اکثریت یافتن دموکرات‌ها در کنگره چه عواقبی دارد؟

اکثریت یافتن دموکرات‌ها در کنگره چه عواقبی دارد؟

باسمه تعالی

دموکرات‌ها تلاش فراوانی کردند که در این انتخابات بتوانند به قدرت برگردند و نام تلاش خود را blue wave گذاشتند. برای این کار هم خرج فراوانی کردند و هم از ظرفیت تمام اقلیتهای نژادی و مذهبی استفاده کردند. مثلاً امسال از میشیگان و Minnesota دو خانم مسلمان دموکرات به نامهای Rashida Tlaib-D-MI و Ilhan Omar-D-MN، به عنوان اولین خانمهای مسلمان، به کنگره راه یافتند. خانم Deb Haaland-D-NM نیز اولین سرخپوست عضو کنگره است.

اما بردن کنگره به تنهایی توان دمکراتها و گلوبالیستها را چندان افزایش نمیدهد و توان رد صلاحیت ترامپ را ندارند. نشانه ناامیدی گلوبالیستها از موفقیت در انتخابات آمریکا این است که ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، پس از انتخابات، لزوم تشکیل ارتش اروپایی برای حفاظت در مقابل آمریکا را متذکر شد.[1]

روش تیم ترامپ

ترامپ قطعاً از یک تیم قوی و متفکر برخوردار است. هرچند خود او سواد چندانی ندارد، اما احتمالاً او هم در این موفقیت سهمی دارد. روش مبارزه ترامپ بطور کلی این است که انرژی خود را برای سرشاخ شدن با حریف تلف نمیکند؛ بلکه انرژی خود را روی هدف مهم‌تر متمرکز میکند و میگذارد حریف به هدف کم‌اهمیت‌تر متمرکز شود. در انتخابات ۲۰۱۶ جناح چپ روی ایالتهای پرجمعیت بیشتر متمرکز بود و خرج فراوانی در آن ایالتها کردند. در آن انتخابات ترامپ با این کار رقابت نکرد، بلکه روی ایالتهای کم‌جمعیت‌تر و بدست آوردن تعداد بیشتر نفر در Electoral College تمرکز کرد. به این دلیل که انتخابات آمریکا بر حسب اکثریت رأی مردم نیست و هر ایالت یک تعداد رأی مشخص در Electoral College محسوب میشود. در آن انتخابات تعداد آرای مردمی هیلاری کلینتون بیشتر بود، اما تعداد رأی در Electoral College ترامپ را به ریاست جمهور رساند.

نتایج سنا

در این انتخابات نیز ترامپ روی سنا تمرکز کرد، چون ارزش سنا خیلی بیشتر است. تایید انتصاب قضات و اعضای کابینه با سنا است. کمیته قضایی سنا کنترل مستقیم روی دپارتمان قضایی و FBI دارد. تا کنون علیرغم اینکه اکثریت اسمی سنا با جمهوری‌خواهان بود، عملا اعضای آن از تغییرات اصلاحی استقبال نمیکردند. در انتخابات ۲۰۱۶ بخشی از حزب جمهوری‌خواه به Never Trumpers معروف شدند. این افراد تبلیغات سنگینی بر علیه ترامپ کردند تا او به عنوان نماینده حزب معرفی نشود.آنها از بعد از انتخاب ترامپ به ریاست جمهور نیز کارشکنی زیادی میکردند. به همین دلیل نقطه تمرکز دیگر ترامپ در این انتخابات حذف این افراد جمهوری‌خواه از سنا و کنگره بود.[2]

در این مدت کارشکنی‌های این گروه جمهوری‌خواه مخالف ترامپ در کنگره و سنا، مجلسین را بی‌رمق کرده بود. در سال گذشته ۷۶۸ مصوبه توسط کنگره به سنا فرستاده شد و ۵۶۹ تای آن هنوز بررسی نشده است.[3] این مصوبات در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۹ بطور اتوماتیک فسخ و بی‌ارزش میشوند. در حالی که کنگره قبلی ۱۰۰۷۸ مصوبه داشت که ۳۲۹ تای آن برای امضا به اوباما داده شد.[4] این نشان از کم‌کاری و همراه نبودن جمهوری‌خواهان مخالف ترامپ در مجلسین دارد.

موفقیت ترامپ در این انتخابات این بود که این گروه جمهوری‌خواهان را حذف کرد و به علاوه توانست ۴ کرسی دیگر سنا را تصاحب کند.[5] حفظ و گسترش اکثریت در سنا در انتخابات میان‌دوره‌ای فقط ۵ بار در ۱۰۵ سال گذشته افتاده است. دموکراتها با همه تبلیغات سنگینی که کردند، حتی نتوانستند جلوی انتخاب شدن Ted Cruz از تگزاس را بگیرند. روش شکست دموکراتها در فلوریدا برای سنا و فرمانداری بسیار هوشمندانه انجام شد. دموکراتها در فلوریدا دست برتر را داشتند، اما تیم ترامپ چند نفر از افراد سرشناس، مانند Jeff Greene، Chris King، و Philip Levine را بکار گرفتند که هر کدام از آنها، با رقابت در انتخابات بتوانند بخشی از رأی کاندیدای دموکرات را به خود اختصاص بدهند؛ تا کاندیدای ترامپ Ron DeSantis بتواند رأی آورد.

چه انتظاری از اکثریت دموکراتها در کنگره می‌شود داشت؟

اکثریت یافتن دموکراتها در کنگره به معنی این است که آن‌ها انرژی خود را برای اذیت کردن ترامپ و گرفتن انتقام، با لغو مصوبات دو سال گذشته و دعواهای سیاسی، صرف خواهند کرد. این دقیقاً چیزی است که میتواند مردم را در انتخابات ریاست‌جمهور ۲۰۲۰، از دموکراتها ناامید کرده، انتخاب مجدد ترامپ را تضمین کند.[6] اگر جمهوری‌خواهان هردو مجلس را در این انتخابات برده بودند، انتخاب مجدد ترامپ به ریاست جمهور محال میشد. چون شرایط اقتصادی پرتنشی در پیش است، که قطعاً مردم را عصبی خواهد کرد و بهتر است که دموکراتها نیز در صحنه باشند تا بشود تقصیر شکست‌ها را به گردن آن‌ها بیاندازند.

دموکراتها احتمالاً چندین تحقیقات در مورد فسادهای مالی و سیاسی را شروع میکنند؛ اما مشخص است که چنین تحقیقاتی هیچ‌وقت نتیجه نخواهد داد. چون در دوره اوباما چنین چیزی تجربه شده و تیم اوباما با موفقیت کاری کرد که هیچکدام از تحقیقات آن دوره به نتیجه نرسد. مسئولین این بازرسی‌ها در آن دوره بعضا توسط خود اوباما انتخاب شده بودند؛ اما آنقدر اوباما در کار آن‌ها کارشکنی کرد که از کنگره کمک خواستند.[7]

تیم ترامپ از تجربه اوباما مطلع است و قطعاً این‌ها میتوانند چنین تجربه‌هایی را بکار بگیرند.

جمع‌بندی

ملی‌گراها به نمایندگی ترامپ وعده‌های بزرگی برای سرکوب گلوبالیستها و شبکه‌های شیطانی آن‌ها دادند. تعداد Sealed Indictments در حال حاضر به بیش از ۶۱ هزار عدد رسیده است.[8] این اصطلاح به معنی این است که دادستان دستور بازداشت فردی را، که شواهد جرمش کافی و موجود است، داده، اما به دلایل امنیتی دستور بازداشت تا زمان مقتضی محرمانه باقی می‌ماند. عوامل Deep State شامل ماموران سیا که در این کشور شبکه‌های مواد مخدر را مدیریت میکنند، کسانی که شبکه‌های کودک آزاری و قربانی کودک در مراسم شیطان‌پرستی را برگزار میکنند، و همه مجرمین مالی و سیاسی، جزء این لیست هستند. حتی مقدمات محاکمه مدیران بانکهای بزرگ مثل Goldman Sachs، به جرم تخلفات مالی بزرگ آماده شده است.[9] ترامپ حتی وعده تعطیل کردن بانک فدرال رزرو را داده است. اما روند کار نشان میدهد که تیم ترامپ توان این همه تغییر را ندارد و در نهایت مجبور است به مصالحه روی‌ آورد. تمرکز ترامپ در حال حاضر روی پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ است.

[1] Macron Calls For “Real European Army” – Decries Trump’s INF Pullout As Harming EU Security
https://www.zerohedge.com/news/2018-11-06/macron-calls-real-european-army-decries-trumps-pullout-inf

[2] The fall of the not-quite-Trumpers
https://www.vox.com/midterm-elections/2018/11/6/18066648/midterms-2018-trump-republicans-losses-impeachment-congress

[3] 569 House-passed bills await action in the Senate
https://thehill.com/homenews/house/396401-569-house-passed-bills-await-action-in-the-senate

[4] Congressional Productivity Increases in 114th Congress, But Lags Behind Historical Averages
https://www.quorum.us/data-driven-insights/114th-congressional-productivity-numbers-2016/215/

[5] Trump Makes History By Adding Seats to GOP Senate Majority in His First Midterm Election
https://www.thegatewaypundit.com/2018/11/trump-makes-history-by-adding-seats-to-gop-senate-majority-in-his-first-midterm-election/

[6] Clinton aide Philippe Reines predicts Trump will win a second term
https://www.politico.com/story/2018/11/06/trump-second-term-2020-963570

[7] Inspectors General Slam Obama Stonewalling in Letter to Congress
https://www.thenewamerican.com/usnews/congress/item/18938-inspectors-general-slam-obama-stonewalling-in-letter-to-congress

[8] https://twitter.com/hashtag/sealedindictments?lang=en

[9] Former Deputy AG Joins Goldman Legal Team As 1MDB Criminal Charges Loom
https://www.zerohedge.com/news/2018-11-06/goldman-hires-former-boss-doj-1mdb-prosecutor-join-its-defense-team

4 نظر درباره “اکثریت یافتن دموکرات‌ها در کنگره چه عواقبی دارد؟”

 1. سلام
  با تشکر بابت این مطلب
  خوندن نوشته های شما،با توجه به اینکه تحلیل عمیقتری نسبت به رسانه های ایران ارائه میکنید،بسیار جذاب است

  1. با سلام و عرض تشکر،
   مطالبی که می‌آورم خیلی خلاصه و مقدماتی است؛ و در حد امکان سعی دارم لینک منابع را هم بیاورم که اگر کسی مایل به تحقیق بیشتر بود، این کار شدنی باشد.
   اما دلیل پایین بودن سطح رسانه‌های ایران، عوام‌زدگی آنها است. وقتی مردم فقط به خزعبلات توجه دارند، کسی در این رسانه‌ها برای مطالعات سیاسی وقت تلف نمیکند. سایتهای زیادی را سراغ دارم که چند سال پیش تحلیل های سیاسی عرضه میکردند و حالا فقط ویدیو کلیپ‌های عوامانه دارند.

 2. اینجوری ک من از صحبت هاتون متوجه شدم شما میگید ترامپ انتخاب صهیونیسم نیست. درسته؟
  منظورتون از گلوبالیسم ها همون ماسون های شیطان پرسته؟؟

  1. با سلام،
   جواب سئوال دوم مثبت است. صهیونیست‌ها هم ماسون‌هایی هستند که یهودیت را به خدمت عقاید شیطانی گرفته‌اند؛ و باید بین آنها و یهود فرق قائل شد.
   جواب سئوال اول هم مثبت است. اما بخشی از یهودیهای آمریکا و علی‌الخصوص جناح راست اسرائیل از او حمایت میکنند.
   امثال نتانیاهو، هرچند با ماسون‌ها فرق دارند، اما آدم‌های خطرناکی هستند و نمیشود آنها را یهودی معتقد حساب کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>