما بهرحال هر دو حادثه مهم بودند و در کل نشان از این دارند که انتظار حوادث مهمتر را باید داشت.
   احتمال عمدی بودن هر دو حادثه بالا است و هر کس که طرح آن را داده، حتما برنامه های دیگری نیز دارد.
   بعضی میگویند این حوادث به دلیل پرت کردن حواس مسلمین از مسئله قدس و تخریب آن است. احتمالا هم این حرف درست باشد.یعنی وقتی دعوا سر پیدا کردن عامل این حوادث بالا بگیرد، انتظار تخریب کامل مسجدالاقصی را باید داشته باشیم.
   اگر این اتفاق بیافتد، میشود گفت که ظهور نزدیک است.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>