وقتی مردانگی در ژاپن کم شود، دختران ژاپنی عاشق گوریل میشوند

وقتی مردانگی در ژاپن کم شود، دختران ژاپنی عاشق گوریل میشوند

باسمه تعالی

قبلا هم درباره روند انحطاط اخلاقی و اجتماعی در ژاپن نوشته بودم. شخصا غرض و کینه ای با مردم ژاپن ندارم. ژاپنی ها از بسیاری جهات اخلاقی و تمدن از ملتهای دیگر بهتر هستند، اما رویه آنها در پذیرش سلطه فرهنگی غربیها باعث شده که دست غربیها در تخریب زیربناهای اخلاقی این ملت باز باشد. هدف غرب این است که ژاپن دیگر توان عرض اندام در برابر آنها را نداشته باشد. بعضی مطالب مانند شیوع خودفروشی دختران دبیرستانی، آن هم با لباس فرم مدرسه، خیلی قابل نقل نیست. بنابراین در اینجا فقط به ذکر نمونه کوچکی کفایت میکنم. با انقراض نسل سامورائی ها و از بین رفتن فرهنگ جنگ آوری در بین مردان ژاپنی، لطافت زنانه و گوشه گیری، مشخصه مردان کنونی ژاپن شده است. این مطلب تا به اندازه ای است که پیدا کردن مردی که مانند قدیم دارای خصوصیات مردانه باشد، کار ساده ای نیست.

طبیعت دختران ژاپنی، مانند همه بانوان دیگر عالم، این است که شجاعت و قدرت و در یک کلام مردانگی را برای جنس مخالف خود می پسندند. همین خصوصیات یک مرد است که او را در تامین زندگی و حمایت و حفاظت از خانواده قابل اعتماد میکند و باعث میشود که در نزد جنس مخالفشان به عنوان شریک بالقوه زندگی مطرح شوند.

اما مردانگی با همه جلوه های آن در ژاپن بی فروغ شده است و مردان ژاپنی دیگر به دنبال تشکیل خانواده نیستند. همین کمبود مردی و مردانگی در بین ژاپنی ها باعث شده که دختران ژاپنی به این کمبود به طرزی عجیب عکس العمل نشان دهند. تعداد زیادی دختر هر روز به باغ وحش سر میزنند تا گوریل نر جوان و قوی این باغ وحش را تماشا کنند. این گوریل با قیافه خشن و با هیبت خود، هزاران دختر ژاپنی را عاشق خود کرده است و عکس ها و فیلمهای او در بین آنها دست به دست میشود.

من در عجبم از کار خانمهای فمینیستی که زحمت فراوانی میکشند که به مردان ثابت کنند که میتوانند از آنها مردتر باشند. اما وقتی به آنچه میخواستند میرسند، حسرت فقدان مردانگی را میخورند.

6 نظر درباره “وقتی مردانگی در ژاپن کم شود، دختران ژاپنی عاشق گوریل میشوند”

 1. سلام همیشه معتقد بودم ژاپن میتونست یه رقیب قدرتمند واسه کشورهای غربی باشه ولی متاسفانه به دلیل بی مسولیتی مسولین و دنیا دوستی مردمش ضربه بدی از رقبا خورد و اونا با نفوذ فرهنگی که در ژاپن پیدا کردن عملا فرهنگ غنی ژاپن رو از بین بردن و فقط براش یه دست لباس ژاپنی گذاشتن . اینکه رهبری در مورد نفوذ امریکا هشدار میدن به خاطر اینه که مثل ژاپنی ها نشیم . هر چند اونا از لحاظ اقتصادی قوین ولی وقتی عزت و کرامت نداشته باش پول به هیچ دردی نمیخوره . واقعا براشون ناراحتم ژاپن دیگه هرگز به اون تمدن گذشته و غنی اش برنخواهد گشت . فکر میکنم اوضاع شرق اسیا خرابه مثل کره . کره ای ها هم فکر نکنم دست کمی از ژاپنی ها داشته باشن وقتی فیلماشونو میبنم غربزدگی از سر و هیکلشون میباره به حدی که هر شبکه ای فیلم کره ای داره سریع عوض میکنم دیگه حال ما رو به هم زدن .
  ولی در رابطه با این گوریله فکر نکنم به خاطر کمبود مردانگی برن اونو نگاه کنن اگه اینطوره باشه همین حالا باید فاتحه این ملتو خوند .
  ممنون از مطالب جالبتون با همه سایتهای دیگه فرق داره .

  1. ضمن عرض سلام و تشکر از عنایت جنابعالی به این وبلاگ،
   ژاپن حدود 10 هزار میلیارد دلار بدهی ملی دارد که دو برابر تولید سالانه ناخالص داخلی آن است. یعنی بالنسبه بالاترین بدهی دنیا را دارد و هر زمان که بخواهد سیاستی مستقل را پیش گیرد، غربیها به راحتی میتوانند اقتصاد ژاپن را زمین بزنند.
   آمار سال 1975 نشان میداد که 49 درصد مردان و 21 درصد زنان زیر 30 سال مجرد مانده بودند. اما آمار سال 2005 این بود که 72 درصد مردان و 60 درصد زنان زیر 30 سال ازدواج نکرده اند. الان در بین مردان جوان ژاپنی اعتیاد به پورنوگرافی و بازیهای کامپیوتری مانند Love Plus که در آن دوست دختری Anime دارند، باعث شده که به جنس مخالف کمتر توجه کنند.

 2. سلام
  کشور خودمون هم خیلی متمایز از ژاپن نیست امیدوارم آینده اون شبیه این کشور نشه!
  پسرانی که آرایش میکنن و چهره زنانه به خود گرفته و در خیابون پرسه میزنن بیشتر از اینکه مردم رو نگران کنه اسباب خنده و ساختن جک رو براشون فراهم کرده
  امیدوارم آینده بهتری داشته باشیم.
  یه سوال داشتم از خدمتتون
  کسی به من میگفت اینکه رهبری شروط 9 گانه ایی برای برجام به رییس جمهور ابلاغ کردن دخالت در امور دستگاه مجریه محسوب میشه در حالی که وظیفه رهبری مطابق قانون اساسی نظارت بر حسن اجرای قانون هست بنابراین ایشون رفتاری غیر قانونی داشتن هرچند که مشخص نیست رفتارشون غیر شرعی هم بوده یا خیر
  البته هرچه وظایف رهبری رو در قانون اساسی نگاه کردم چیزی بالاتر از اونی که این شخص گفته بود پیدا نکردم
  بنابراین احتمالا اگر به شروط ایشون عمل نشه با توجه به بی غیرتی اکثریت مجلس احتمالا مشکلی برای دولت پیش نمیاد چون که رهبری هم بنا به قانون نمیتونن بیشتر از این در قضیه وارد بشن
  در اخبار هم اومده بود که ساننتریفیوژهای نطنز در حالی جمع آوریه اما هنوز هیچ تعهدی بابت برداشته شدن تحریم ها از آمریکا گرفته نشده یعنی شروط حضرت آقا زیر پا گذاشته شده
  تحلیلتون رو در این بار میفرمایید؟

  1. ضمن عرض سلام وتشکر از عنایت جنابعالی،
   اولا طبق اصل 110 قانون اساسی اعلان جنگ و صلح و بسیج نیروها بر عهده رهبری است. با توجه به اینکه در پایان جنگ آمریکا به سکوهای نفتی و کشتی های ایران حمله کرده، هواپیمای مسافربری را از قصد ساقط کرده و در اطراف ایران با احداث بیش از 40 پایگاه نظامی آماده حمله به ایران شده است، طبیعتا به عنوان دشمن بالقوه و یا بالفعل شناخته میشود و باید هر گونه تعاملی با آمریکا، چه اسم آنرا توافق نامه بگذاریم و چه معامله، حق رهبری در تعریف دشمن را نقض نکند.
   دوما: رهبر به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح حق دارد که وجود یک صنعت و یا دانش را برای دفاع ملی استراتژیک اعلام کند. بنابراین چنین مواردی از حوزه تصمیم گیری قوه مجریه خارج میشوند.
   سوما: تعریف حدود اختیارات قوه مجریه مشخص است و فعالیتهای دولت کنونی خیلی فراتر از حوزه اجرایی است. آنها قوه مقننه را عملا در ماجرای برجام بی خاصیت کردند و کار آنرا خود عهده دار شدند. بنابراین ادعایی درباره حوزه اختیارات قانونی نمیتوانند داشته باشند.

 3. با سلام!
  سركار خانم «فاطمه» در كامنتي درباره شروط رهبري براي اجراي برجام، پرسيده بودند؛
  در پاسخ به ايشان عرض مي‌كنم كه در ايران، «ولايت مطلقه فقيه» حاكم است(در قانون اساسي هم ذكر شده)؛ ولايت مطلقه فقيه هم محدود و منحصر به چهارچوب‌هاي قوانين مجلس و حتّي قانون اساسي نيست و هر آنچه را براي حفظ نظام و مصلحت كشور لازم بداند، مي‌تواند عمل كند.
  نمونه‌هاي فراواني هم در ساليان گذشته رخ داده؛ مانند حكم حكومتي رهبر به مجلس براي خروج يك طرح از دستور(گمان مي‌كنم زمان آقاي خاتمي و در جريان قانون مطبوعات بود) يا نصب وزير اطلاعات(آقاي مصلحي) پس از آنكه قانوناً استعفا داده بود و رئيس‌جمهور(آقاي احمدي‌نژاد) هم استعفايش را پذيرفته بود!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>