خبری درباره فرقه انحرافی ساینتولوژی Scientology

خبری درباره فرقه انحرافی ساینتولوژی Scientology

باسمه تعالی

یکی از خبرهای دیروز این بود که هنرپیشه‌ای به نام Vanessa Marquez توسط پلیس در خانه خود کشته شده است. اخیراً این خانم در توئیتر مطالبی را درباره همجنس‌باز بودن George Clooney هنرپیشه معروف هالیوود، و سرسپردگی این فرد به کلیسای ساینتولوژی، منتشر کرده بود. ایشان چنین افشا کرده بود که کلیسای ساینتولوژی اعضای خود، مانند جرج کلونی، را به همجنس بازی ترغیب کرده و آن‌ها را از داشتن یک زندگی خانوادگی سالم باز می‌دارد.

تعداد زیادی از هنرپیشه‌های مطرح هالیوود و سیاستمداران مهم، سرسپرده این کلیسا هستند. آن‌ها در کشورهای زیادی شعبه دارند، و فعالیت‌های اقتصادی و جاسوسی گسترده‌ای را مدیریت میکنند. معروف است که کلیسای ساینتولوژی یک شاخه نظامی دارد که مخالفان خود، و یا کسانی که اسرار آن‌ها را فاش کنند و یا از گروه جدا شوند، را می‌کشد. قبلاً هم اخبار متعددی از قتل‌های این گروه، در این چند دهه‌ای که از عمر این کلیسا میگذرد، منتشر شده بود. یک نمونه از این افراد Eric Bolling مجری شبکه فاکس نیوز بود که ظاهراً به شوخی درباره همجنس‌بازی جرج کلونی حرف زده بود. بعد از آن با او کاری میکنند که شغل خود را از دست بدهد و خودکشی تنها فرزندش را نیز صحنه‌سازی میکنند. واقعیت این است که همجنس‌بازی از نظر عموم مردم هنوز ناپسند محسوب می‌شود و افشای چنین مطالبی درباره هنرپیشه‌های معروف، به کاهش در‌آمد فیلمهای آنها، و درنهایت به کاهش درآمد میلیاردی این کلیسا منتهی میشود؛ چیزی که کلیسا اجازه آن را نمیدهد.

اما صحنه‌آرایی این قتل اخیر به نحوی بود که درسی به همه داده، تا جرأت افشای اسرار این کلیسا را دیگر نداشته باشند: پلیس وارد خانه این خانم ۴۹ ساله می‌شود و بعد از مدتی که آنجا حضور داشتند، به بهانه اینکه این خانم یک تفنگ اسباب‌بازی را به طرف آن‌ها نشانه گرفته، بارانی از گلوله به او شلیک میکنند.

سال گذشته سازمان‌های اطلاعاتی روسیه دریافته بودند که تعداد زیادی از اتباع با در‌آمد پایین یا متوسط روسی سفرهای زیادی به لس‌آنجلس دارند. هزینه سفر این افراد را کلیسای مذکور میدهد تا در جلسات شستشوی مغز آن‌ها به نام State of Clear شرکت کنند. به همین دلیل فعالیت‌های این کلیسا در سن‌پترزبورگ را زیر نظر گرفتند و موفق شدند شبکه جاسوسی تحت مدیریت آن‌ها را کشف کنند. این موضوع در نهایت به تصرف این کلیسا در سن‌پترزبورگ در تاریخ ۶ ژوئن سال گذشته میلادی منجر شد.

چرا باید به چنین فرقه‌های انحرافی حساسیت نشان داد؟

هنرپیشه‌های مطرح هالیوود، مثل جرج کلونی و انجلینا جولی، در‌واقع یکی ابزارهای مهم پیشبرد برنامه‌های سازمان‌های اطلاعاتی غربی در کشورهای دیگر هستند. جرج کلونی و NGO های تحت مدیریت او، نقش مهمی در برنامه تجزیه سودان جنوبی داشتند. [2] هرجایی که فتنه‌ای در جهان اسلام ظهور میکند، یکی از اولین کسانی که آنجا حضور می‌یابد، انجلینا جولی است.

بعضی از فرقه‌های انحرافی ایرانی معاصر، مانند عرفان حلقه، در‌واقع همان مفاهیم مطرح شده در آموزه‌های کلیسای ساینتولوژی را، با کمی لعاب و رنگی که به مذاق ایرانی‌ها آشنا باشد، ارائه میکنند.

بحران فرقه‌های انحرافی خیلی عمیق‌ است

در کل ما وضع خوبی از نظر مقابله یا دفاع در برابر حرفهای انحرافی نداریم. این مطلب را بسیار شاهد بوده‌ام که یک نفر معمم با لباس روحانی، که در محضر بعض علمای صاحب نام قم تحصیل کرده ، می‌آید و مطالبی میگوید که در هیچ کجای قرآن و سنت آن را پیدا نمیکنیم. اگر هم سئوال و یا اعتراض کنید تجهیل، پیچیده‌سازی، نسبت نفهمی دادن و غیر متخصص بودن به دیگران، جوابی است که میتوانید انتظار داشته باشید.

فرقه‌هایی مثل کلیسای ساینتولوژي در‌واقع به نوعی از وحدت وجود معتقدند که روح انسان، پس از رها کردن خود از تعلقات مادی، به تجرد رسیده، توان تاثیرگذاری بر بدن را دارا می‌شود و به تناسب قدرت یافتن روح میتواند بر بقیه عالم ماده تأثیر بگذارد. آنها هم به نوبه خود کلاس‌های معرفت نفسی دارند تا با گذراندن آن، افراد بتوانند به قدرتهای ماورایی برسند. البته کلیسا هزینه‌های بالایی را برای گذراندن آن دوره‌ها طلب میکند. چنین ایده‌هایی، هرچند ظاهری فریبا دارد، هیچ ربطی به اسلام و قرآن ندارد. اگر چنین ایده‌هایی را درست ریشه‌یابی کنیم، به تعلیمات فلاسفه وحدت وجودی خودمان میرسیم. بعضی از این افراد با لباس رسول الله، در مسجد بر بالای منبر ایشان، حرفهای خودشان را میزنند و مخاطب ساده‌دل تصور میکند که این حرفهای دین است.

[1] Former ‘ER’ Actress Vanessa Marquez Shot Dead By Police
https://thehollywoodunlocked.com/former-er-actress-vanessa-marquez-shot-dead-by-police/

[2] Southern Sudan set to become world’s newest country as George Clooney flies in to encourage population to vote in referendum
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1345514/

9 نظر درباره “خبری درباره فرقه انحرافی ساینتولوژی Scientology”

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   دومطلب در اینجا وجود دارد:
   اول اینکه بعضی موضوعات خیلی دقیق است و تعابیر آدمهای مختلف ممکن است در نگاه اول خیلی شبیه هم به نظر بیایند. درحالی که یک دنیا فرق دارند.
   دوم: اعتقادات انحرافی در صده‌های گذشته خیلی بین ما رسوخ کرده و حتی در بین اهل علم هم شایع شده. بطوریکه بعضی از علما به احترام اساتید خود، اجازه تشکیک در بعضی مطالبی که از آنها شنیده اند را به خود نمیدهند و حرفهای آنها را نقل میکنند.
   به عنوان نمونه چندده سال پیش بین بعضی از علما چنین معروف بود که مثنوی مولوی تفسیر قرآن و بطن قران است. خودم به یاد دارم که در نوجوانی استادی داشتیم که قران را با مثنوی درس میداد. البته روشنگری علمای دیگر، مثل علامه امینی، باعث شد که چنین علمایی در کار خود تجدید نظر کنند.
   واقعیت مثنوی مولوی هم این است که حرفهای یک آدم عادی است و اشتباه فکری خیلی زیاد دارد و به هیچ وجه نمیشود آن را تفسیر قرآن دانست.
   اگر در بین نوشته‌های شهید مطهری رگه هایی از این باورهای غلط و مرسوم آن دوره یافت بشود، نه باید آن را قبول کنیم ونه میشود او را مقصر دانست.

 1. با سلام و عرض ادب
  باستحضار ميرساند كه چندي است كه سايت شما را پيدا كرده ام و از مقالات سياسي شما نهايت استفاده را مي كنم. و از آنجاييكه كه به سياست و مطالب سياسي بسيار علاقمند هستم، آنها را دنبال مي كنم و حتي گاهي اوقات برخي از آنها را درForeign Policy هم مشاهد مي كنم.
  سوالي كه پيش آمده اين است چند سالي پيش ما شاهد ازدواج George Clooney با دختري دو تابعيتي عرب بوديم، حال چگونه يك فرد مي تواند هم همجنس باز باشد و هم چنين ازدواجي داشته باشد؟ البته در مورد انجلینا جولی به همين منوال؟؟؟
  سپاسگزارم كه پاسخ روشن بدهيد.

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایات جنابعالی،
   خانم Amal Alamuddin یک وکیل به اصطلاح فعال حقوق بشر است و این ازدواج کاملا سیاسی است. این فرد مثل شیرین عبادی و یا آن دختر افغانی وظیفه پیش بردن سیاستهای غرب، در ظاهر و قالب فعالیتهای انسان دوستانه را دارد.
   از این ازدواجها زیاد رخ میدهد. مثلا وزیر دفاع سابق کانادا با دختر شایسته کانادا، که یک ایرانی به نام نازنین افشین جم بود، ازدواج کرد. یک سخنرانی از این خانم به یاد دارم که در آن خیلی از ایرانیها بد گفت. طبعا حرفهای او را اگر یک غیر ایرانی میزد با اعتراض روبرو میشدکه چرا باید همسر یک وزیر خارجه یا دفاع درباره یک ملت دیگر چنین تعابیر رکیکی بکار ببرد.

 2. با سلام به شما دوست عزيز
  امروز خبر در خصوص سفر 24 ساعته خاخام روسيه به درخواست پوتين و علارغم مخالفت ايران، به تهران در شش ماه گذشته انجام شده است و بعد از شش ماه تازه منتشر كرده اند را خواندم، حال ممكنه نظر حضرتعالي در اين زمينه جويا شوم كه آيا ربطي به آن مقاله شما در خصوص درخواست آمريكا از روسيه براي فشار بر خروج ايران از سوريه را دارد يا خير؟ تفسر شما در اين زمينه چه ميباشد؟
  با توجه به اينكه خاخام ” برل لازار” با همه مقامات يهودي در ايران ملاقات هاي محرمانه داشته است.
  لازم به يادآوري است كه مطرح كردن اين موضوع بي ارتباط با عنوان بالا ميباشد.
  با سپاس

  1. ضمن عرض سلام و تشکر،
   طبعا روسیه باید ترجیح بدهد که دست بالاتر را در صحنه سوریه داشته باشد و از همین الان برای داشتن سهم بیشتر باید کادرسازی و رقابت کند. ایران هم به همین ترتیب باید مواظب باشد که حذف نشود.
   تا حالا شاهدی از اینکه روسیه عملا کاری کرده باشد که تلاش برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه محسوب بشود، ندیده ام. البته در مقالات قبلی توضیح داده بودم که خبری مبنی بر اینکه روسیه توافق کلی خود را با انجام کودتا در ایران اعلان کرده، پخش شد. روسیه به اندازه کافی انگیزه دارد که بخواهد جلوی قدرت گرفتن ایران در منطقه را بگیرد و احتیاجی به درخواست آمریکا نیست.
   بخش قابل توجهی از یهودی های مهاجر اسرائیل از روسیه به آنجا مهاجرت کرده اند و طبعا روسیه باید نسبت به مسایل یهودیها حساس باشد و بخواهد اطلاعات دست اولی از وضعیت یهودیهای ایران داشته باشد. در سالهای اخیر هم سیاستهای خود رابا جناح راست آمریکا و صهیونیستهای آنجا هماهنگ کرده و طبعا ترجیح میدهد که تنش بین محور مقاومت و اسرائیل زیاد نشود.
   بنابراین بعید میدانم سفر ۶ ماه پیش این خاخام ماموریتی غیر از این داشته باشد.

 3. وحدت وجود را اصالتا عرفای مسلمان و مسیحی ای چون مولانا ابن عربی مایسرت اکهارت و … مطرح کرده اند. جان مایه مذاهب هندی و چینی و فلسفه های یونانی هم به نوعی وحدت وجود است.
  این اندیشه را در مذاهب ابراهیمی هم به صورت مضمر یافت. مثلا در سفر تکوین آمده است که خداوند انسان را شبیه خود آفرید. یا در قرآن داریم که خداوند از روح خود در انسان دمید. عرفای ما مدعی بودند که اصل پیام قرآن و عهدین هم وحدت وجود بوده و صرفا به دلیل اینکه عقل انسان باستانی برای درک این مفهوم ضعیف بوده، شفاف گفته نشده است.
  بهر ترتیب نباید وحدت وجود عرفانی و فلسفی را با این وحدت وجودها و عرفانهای قلابی که صرفا بخاطر بازاریابی از روی نسخ کهن وحدت وجود جعل شده اند یکی دانست.
  برای مثال همانطور که نجم الدین دایه رازی در اثر خود مرصاد العباد اشاره میکند، عارف و صوفی باید قصدش از سلوک نه دست یافتن به کرامات و خرق عادات یا بهشت یا حتی کمال باشد.
  قصد صوفی صرفا باید عبادت و اطاعت امر خدا باشد.

 4. کهن ترین نسخه وحدت وجود رو فکر کنم تو اسلام ابن عربی گفته که سخنانش پر از کفر و انحرافه

 5. هم درباره کهنگی اشتباه فکر میکنین هم درباره ابن عربی.
  وحدت وجود از زمان بایزید و حلاج بوده.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>