ماجرای پیشگوئیهای آخرالزمانی مربوط به 23 سپتامبر چیست؟

ماجرای پیشگوئیهای آخرالزمانی مربوط به 23 سپتامبر چیست؟

باسمه تعالی

شاید خبرهایی درباره پیش گویی های حوادث مهلکی که در اطراف روز 23 سپتامبر امسال قرار است رخ دهد شنیده باشید. اگر اخبار چند سال اخیر را دنبال کرده باشید، در می یابید که تقریبا هر سال با چنین پیش گویی هایی مواجه هستیم که بارزترین نمونه آن پیش گویی پایان دوره ای از تاریخ در روز 21 دسامبر 2012 بر اساس تقویم مایا و همچنین پیشگویی رخداد حمله اتمی به مراسم المپیک لندن سال 2012 بود. کسانی که بخواهند ژست روشنفکری بگیرند، این موقعیت ها را از دست نمیدهند و هر کسی که از هر زاویه ای درباره این مطالب بحث کند، را خرافاتی و مرتجع میخوانند. این موقعیتها راحت ترین و ارزانترین موقعیتی است که آدمهای بی هنر و بیسواد بتوانند خود را روشنفکر نشان دهند.

درست است که آنچه که در لینکهای فوق گفته شده اعتباری ندارد. بیشتر آنها مطالبی است که سالهای قبل هم پخش شده بود و بعضا اعداد و ارقام و محاسبات نجومی به نحوی اصلاح شده که با تاریخ های جدید همخوانی داشته باشد.اما این موضوع را نباید ساده گرفت و ارزش آن را دارد که یک بحث جامع علمی در این باره ارائه شود. شخصا با توجه به محدودیت وقت، آنچه را که در توانم بود ارائه کرده ام.

نکته مهم این شایعات، صحت و سقم خبرها نیست، بلکه جواب چراها را باید پیدا کرد.

نباید این نکته را از نظر دور داشت که حجم تبلیغاتی که برای پخش این شایعات میشود، بسیار وسیع تر و عمیق تر از آن است که کار چند آدم خرافاتی که در کنج خرابه ای نشسته باشند، باشد. به عنوان نمونه اخبار مربوط به احتمال قریب الوقوع تخریب ساحل غربی آمریکا در اثر یک زلزله سهمگین به نام تحقیق دانشگاهی و از طریق رسانه های رسمی پخش شده است. اولا پخش این شایعات به میلیونها دلار سرمایه گذاری احتیاج دارد و دوما گنجاندن بعضی سمبلها و علامات در فیلم های هالیوودی نشان از این دارد که این برنامه ها از طرف گروههای قدرتمندی حمایت میشود. به علاوه بعضا پیش می آید که یک سازمان اطلاعاتی و یا گروه اعتقادی، نقشه عملیات خود را در قالب چنین خبرهایی پوشانده باشد و از طریق آن شایعات و یا قصه ها، افراد دخیل در آن عملیات را سازماندهی کند.

سایت beforeitsnew لیستی از این شایعات مربوط به 23 سپتامبر را جمع کرده است. این ویدیو کلیپ هم درباره بعضی از آنها بحث کزده است:

پس علت پخش این شایعات چیست؟

اول: Predictive Mind Programming

دنیایی که ما در آن زندگی میکنیم بیشتر به واقعیت مجازی شبیه است. یعنی آدمها به نحوی برنامه ریزی میشوند که یک سری مطالب را چنان باور کنند که انگار خود به چشم خود دیده اند و توانسته اند آنها را راستی آزمایی کنند. این فقط مختص به مردم عادی نیست و بعضا اهل علم دانشگاه و حوزه را هم میتوان یافت که کم و بیش گرفتار این واقعیت مجازی باشند. مثلا مردم باور دارند که:

 • بشر توانسته روی ماه راه برود و یا میتواند به مریخ برود.
 • هر روز اخبار کشف سیارات و ستاره هایی با مشخصات عجیب و یا حتی سیاراتی با آب و هوای مشابه زمین در دهها هزار سال فاصله نوری را میشنویم. در حالی که با اینکه دوربین های SOHO هر لحظه دارند از خورشید عکس میگیرند، نمیتوانیم دریابیم روی سطح خورشید که در معرض دید ما است، چه اتفاقی دارد می افتد. برای هیچ کس هم سئوال پیش نمی آید که وقتی نه از زمین زیر پای خود خبر داریم و نه از خورشیدی که هر روز جلوی چشم ما است، چطور این اخبار میتواند راست باشد.
 • مردم فکر میکنند بشر میتواند آب و هوای نه فقط هفته آینده، بلکه صد سال بعد را هم پیش بینی کند و میتواند محاسبه کند که آب دریاها در صد سال آینده چقدر بالا می آید. جالب توجه این است که هر چند سال یکبار کل پیش گوییهای صد سال آینده برعکس میشود و باز هم در این اعتقاد راسخ مردم خللی رخ نمیدهد. فرقی هم بین روایت ده سال پیش که همه میگفتند که قرار است آب دریاها بالا بیاید و روایت جدید که میگویند منتظر عصر یخبندان باشید، نیست. باور راسخ مردم این است که میشود آینده را پیش بینی کرد.
 • مردم باور کرده اند که بشر به جایی رسیده که میتواند عبور سنگهای آسمانی از کنار زمین تا صدها سال آینده را نقشه برداری کند. اگر هم احتمال این وجود داشت که آن سنگ تهدیدکننده باشد، بشر میتواند با سلاح های اتمی آنرا در فضا از بین ببرد. در حالیکه تقریبا هر ماه خبری مربوط به عبور یک شهابسنگ چند صدمتری از کنار زمین که تا قبل از آن کسی خبر از آن نداشت، را میشنویم. بسیاری از این شهابسنگها هم یا از کنار زمین رد میشوند و یا به دریا سقوط میکنند و هیچکس از آن باخبر نمیشود.
 • مردم باور کرده اند که بشر به تکنولوژی دست یافته که هر لحظه که اراده کند، میتواند فقط با فشار یک دکمه موشکی را شلیک کند و شهری 20 میلیونی در طرف دیگر کره زمین را از صحنه روزگار محو کند.
 • مردم باور کرده اند که UFO های موجودات فرازمینی مرتب در حال گشت زنی در زمین هستند و دولتها دارند اطلاعاتی را از آنها مخفی میکنند و احتمالا بزودی مجبور میشوند حقایقی در این زمینه را برای مردم بگویند.
 • مردم باور کرده اند که ماهواره های جاسوسی میتوانند پلاک تمام ماشین های خیابان را بخوانند و همه چیز را زیر نظر داشته باشند.

باور کردن هیچکدام از این موارد ممکن نبود مگر با استفاده از روشهای برنامه ریزی ذهن و یا به اصطلاح Predictive Mind Programming. این روش به این صورت است که حادثه ای یا خبری را که به طور عادی دور از ذهن می نماید و مردم به راحتی قبول نمیکنند در قالب فیلم سینمایی و برنامه های تلویزیونی ویا داستان و رمان، آن قدر تکرار میکنند که وقتی همان خبر یا حادثه یا مشابه آن را گزارش کنند، مردم آن را محتمل می انگارند و باور میکنند.

حادثه تروریستی یازده سپتامبر در فیلم ها و کارتون های بسیاری که سالها قبل از این حادثه ساخته شده بودند، ذکر شده است. اگر در جستجوگر های اینترنت دنبال 911 predicted in movies بگردید، موارد بسیاری از آنها را خواهید یافت. اگر این حادثه تروریستی بدون برنامه ریزی قبلی رخ میداد، باور اینکه یک گروه تروریستی در غارهای افغانستان، توان این را داشته باشند که عملیات به این بزرگی را در خاک آمریکا اجرا کنند، برای مردم سخت بود. طبیعتا مردم به چنین حرفهایی اعتماد نمیکردند و دخالت عواملی از سرویس های اطلاعاتی کشور خودشان را محرز میدانستند. اما با نشان دادن مشابه این حوادث در فیلمها و ایجاد یک پیش زمینه ذهنی درباره زمان رخداد این حادثه، مردم براحتی قبول کردند که گروه های تروریستی وجود دارند که هم انگیزه این کار را داشته باشند و هم توان عملیاتی آن را.

متولیان نظم نوین جهانی به این مطلب فکر کرده اند که اگر توانستند برنامه خود را پیش برند و تمام ملتها را به زیر سلطه خود درآورند و ادیان توحیدی را از بین ببرند و یا روایتی دگرگون شده از آن را به مردم بقبولانند، هنوز احتیاج به دشمنی دارند که بخاطر ترس از آن، بتوانند مردم را محدود کنند و زیر سلطه نگه دارند. لذا چند ده سالی است که داستان های مربوط به موجودات فضایی و سفینه های UFO را پخش میکنند. با این ترفند وقتی که هیچ دشمن قابل تصوری در روی زمین باقی نماند، دشمن فرضی فضایی در ذهن مردم ساخته اند که از ترس حمله آنها مردم باید از دستورات حاکمان خود اطاعت کنند. حضور موجودات فضایی در زمین و رفت و آمد آنها در ذهن همه تبدیل به یک مطلب عادی و قابل رخ دادن شده است و روزی که با هولوگرافی پیاده شدن موجودی فضایی از یک سفینه را نمایش دهند، بسیاری از مردم آن را باور میکنند. استفاده دیگری که این موجودات خیالی فضایی برای آنها دارند، این است که چنین روایت خواهند کرد که آنها نسل بشر را از روی خود کپی کرده اند و خلقت را در زمین بوجود آورده اند و معاذ الله پیامبران کسانی بوده اند که با آنها در ارتباط بوده اند و کتب آسمانی و وحی را آنها به پیامبران رسانده اند. باور این مطالب برای مردمی که در تمام طول عمر خود گاه و بیگاه خبرهایی از مشاهده UFO ها و دیدن موجودات فضایی شنیده اند، ممکن است و اگر این تبلیغات چند ده ساله نبود، امکان باور هیچ کدام از اینها وجود نداشت.

بعضی صحنه ها در فیلمها خیلی گذرا و لحظه ای نشان داده میشود، بطوریکه با اصل داستان فیلم ربطی ندارد، اما به هر حال در ضمیر انسان اثر دارد. از دهها سال پیش از این تکنیکها برای فروش محصولات هم استفاده میشد. مثلا در بین فیلم های سینما، برای یک دهم ثانیه عکس یک نوشابه نشان داده میشد، بطوریکه هیچ کس پس از فیلم نمیتوانست نشان داده شدن آن عکس را به خاطر بیاورد. اما پس از پایان فیلم میزان فروش همان نوشابه در اغذیه فروشی سینما بالا میرفت. فیلم زیر تبلیغ BMW است که به همین روش لوگوی خود را بدون اینکه کسی متوجه آن شود، در ذهن مخاطب حک میکند.

این لینک مواردی از این Subliminal Messages را آورده است که مخاطب حتی بدون اینکه متوجه شود، برنامه ریزی میشود.

دلیلی برای رخ دادن پیشگوئیهای آخرالزمانی 23 سپتامبر وجود ندارد، اما نتیجه این شایعات این است که مردم از نظر روانی آماده یک تحول بزرگ خواهند شد و اگر صحبت از جنگ جهانی سوم شد، آنرا امری اجتناب ناپذیر تلقی خواهند کرد.

دوم: نگه داشتن دائمی مردم عالم در ترسی موهوم

وقتی مردم گرفتار ترس میشوند، بخشی از ظرفیت مغزی شان به این مطلب اختصاص می یابد و فرصت فکر کردن درست و یا اعتراض و یا مطالبات اجتماعی را از دست میدهند. متوسط حضور ذهن یا Attention Span مردم این دوره و زمانه حدود 8 ثانیه است، در حالی که  15 سال پیش همین مقدار 12 ثانیه بود. زمان حضور ذهن ماهی قزل آلا 9 ثانیه است. یعنی متوسط حضور ذهن مردم از ماهی های داخل تنگ هم پائین تر است. همین حافظه خراب مردم باعث میشود که پس از گذر زمانی که در آن وعده یک حادثه ناگوار داده شده بود، همه چیز را فراموش کنند و تنها چیزی که از این ماجرا گیرشان آمده فقط ترسی موهوم است که به این راحتی رهایشان نمیکند. بعد از گذر زمان کوتاهی، درست مشابه همان قصه های قبلی را فقط با کمی رنگ و طعم متفاوت میتوان به خورد مردم داد و آنها را همیشه در ترس نگه داشت.

همیشه در ترس نگه داشتن مردم یک صنعت مهم است و بسیاری از حکومتها از آن برای آرام نگاه داشتن جوامع خود استفاده میکنند.

سوم: پخش این شایعات باعث میشود مردم سره از ناسره را نتواند تشخیص دهند.

بسیاری از آدمهای اهل فهم دنیا به این درک جمعی رسیده اند که دنیای کنونی به این شکل قابل ادامه نیست و ما در لبه یک تحول بزرگ هستیم. بسیاری از اخبار نگران کننده اقتصادی دنیا در ایران بازتاب چندانی ندارد. اخبار سیاسی اختلافات ژئوپلیتیک و بررسی زمینه های درگیری کشورهای مختلف عالم در اطراف جهان، در رسانه های ایران به ندرت دیده میشود. به همین دلیل شاید مردم ناپایدار بودن وضعیت جاری جهان را خیلی حس نکنند. همین برداشتها باعث شده که همه روایات مذهبی در مورد ظهور منجی  ویا بازگشت مسیح و یا پایان دوره Kali Yuga و امثالهم مورد توجه بیشتر واقع شود. یکی از مواردی که کمتر در ایران درباره آن بحث شده این است که بسیاری از افرادی که از گوشه و کنار عالم برای کمک به داعش میروند، در واقع در احادیثی که از طریق اهل سنت نقل شده، شنیده اند که حوادث سوریه مقدمه ظهور قائم است و برای کمک به تشکیل خلافت او به این کار دست میزنند.

پخش اخبار بی اعتبار آخرالزمانی مانند نزدیک شدن Nibiru ویا فرود موجودات فرازمینی و انواع و اقسام پیشگوئیهای هندی و سرخ پوستی و امثالهم، همه برای این است که مردم عادی که حوصله تمیز سره از ناسره را ندارند، خسته شده و هرآن چیزی که در باب اخبار آخرالزمانی میشنوند را یکجا خرافات فرض کنند.

14 نظر درباره “ماجرای پیشگوئیهای آخرالزمانی مربوط به 23 سپتامبر چیست؟”

 1. سلام مجدد، ممنون برادر، بهره‌مند شدیم از این مطلب، بنده از محتوای غنی وب شما مدتهاست بهره مند میشم. همواره سنت الهی این بوده که روبروی مکر معاندان مکری عظیمتر قرار میده که اونا رو منکوب میکنه. اینبار هم امیدواریم به ید قدرت او . . .

  1. ضمن عرض سلام،
   از لطف شما متشکرم و از راهنمایی هایتان استفبال میکنم.

 2. سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون
  اول اینکه شما گفتید “مردم باور کردند که ماهواره های جاسوسی میتوانند پلاک های ماشین ها رو بخونند و همه چیز رو زیر نظر داشته باشن” مگر همین طور نیست؟؟؟
  من خودمم همین فکرو میکردم!
  من همیشه فکر میکردم که وقتی google earth بتونه از زمین عکس و فیلم تهیه کنه لابد تجهیزات پیشرفته تری که ما ازش خبر نداریم هم وجود داره که بتونه این کارو با دقت بیشتر و بهتری انجام بده
  دوم فرمودید که اخبار نگران کننده اقتصادی دنیا در ایران چندان بازتابی نداره ضمن اینکه ازتون درخواست دارم اون اخباری که فکر میکنید در ایران گفته نمیشه رو برای ما تو سایتتون بذارید باید بگم که تو اخبار تلوزیون گاهی از وضعیت بد اقتصادی اروپا و آمریکا گفته میشه اما به قدری توسط برخی صفحات معاند در شبکه های اجتماعی این اخبار به سخره گرفته میشه که شاید باعث شده در پخش این اخبار توسط عوامل اجرایی صدا و سیما تجدید نظر اتفاق بیفته
  برای مثال چند وقت پیش در یکی از همین صفحات مطلب طنزی به این مضمون اومده بود که انقد که صدا و سیمای ما اخبار فقر و بیچارگی اروپایی ها رو میدونه که خودشون خبر ندارن!!! گویی تلوزیون ما اخبار دروغ از اوضاع اونها منتشر میکنه
  سوم با اینکه بی ربط به این پست هست اما میخواستم ازتون درخواست کنم فیلمی که در این لینک اومده رو ببینید و نظرتون رو در موردش بفرمایید ممنون
  http://www.aparat.com/v/hMmPb

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی،
   ماهواره جاسوسی با سرعتی حدود 10 تا 11 کیلومتر بر ثانیه در حال حرکت باید باشد تا بتواند در مدار باقی بماند. بنابراین وقتی از روی یک شهر میگذرد زمان بسیار محدودی را دارد که روی یک مورد زوم کند و عکس بگیرد. گرفتن عکس های نقشه گوگل خیلی ساده است. دوربین ماهواره روی یک فاصله معین زوم میکند و بعد به فواصل معین پشت سر هم عکس میگیرد. اما ماهواره جاسوسی برای گرفتن عکس تمام ماشین های خیابان در یک ثانیه مشخص باید صدها بار نقطه هدف خود را عوض کند و زوم کند. چنین تکنولوژی هنوز وجود ندارد. هر چقدر هم که تعداد پیکسل های سنسور دوربین بالا رود، باز باید زوم عوض شود. به علاوه پس از عبور ماهواره از روی شهر، حداقل باید 90 دقیقه صبر کند تا بتواند دوباره به بالای آن شهر برسد. یعنی حداکثر کاری که ماهواره بتواند بکند گرفتن عکس از چند نقطه انگشت شمار در هر 90 دقیقه است. خواندن پلاک یک ماشین در هر 90 دقیقه با خواندن پلاک همه ماشینها در طول روز از زمین تا آسمان متفاوت است.
   دلیل اینکه تا بحال اخبار اقتصادی را بازگو نکرده ام این است که از ورود به این مباحث میترسم. چون برای خیلی ها این موضوعات مهم است و خود را کارشناس آن میدانند. واقعیت این است که خیلی ها دنبال این هستند که ببینند قیمت دلار و سکه چقدر تغییر میکند و کجا سرمایه گذاری کنند که بیشتر سود داشته باشد. طبیعتا نه من به اندازه این افراد در این کار سررشته دارم و نه باز شدن سر این بحثها در این وبلاگ را مفید میدانم. اخبار اقتصادی فقط از زاویه دید کلان و استراتژیک ارزش بحث دارد و کمتر کسی به این دید علاقه دارد.
   صحبتهای آقای رائفی پور کاملا درست است و من هم به نوبه خود تا توانسته ام گفته ام که دستهای استعمار در ایران به شدت فعال است و علی الخصوص رسانه های ایران اکثرا تحت تصرف آنهاست. اما راه حل آن فقط عوض شدن یک دولت و یا رئیس جمهور نیست. روند سیاسی جاری به اصطلاح Realpolitik است. یعنی هر گروه و دسته ای که قدرت یافت، حکومت را بدست میگیرد و بر اساس منافع ملموس خود تصمیم گیری میکند. افراد و منابع کمی هم برای حفظ منافع استراتژیک باقی میماند. این روند قطعا به ضرر حمهوری اسلامی به عنوان نظام و ایران به عنوان ملت است و این بازی به این شکل را باید باخته فرض کرد.
   ادامه این روند در آینده در نهایت یا به حذف ولایت فقیه منجر میشود و یا حداقل باعث میشود که ولی فقیه نقشی مثل امپراتور ژاپن داشته باشد که هر سرداری که توانست در جنگ بر علیه بقیه قبایل پیروز شود را به عنوان شوگان نصب کند.

 3. ممنون از توضیحتون و وقتی که گذاشتید
  شما در این پست فرمودید مردم از اخبار اقتصادی دنیا بی خبر هستند و بنده هم منظورم از اینکه از شما خواستم خبر اقتصادی بذارید این نبود که قیمت سکه و دلار یا آخرین نوسانات بورس یا حتی تحلیل اون رو تو سایتتون قرار بدید بلکه منظورم همون دید کلانی بود که معمولا شما به خبرهای مختلف دارید
  برای مثال دکتر حسن عباسی که ایشون استاد مباحث استراتژیک در ایران هستن بارها تو سخنرانی هاشون تاکید کردن که اقتصاد دنیا و ایالات متحده یک اقتصاد بدهکار, بیمار و ورشکسته است و با برداشتن تحریمها شاید تنها 10 درصد از مشکلات اقتصادی کشور ما حل بشه و حتی ممکنه ما هم بعد از مدتی که از برداشته شدن تحریمها گذشت وضعیتی شبیه به یونان پیدا کنیم!!!
  خب این تحلیل ایشون یا بحثهای اینجوری فکر میکنم اگر بیشتر مطرح بشه شااااید پاسخی باشه برای ساده لوحانی که چشمشون به دست دشمنه

  در مورد بحث رائفی پور یه نکته جالب اینه که از زمانی که به اصفهان مهاجرت کردیم و وارد کار خبر شدم شاید بیشترین بحثی که روش کار کردم موضوع خشکی زاینده رود و کمبود آب بوده و چه قدر هم در دلم به این کار خودم افتخار میکردم!اما الان احساس میکنم گول خوردم
  چند سالیه که به خاطر سیاست های دولت هاشمی و خاتمی آب زاینده رود به یزد میره که به دلیل کمبود بارندگی بعد از مدتی این رودخونه از حالت دائمی به فصلی تبدیل شده و شرایط آب و هوایی بدی برای اقلیم منطقه و کشاورزی رقم زده تا جایی که برخی از کشاورزا مجبور شدن برای تامین مایحتاج زندگی و پرداخت بدهی هاشون دست به فروش کلیه هم بزنن
  الان هم دعوا بر سر انجام پروژه ایی به نام بهشت آباد هست که در این پروژه قراره آب مازاد کارون به زاینده رود بیاد تا این رودخونه مثل سابق پرآب بشه اما وزیر نیرو به هیچ وجه سر این موضوع همکاری نمیکنه در صورتی که پروژه کارشناسی شده است و شاید با تکمیل اون مشکل کشاورزی استان حل بشه
  بعد از دیدن کلیپ این تصور در من قوی شده که شاید چیت چیان از قصد و اتفاقا برای ضربه زدن به کشاورزی کارشکنی میکنه

  1. با سلام،
   مشکل آب ایران حجم آن نیست. بلکه بهینه مصرف نکردن آن است. یعنی به هیچ کدام از این پروژه ها احتیاج نیست. بلکه باید روش مصرف را عوض کرد. اگر به این لینک نگاه بفرمایید، میزان آب لازم برای یک کیلو خیار را 240 لیتر گفته. اما بنا بر حرف رائفی پور، این میزان در ایران 700 لیتر است. روشهای خیلی بهتری هم هست که حتی با زیر 100 لیتر هم بشود همین قدر محصول تولید کرد.
   علیرغم همه تخریب محیط زیست در دنیا و همه جنگل تراشی ها، سطح پوشش گیاهی زمین در سالهای اخیر افزایش پیدا کرده و شایعه خشکسالی در کل دنیا واقعی نیست.
   قبلا هم عرض کرده ام که همه این پروژه های بزرگ توسط کسانی تبلیغ و توصیه میشود که میخواهند از آن سوء استفاده کنند. اصلا حل مشکلات این چنینی به پروژه های انتقال آب بزرگ احتیاج ندارد و همه آنچه که تا بحال انجام شده فقط نقش تخریبی داشته است. از این به بعد هم همه پروژه های در این زمینه باز مشکلی بر مشکلات اضافه میکنند.

 4. سلام
  ممنون از تحلیل خوبتون
  اگه اجازه بدین کمی به مطلب اضافه کنم
  اگر به یاد داشته باشید همیشه در کودکی مادران، ما را از لولو با اسمهای مختلفی که داشت که از خلاقیت مادرها نشات میگرفت میترساندند و کاری که قدرتهای جهانی انجام میدهند شبیه همین است و وقتی بچه ها سنشان بالا میرفت مادران ترسهای واقعی تر و بزرگتری را جلوی روی بچه ها میگذاشتند ولی در مورد قدرتها اینگونه نیست بلکه با بالا رفتن سن تمدن بشری عوامل ترسهای ساختگی بسیار تخیلی تر و البته بزرگتر شدند .نکته بسیار جالب اینکه اصل روش ترساندن چیزه غلطی نیست بلکه موهوم بودن و سوء نیت ان مشکل دارد مثلا خداوند ازچنین روشی استفاده میکند و بشر را از بزرگترین خطر که مافوق ان را نمیتوان تصور کرد میترساند معلوم است که خطر جاودانه عذاب شدن چقدر هراس انگیز است منتهی این خطر کاملا واقعی است .نکته تربیتی ان این است که خداوند یک چیز کوچک و تمام شدنی را مقابل ما نمیگذارد بلکه بزرگترین انرا انتخاب کرده و این خود ارزش قائل شدن برای انسان است تا خود را کوچک فرض نکند یعنی این ترساندن به انسان شخصیت و بزرگمنشی میدهد ولی ترسهای شیطانی هم در مقابل عذاب الهی رنگ میبازد هم بسیار ذلت بار است.نکته اینکه بشر در ذات خویش چنین ترسی را طلب میکند.
  و اما درباره ی موجودات فرازمینی من با نظر اقای رائفی پور موافقم که میگوید تمام این زمینه چینی ها به دلیل اماده کردن ذهن مردم برای پرستش شیاطین جن است و مقدمه ای است برای ورود جنیان به عرصه ی قدرت و دلایل ان نیز شباهت زیاد موجودات فرازمینی با نقشهای قدیمی به جا مانده از جنیان.والبته با نظر شما مبنی بر اینکه “”اگر توانستند برنامه خود را پیش برند و تمام ملتها را به زیر سلطه خود درآورند و ادیان توحیدی را از بین ببرند و یا روایتی دگرگون شده از آن را به مردم بقبولانند، هنوز احتیاج به دشمنی دارند که بخاطر ترس از آن، بتوانند مردم را محدود کنند و زیر سلطه نگه دارند”” نیز مخالفتی ندارم….
  ممنون

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از مطالبی که فرمودید،
   در مقاله ای دیگر تحت عنوان درباره یوفو وموجودات فرازمینییک ویدیو کلیپ را آورده ام که فردی هر آن که بخواهد یوفو را احضار میکند. تا اینجا میشود وجود ارتباط آنها با جنیان را نتیجه گرفت. در سوره سباء آیه 41 هم از اینکه کسانی که به پرستش ملائک (مانند لوسیفر پرستان) میپردازند، در واقع جن ها را میپرستند، خبر داده است. خبری که رائفی پور داده است، آیا چیزی ورای این مطالب است؟

 5. سلام
  البته شما هم در مقاله ای که در لینک معرفی کردین به موضوع جن اشاره فرمودین ولی از ان مقاله ی شما اینکه موجودات فرازمینی در واقع همان جنیان هستند که سردمداران نظم نوین جهانی قصد دارند انها را به زندگی بشر وارد کنند برداشت نمیشود.شما فقط اشاره به شباهت جن با موجودات فرازمینی کرده اید و درباره ی نقشه ی پشت پرده ی این جریان فقط به تکامل داروین و موضوع ترس اعتقاد دارید که با این نظر اقای رائفی پور یکی نیست ولی دو دلیل شما کاملا درست است .
  در نهایت اینکه اقای رائفی پور خیلی قبلتر از این در موضوع فراماسونری به اینکه انها در نهایت قصد به روی کار آوردن علنی ابلیس دارند اشاره کرده بود.
  در مقاله ” درباره یوفو وموجودات فرازمینی ” شباهت جن و یوفو را دلیل بر این میدانید که نقاشی ها و فیلم هایی که در اثبات یوفو می اورند در واقع همان جن است و انها از این موضوع سوء استفاده میکنند و این با اینکه با مطرح کردن یوفو در واقع هدف روی کار اوردن جن را دارند کاملا متفاوت است.
  ممنون از توجهتون

  1. ضمن عرض سلام،
   من قصد رقابت با آقای رائفی پور یا کس دیگری را ندارم. از صحبتهای ایشان هم استفاده های زیادی کرده ام. اما روش من این است که فقط مطالبی را عنوان کنم که بتوانم با استدلال درست بودن آن را نشان دهم. اگر هم مطمئن نباشم فقط نقل میکنم تا مسئولیت صحت آن برعهده دیگری باشد.
   سدید حرف زدن طوری که مو هم لای درز آن نرود کار ساده ای نیست.

 6. ضمن سلام مجدد
  البته من هم قصد ندارم شما در نوشته هایتان بی اشکال باشید فقط خواستم تبادل نظری کرده باشیم تا بحث روشنتر شود
  ممنون و سپاسگزارم

 7. با درود. این مقاله تنها پاسخگو بود. به چی؟! من که ندانستم. آخر گرامی نخست موضوع و زمینه گفتگو را برای مردم بنویسید و سپس در جهت پاسخگویی برآیید. من خودم این آخرالزمان ها را باور ندارم ولی نخست باید بنویسید به دلیل آن که در کتاب مسیحیان این و آن آمده این آخرالزمان است. در مورد مایاها چون تقویم آن ها در 2012 پایان می پذیرفت (اشتباه ترجمه بود هرچند) می گفتند این پایان جهان است. شما نخست دلایل این خرافه گرایان را بیاورید سپس پاسخ دهید. سپاس از کوشش شما برای این مقاله…

  1. ضمن عرض سلام،
   در لینک آورده شده و ویدیو کلیپی که از یوتیوب در مقاله گنجانده شده همه موارد لیست شده است. در آن لینک ۳۰ مورد ذکر شده که آوردن همه آنها تکرار مکررات است.
   حداقل این لینکها زا ملاحظه بفرمایید و بعد قضاوت کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>