این توافق هسته ای ارزش جشن و سرور ندارد

این توافق هسته ای ارزش جشن و سرور ندارد

باسمه تعالی

بالاخره پس از دو روز از پشت سر گذاشتن آخرین مهلت توافق هسته ای، بیانیه مشترک پایانی صادر شد و هر دو طرف ابراز خوشحالی و موفقیت کردند. عکس هایی هم از شادی مردم در خیابان های ایران منتشر شد، و من حیران ماندم که چه چیزی باعث خوشحالی این افراد شده است.

Nuke_Deal_Celebration

پیام اوباما به نتانیاهو این بود که این گزینه بهترین روش برای تضمین امنیت اسرائیل است.

به اینکه آیا معامله انجام شده خوب بود و یا بد، کاری ندارم، چون این معامله مانند این بود که آدم اجناسی را که دزد از خود آدم دزدیده، بخواهد بخرد. هر قیمتی که روی اجناس گذاشته شود، اصل این موضوع که عوض و معوّض هر دو مال خود آدم است را نمیشود فراموش کرد. بهر حال بیانیه صادر شده دقیقا همان توافق دو مرحله ای بود که رهبری نسبت به آن هشدار داده بود.

اما ذکر چند مطلب را در این رابطه مفید می یابم.

اولا: توافق انجام شده به این معنی نیست که آمریکایی ها دشمنی خود را کنار گذاشته اند. اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا چنین بیان کرد که هیچ توافقی نمیتواند گزینه نظامی را از روی میز بردارد و شغل او این است که همیشه این گزینه را روی میز نگه دارد. این به این معنی است که هر زمان آمریکا فرصت را مناسب دید، اطلاعات ساختگی از تخلف ایران از توافق هسته ای و داشتن چند سانتریفوژ غیر مجاز منتشر خواهد کرد و بدون رجوع به شورای امنیت، خود اقدام به بمباران میکند.

دوما: سناتور جان مک کین ضمن ابراز نگرانی از توافق ضعیف، اسرائیل را تشویق کرد که معطل این حرفها نشود و حمله پیشگیرانه خود را همین الان انجام دهد. شخصا این اظهارات را چنین تعبیر میکنم که امید غرب به شکست ایران تازه بیشتر شده است و طمع آنها زیادتر

سوما: سایت ایندیپندنت و دیگر سایتها از همین الان خبرهایی درباره راه افتادن کمپین آزادیهای زنان ایرانی و علنی شدن آزادیهای یواشکی و حضور زنان بی حجاب در خیابان ها پخش کرده اند. این به این معنی است که غربی ها با یک قدم جلو آمدن، در حال برنامه ریزی برای فتح سنگرهای بعدی هستند و مزاحمتهای آنها علیه ملت و دولت ایران تشدید خواهد شد. احتمالا تمام تحریم هایی که تحت عنوان برنامه هسته ای ایران اعمال شده بود و طبق توافق باید برداشته شود، از این به بعد به خاطر نقض حقوق بشر و اعدام همجنس بازان و بهانه هایی مانند آن، اعمال میشود.

5 نظر درباره “این توافق هسته ای ارزش جشن و سرور ندارد”

 1. سلام
  همان مردمی که بابت باخت به آرژانتین جشن و پایکوبی راه انداخته بودند دیشب و امروز نیز مراتب شادی خود را از این توافق ننگین با رقص و سوت و شعارهای مضحک اعلام کردند.
  متاسفانه هرچه دلیل هم برایشان می آوریم مانند یاسین در گوش حمار خواندن بی فایده است و کسانی که تا دیروز نظر و امر رهبری برایشان کوچکترین حجتی نبود امروز با استناد به شعار سال منتقدین را که عموما افراد مذهبی و ولایی هستند را به سکوت فرا می خوانند.
  امیدوارم فتنه دیگری در راه نباشد

  1. ضمن عرض سلام،
   بهرحال بوی خیر از این اوضاع نمی آید.
   تشدید حملات در یمن و سوریه مقدمه هدف قرار دادن ایران است.
   حرف از اینکه غرب باید به گروه های تروریستی مانند داعش کمک کند تا حملات خود را به داخل خاک ایران بکشانند، شنیده میشود.
   رسانه های غربی هم برنامه راه اندازی نارضایتی و بحران در ایران را کلید زده اند.
   اگر جامعه ایرانیها از درایت برخوردار باشند، همه این مشکلات قابل تحمل است. اما نکته نگران کننده این است که روی این درایت مردم نمیشود حساب کرد.

 2. براي ما كه ايران زندگي مي كنيم؛ جشن گرفتن دارد. شما كه تو كانادا فشار رو احساس نمي كني بهتره براي ما نسخه نپيچي.

  1. عامل اصلی این فشارها تحریم و یا ارتباط نداشتن با غرب نیست. مردم در غرب هم معادل همین فشارها را و بلکه بیشتر از آن را تحمل میکنند. اینکه آدم فکر کند که اگر با غرب رابطه داشته باشد و به آنها لبخند بزند، مشکلی حل میشود، قطعا ساده لوحی است.
   اما در مورد جنابعالی، احتمالا بخشی از فشارهایی که حس میکنید، مربوط به شیرینی و آجیل و تخمه زیاد خوردن در ایام عید و بالا رفتن فشار و چربی خون است.

 3. سلام اگرم این توافق ارزش جشن گرفتن داشته باشه باید مردمی که کمرشون زیر بار زندگی خم شده جشن بگیرن نه یه مشت جوون الکی خوش بالاشهری سوار ماشینهای مدل بالا.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>