آشنایی مقدماتی با آزمایش ژنتیک

آشنایی مقدماتی با آزمایش ژنتیک

باسمه تعالی

اگر علاقه‌مند هستید که با آزمایش‌های ژنتیک، و نتایجی که از این آزمایش‌ها میشود انتظار داشت، آشنا شوید، دیدن ویدیو کلیپ ذیل را توصیه میکنم. در این ویدیو کلیپ نتایج آزمایش ساده ژنتیک خودم را مرور میکنم، و اطلاعاتی که از آن بدست آمده را نشان میدهم.

آنچه در اینجا عرضه شده، موارد خیلی مقدماتی است که در کمتر از نیم ساعت بتوان توضیح داد. اگر کسی علاقه‌مند باشد، میتواند برای هفته‌ها و ماهها روی این مطالب وقت صرف کند و هنوز مطلب برای یاد گرفتن زیاد باقی مانده باشد.

شرکتی که بزاق دهان را برای آزمایش ژنتیک به آن ارسال کردم، 23andme.com است. این شرکت آزمایش‌های تکمیلی ژنتیک برای کشف استعداد بیماری‌های مختلف را نیز انجام میدهد. اطلاعات دیگری نیز از روی آزمایش ژنتیک بدست می‌آید که بررسی همه آنها در یک جلسه امکان‌پذیر نیست. مثلا با این آزمایش احتمال اینکه آدم بعد از خوردن شکلات عطسه کند، را مشخص میکنند؛ و یا میگویند که چقدر احتمال دارد که کف دست آدم عرق کند.

این ویدیو کلیپ حدود ۲۵ دقیقه و با حجم حدود ۵۰ مگابایت است.

لینک دانلود کلیپ

2 نظر درباره “آشنایی مقدماتی با آزمایش ژنتیک”

    1. ضمن عرض سلام،
      هرچه فکر کردم، چیزی که ارزش خصوصی نگه داشتن داشته باشد پیدا نکردم. به نظرم آمد که کس دیگری این جزئیات را اطلاع رسانی نمیکند، به همین دلیل این ویدیو کلیپ را درست کردم.
      اما همه مطالب را نمیشود در نیم ساعت شرح داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>