جنگ محدود ایران و آمریکا در جریان است

جنگ محدود ایران و آمریکا در جریان است

باسمه تعالی

جمله‌ای را چند روز پیش از یکی از استراتژیست های معروف ایران شنیدم که چنین بود: «آمریکا به خوبی میداند چیزی به نام جنگ محدود با ایران وجود خارجی ندارد. یا جنگ نمیشود و یا اگر شد، انتها ندارد.» شواهد زیادی حاکی از این است که جنگ محدود چند هفته‌ای که است که در جریان است؛ و اظهاراتی مانند فوق را باید رجز خوانیی به حساب آورد، که البته کاربردها و خواص خودش را دارد.

سردار سلامی نیز این امر را صریحاً اذعان کرده بودند:

«ما امروز در فضای جنگ تمام عیار اطلاعاتی با آمریکا و جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی هستیم و این فضا ترکیبی از عملیات روانی و عملیات سایبری، تحرکات نظامی، دیپلماسی عمومی و القای رعب و وحشت است.»[2]

اتفاقات زیادی اخیراً افتاده که این امر را به خوبی نشان میدهد:

لینک [1] به سوابق اتفاقات اخیر، مانند آتش‌سوزی ۵ ژوئن در بندر شهید رجایی، آتش گرفتن هم‌زمان ۶ کشتی تجاری در دو بندر ایرانی، حمله به دو کشتی نفتکش در خلیج عمان، و مواردی دیگر اشاره دارد. بعضی‌ها نیز هدف قرار دادن پهپاد گلوبال هاوک را قصاص در برابر اتفاقات فوق‌الذکر دانسته‌اند.

چند ساعت پس از اعلام تصمیم آمریکا به حمله به چند پایگاه پدافندی ایران و لغو عملیات، در صبح جمعه گذشته، یک پالایشگاه در فیلادلفیا دچار آتش‌سوزی شد.[3] برآورد بعضی دستگاه‌های امنیتی آمریکا این بود که هسته‌های خفته، یا Sleeper-cells، ایران و حزب‌الله در فیلادلفیا، عامل این آتش‌سوزی بودند. اما شواهد دیگری نشان میدهند که شرکت مالک این پالایشگاه قدیمی دچار مشکلات مالی بوده؛ و خسارتی که از این حادثه آتش‌سوزی از بیمه دریافت میکند، میتواند این شرکت را از ورشکستگی نجات دهد.[4] یعنی احتمال این وجود دارد که صاحبان شرکت فرصت را برای یک حادثه ساختگی غنیمت شمرده باشند.

۱۴ ساعت بعد از آتش‌سوزی نیز، یکی از سرویس‌های امنیتی آمریکا، به ماشین‌های افرادی، که فرض میکرد متعلق به عوامل نفوذی ایران هستند، در یک مرکز خرید در شمال شرقی فیلادلفیا، حمله کرده و آنها را به آتش کشید؛ اما خبرهای دیگر حاکی از آن است که صاحبان آن‌ها توانستند فرار کنند.[5]

یک محموله‌ ۱۵ تنی کوکائین در بندر فیلادلفیا رصد و کشف شد؛ و آن را نیز به عوامل حزب‌الله نسبت داده‌اند.[6,7] ادعای دستگاه‌های امنیتی آمریکا این است که با تشدید تحریم ایران، انتظار مشکلات مالی حزب‌الله لبنان و تلاش جبران آن بوسیله قاچاق مواد مخدر به آمریکا، را داشتند و به همین دلیل توانستند این محموله را کشف کنند.

در فیلادلفیا حداقل ۶۳ مسجد وجود دارد.[8] جمعیت مسلمین در آن منطقه نیز حدود ۲۰۰ هزار نفر است؛ و تنها دیترویت و شیکاگو میتوانند از نظر نسبت جمعیت مسلمین با فیلادلفیا مقایسه شوند.

پنج‌شنبه گذشته ساکنان ایالت جورجیا، از طریق تلفن‌های خود پیامی، حاکی از یک حادثه فراگیر رادیولوژیک، دریافت کردند؛ که باعث وحشت فراوان شد. اما بعدا این هشدار را تست سیستم هشدار عنوان کردند.[9]

مجموع این حوادث نشان‌دهنده این است که جنگ محدود در جریان است. هرچند تشدید درگیری به نفع هیچکدام از طرفین ایران و آمریکا نیست، اما زمینه آن وجود دارد؛ و باید هر دو طرف مواظب باشند که عوامل نفوذی گلوبالیست آن‌ها را درگیر چنین جنگی نکنند.

[1] Declassified: The Sino-Russian Masterplan To End U.S. Dominance In Middle East
https://oilprice.com/Geopolitics/Middle-East/Declassified-The-Sino-Russian-Masterplan-To-End-US-Dominance-In-The-Middle-Ea.html

[2] نبرد اطلاعاتی بین ایران و آمریکا یک واقعیت جدی است
https://www.isna.ir/news/98022814781

[3] Massive Fire, Explosions at South Philadelphia Refinery Contained, But Not Yet Extinguished
https://www.nbcphiladelphia.com/news/local/Massive-Fire-Reports-of-Explosions-at-South-Philadelphia-Refinery-Philadelphia-Energy-Solutions-I-76-Closed-511615281.html

[4] Philly refiner, free from bankruptcy court, quietly installs new board, CEO
https://www.inquirer.com/philly/business/energy/pes-philadelphia-refiner-names-new-leadership-after-emerging-bankruptcy-20180814.html

[5] Several Cars Go Up In Flames At Philadelphia MillsMall
https://philadelphia.cbslocal.com/2019/06/21/several-cars-go-up-in-flames-at-philadelphia-mills-parking-lot/

[6] Philadelphia cocaine haul is largest in U.S. history: 35K pounds and $1.1B
https://www.usatoday.com/story/news/2019/06/21/philadelphia-drug-bust-largest-cocaine-haul-u-s-history/1526399001/

[7] State Warns: Hezbollah Flooding Peru, Bolivia with Terrorist Assets
https://www.breitbart.com/national-security/2018/11/14/state-warns-hezbollah-flooding-peru-bolivia-terrorist-assets/

[8] What it’s like for Muslims in Philly, ‘Mecca of the West’
https://billypenn.com/2016/01/29/what-its-like-for-muslims-in-philly-mecca-of-the-west/

[9] Georgians received an alarming test alert for a ‘radiological hazard’
https://kbzk.com/cnn-national/2019/06/20/georgians-received-an-alarming-test-alert-for-a-radiological-hazard/

9 نظر درباره “جنگ محدود ایران و آمریکا در جریان است”

 1. رقابت جنگ سرد گونه بین ایران و امریکا رخ میدهد اما بعید است برخورد نظامی شود.
  قدرت ایران به حدی است که جنگ تمام عیار بین ایران و امریکا میتواند چندبرابر جنگ با آلمان نازی برای امریکا تلفات و هزینه داشته باشد. همین امر سبب میشود که حتی قویترین تحریک کننده ها هم نتوانند به سادگی مقامات نظامی و ژنرالهای رده بالا را به جنگ ترغیب کنند. ترامپ هم نمیخواهد با دست خودش امریکا را ویران کند و لااقل ۲۰ تریلیون دلار هزینه و یکی دو میلیون کشته روی دست امریکا بگذارد.

  1. ۱- یکی از مشکلات آمریکایی‌ها همین است: یک سری پروپاگاندا واغراق برای مصرف دیگران میگویند. بعد اولین کسی که آنها را باور میکند، خودشان هستند. همین مطلب هم باعث برآورد غلط از توانایی‌هایشان میشود.
   ۲- یک سری پیش‌فرض معمولا وجود دارد که روی‌ انها نمیشود حساب کرد. در این مقاله درباره آنها توضیح داده‌ام:
   آیا بین ایران و آمریکا جنگ نخواهد شد؟

 2. سخنان شما در مقاله مورد اشاره را قبول دارم.
  اما شما هم به این دقت کنید که پس از جنگ ویتنام امریکا هرگز در جنگی شرکت نکرده است که از پیروزی آن(لااقل پیروزی نظامی) اطمینان نداشته بوده باشد.
  تنها جنگ 1991 عراق میتوانست به شکست منجر شود که آنهم با وجود آن همه نفوذ امریکا در عراق و اشراف اطلاعاتی که حاصل سالها همکاری نظامی و اطلاعاتی در جنگ ایران بود و مهمتر از همه اینکه خود صدام دورانی مامور سیا بوده و اینکه حمله به کویت هم به تحریک خود امریکا بوده پیروزی تا حدود زیادی تضمین شده بوده است.
  البته ما هرگز نباید گزینه های دیگر را کنار بگذاریم، اما چیزی که عملا رخ داده امتناع امریکا از ورود به درگیری است

 3. ماجراهای پناهنده ها و بعد انسانی-اخلاقی آن هم هر روز داره دردناکتر میشه.
  من با توجه به نقش کاملا مخربی که امریکا در کشورهای قاره امریکا داشته، اصلا بهش حق نمیدم که اینطور با پناهنده ها رفتار کنه. ما ایرانیها ردر دهه ۶۰ با اینکه خودمون گرفتار جنگی خانمانسوز بودیم، دوسه میلیون آواره افغان رو پذیرفتیم.
  اما امریکا که سیاستهای ۱۰۰ سال اخیرش در امریکای لاتین سبب حکومت دیکتاتورها، جنگهای داخلی و عقب ماندگی امریکای لاتین برغم غنای طبیعیش شده، حاضر نیست تبعات کارهاشو بپردازه
  هرچند به قول ویل دورانت خون تازه جایگزین خون کهنه میشه و امریکا غرق در مهاجران جدید میشه. همونطور که دیوار هادریان و دیوار چین نتونستند جلوی ورود ژرمنها و مغولها به روم و چین بشن

  1. بحث پذیرش آوارگان جنگی با اتفاقی که در حال حاضر در دنیا در حال رخ دادن است، خیلی متفاوت است.
   برنامه گلوبالیستها این است که با از بین بردن هویت ملی، توسط تغییر ترکیب جمعیت اروپا و آمریکا، زمینه معرفی دین ترکیبی اسلام و مسیحیت، یا کریسلام، را ایجاد کنند.
   به علاوه ازدیاد مهاجرت در آمریکا تنها راه روی کار امدن آنها در آمریکا است. به همین دلیل هزینه زیادی میکنند که میلیونها نفر مهاجر را راهی آمریکا کنند.
   در آمریکای لاتین جنگی رخ نداده، و وضعیت مردم برخلاف تبلیغات، چندان بد نیست. افراد مهاجر هم اکثرا مردان ماجراجویی هستند، که جزء فقیرترین طبقات کشورهای خود نیستند.
   متاسفانه فضای سیاسی ایران تحت کنترل کامل رسانه‌های گلوبالیست است و سلطه کاملی بر افکار عمومی ایران دارند.
   به همین دلیل هر خبری در ایران به نحوی منعکس میشود که مردم حداکثر نفرت از ملی‌گرایان آمریکا و ترامپ را پیدا کنند.

 4. ادیان قرنها است که در مقابل این گونه توطئه ها دوام آورده اند.
  در اوایل قرن 20 و حتی قبل از آن طرح ادیان جهانی جدید که جایگزین ادیان سنتی شوند مطرح بوده. آنهایی که فکر میکردند ادیان بزرگ (چه توحیدی و چه حتی غیر توحیدی مثل بودا و برهمنها) را انسانهایی نابغه ساخته اند لابد فکر میکردند آنها هم با نبوغ میتوانند یکی بدلش را بیاورند! اما دریغ که به قول تحدی قرآن “هرگز نخواهند توانست”
  در قرن نوزدهم فیلسوفی به نام اگوست کنت دین انسانیت را ابداع کرد که فقط موجب تمسخر و ریشخند چه از سوی دینداران و چه حتی بیدینان و سکولارها شد
  ولی به نظر نمیرسید که کار آگوست کنت سازمان یافته بوده باشد.
  اما در قرن 20 اولا سعی شد آیین فرقه بهایی جهانی شود(و مبلغان بهایی به مستعمرات اروپایی افریقا برای تبلیغ میرفتند و تنی چند از افراد شاخص در غرب هم بهایی شدند اما پروژه شکست خورد) بعدا از طریق انجمن تئوسوفی چنین قصدی داشتند اما وقتی با واقعیت ادیان مواجه شدند از بی ثمر بودن این تلاشهای مضحک باخبر شدند. حتی دین بودا و سیک هم به هزارن مرتبه از این مسخره بازیها قدرتمندتر اند و نشان میدهند که رخنه ای باز پرده های حجاب این عالم به ماورا گشوده اند. ادیان وحیانی و الهی اسلام و مسیحیت که جای خود دارد.
  این متن رو ببینین درباره مسیحیت در روسیه کمونیسته واقعا تحقیق جالبیه و نشون میده مذهب حتی اونجا که فکر میکردند خیلی ضعیف شده هنوز خیلی قدرتمند بوده:
  https://3danet.ir/مذهبِ-لامذهبی/

 5. این کامنت رو متاثر از غرق شدن مرد السالوادری و فرزند دو ساله اش نوشته بودم.
  بهرحال نمیشه نادیده گرفت که مهاجرت از عمیق ترین و بحرانی ترین مسائل ساختاری دنیای ما است و غرب استعمارگر هم عامل اصلیش بوده. به این دلیل مهاجرت دقت کنینُ هم جالبه و هم به نوعی ظهور ترامپ و ضدمهاجرین رو پیشبینی میکنه:
  در جایی که تصویرهای تلویزیون‌ها سطح زندگی کشورهای صنعتی را با جذابیت تصویر می‌کند و کشورهای غیر غربی جز تنگدستی چیزی برای ارائه به مردم خود ندارند، نسل جوان گرسنه آفریقا خود را برای مهاجرت به کشورهای اروپایی آماده می‌کند و با تخته پاره بادبان خودساخته از تنگه جبل‌الطارق می‌گذرد و در 40 دقیقه مرز میان فقر و ثروت را می‌گذرد. «میلیون‌ها خواهند آمد» و برتراند اشنایدر می‌گوید: «چه کسی فرمان شلیک خواهد داد؟»
  اشپیگل ژانویه 1993

  1. با سلام،
   این قضیه زوایای دیگری نیز دارد که باید دیده شود. سال ۲۰۱۶ آلمان ۲۰ میلیارد دلار خرج مهاجرین خود کرد:
   Germany spent 20 billion euros on refugees in 2016
   اما علیرغم همه خرجی که کرده، مهاجرین از وضعیت خودشان شکایت دارند. به یاد دارم یکی از مهاجران در مصاحبه میگفت: «این غذایی که به ما میدهند فقط به درد سگها و زنها میخورد» واضح بود که غذایی که در کشور مبداء میخورد خیلی بهتر از استاندارد تغذیه اروپایی بود.
   خیلی از مهاجران فقط در اثر عامل روانی در کشور خود احساس بدبختی میکنند و پس از مهاجرت، تازه متوجه حقیقت ماجرا میشوند

 6. من هم به همین موضوع اشاره کرده بودم.
  رسانه های جهان ملل کشورهای جهان سوم را تحمیق میکنند تا زندگی خود را در این راه از دست بدهند.
  من بشخصه بخاطر تحصیلاتم امکان زندگی در خارج از ایران را دارم(البته با کمی زحمت) اما واقعا دلیلی برای مهاجرت نمیبینم. واقعا یک زندگی متوسط در ایران را به زندگی متوسط در غرب ترجیح میدهم. اینجا اوضاع عالی نیست، اما فاجعه هم نیست و میتوان زندگی مناسبی داشت.
  اما رسانه ها بخصوص رسانه های فارسی زبانی مث بی بی سی و منوتو چنان ذهن مردم را شستشو کرده اند که گمان میکنند در بدترین شرایط تاریخ زندگی میکنند. بقول یکی از دوستان فیلسوف رسانه ها حقیقت را بیان نمیکنند. حقیقت را میسازند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>